• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Taşpınar dergisinin 23. sayısı çıktı

Taşpınar dergisinin 23. sayısı çıktı

 


1950 yılına kadar aralıksız olarak 161 sayı çıktıktan sonra çeşitli aralıklarla yayımlanan Taşpınar Dergisi’nin yeni sayıları okuyucusuyla buluşmaya devam ediyor. Bir Misyonerin Gözünden Afyonkarahisar’da 1902 Yılında Yaşanan Büyük Yangın, Afyonkarahisar’da Tapulama Çalışmaları, İngiliz Basınında Büyük Taaruz, Ebu’l Mücahid Külliyesi, Anadolu Tarihinin Gizli Kalmış  Beldesi Çayırbağ, Afyonkarahisar’ın Kırpınarı Karaadilli Yağlı Güreşleri, Mısırlı Prens Kadriye Hüseyin’in Afyonkarahisar Notları Bir Esnaf Hikayesi Keçeci Yaşar Usta gibi daha pek çok ilginç konuyu Taşpınar Dergisinde bulabilirsiniz.


KÜLTÜREL ANLAMDA DA ELİMİZDEN GELENİ YAPMAYA ÇALIŞTIK


Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek; “Taşpınar Dergimizin 23.sayısıyla merhaba… 22. sayımızın çıkmasının hemen ardından tüm dünya ve ülkemizin karşılaştığı musibet hayatımızın merkezine oturdu. Bizler de yerel yönetimler olarak merkezî yönetimin aldığı kararlar çerçevesinde hızlı bir biçimde bu musibetin hemşehrilerimizi etkilememesi için tüm imkânlarımızla seferber olduk. Şükürler olsun ki kötü günleri geride bıraktık. Fakat tedbiri elden bırakmamak gerektiğinin bilincinde olmalıyız.Elbette ki musibetle mücadele sadece tıbbî alanda olmuyor. Bu anlamda tıbbi tedbirlerimizle beraber evlerinde hizmet bekleyen insanlarımız için kültürel anlamda da elimizden geleni yapmaya çalıştık. Evlerinize kapandığınız günlerde Mehteran Takımımızın, Folklor ekibimizin sokak etkinlikleri ile sizleri mutlu etmeye çalıştık.


HER ZAMAN Kİ GİBİ ÖZENLE HAZIRLANDI


Zeybek; “Geride kalan zamanda Ramazan’ı da idrak ettik. Önceki Ramazanlara göre buruk bir ay ve bayram geçirsek de asıl bayramın ibadetlerimizi en sağlıklı bir biçimde yapabilme imkânı olduğunun da bilincindeyiz.Bütün bunlar bizi hizmetlerimizden elbette alıkoyamazdı. Bu sürede Taşpınar Dergisi’de sizler için 23. sayısı ile her zaman ki gibi özenle hazırlandı. Bu sayıda da şehrimizin tarihi, kültürü, sanatı ile dolu dolu birbirinden farklı konular, konuklar var. Yazıları, araştırmaları ile  şehrimizin tarihine, kültürüne,edebiyatına kalıcı izler bırakan kalem erbabına teşekkür ederim. Bir sonraki sayımızda buluşmak dileği ile hepinize keyifli, bereketli okumalar diliyorum” ifadelerini kullandı. Hisar

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM