• DOLAR
  $1.878,75
 • EURO
  $0,3773
 • ALTIN
  $23.877,03
 • BIST
  1,0172
“Tarım Kredi Kooperatifleri üretim yapan tüm kooperatiflerin en büyük destekçisi”

“Tarım Kredi Kooperatifleri üretim yapan tüm kooperatiflerin en büyük destekçisi”

 

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürlüğü 2 gün sürecek İstişare ve Değerlendirme Toplantısı için Afyonkarahisar’daydı. Toplantının açılışına Vali Gökmen Çiçek de katıldı.

Toplantıya Vali Gökmen Çiçek’in yanı sıra Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Dr. Fahrettin Poyraz, Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Köksal Kacır, Bursa Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç ve Tarım Kredi Kooperatifi Genel Müdürlüğü bürokratları katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan toplantıda Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Dr. Fahrettin Poyraz, Merkez Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Köksal Kacır, Bursa Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç sırasıyla birer konuşma yaptı.

KADIN KÜLTÜR EVLERİ ÖNEMLİ BİR ROL MODEL OLACAK

Daha sonra kürsüye gelen ve kooperatifçiliğin önemine dikkat çeken Vali Gökmen Çiçek: “Kırsal kalkınmanın sağlanması ve kırsalda kadının güçlenmesi konusunda öne çıkan en önemli modellerden biri kooperatifçiliktir. Kooperatifler, kadınlara ve gençlere istihdam sağlanması bakımından önemli kuruluşlardır. Tarım Kredi Kooperatifleri, ilimizde de kadın kooperatifleri başta olmak üzere hep bir elden üretim yapmak isteyen bütün kooperatiflerin en büyük destekçisidir. Afyonkarahisar ilimizde aynı anda tüm ilçelerimizde kadınlarımızın her yönden gelişimini sağlamak ve onları üretimin ve dahi kalkınmanın merkezine konumlandırmak hedefleriyle Kadın kültür evlerini ve bu evler bünyesinde kadın kooperatiflerini kurduk. Kadın kooperatiflerimiz aracılığıyla ilçelerimizde gıda ürünlerinden hediyelik eşyalara, takılardan lavanta ürünlerine kadar çok geniş yelpazede ürün hazırlayabilen ve bu ürünleri pazarlayabilen bir sistem oluşturduk. Ürünlerin geliştirilmesi ve pazarlanması konusunda Tarım kredi kooperatifleri genel müdürlüğümüzün Kadın kooperatiflerimize destek olarak bu sisteminin geliştirilmesi ve güçlendirilmesi büyük önem arz etmektedir.  Afyonkarahisar kadın kooperatifleri inşallah bütün illerimizde yaygınlaşacak ve yerel üreticinin kalkındırılabileceği önemli bir model olacaktır” dedi. Vali Gökmen Çiçek’in konuşmasının ardından toplantı çeşitli eğitimler ve görüş alışverişinde bulunulması ile devam etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM