• DOLAR
  $1.209,31
 • EURO
  $0,4004
 • ALTIN
  $16.504,33
 • BIST
  1,0411
‘Sultandağı’nda sahipsiz köpekler zehirleniyor’

‘Sultandağı’nda sahipsiz köpekler zehirleniyor’

 

Sultandağı’nda yaşayan Ferhat Şahan adlı hayvansever, Belediye’nin sokak köpeklerini zehirli iğne öldürdüğünü ve sonra da iş makineleriyle gömdüğünü ileri sürdü.

 

Sultandağı’nda sahipsiz köpeklerin belediye tarafından zehirlenerek öldürüldüğüne dair ulusal medyada çıkan haber ve görüntüler hayvan hakları konusunda duyarlı vatandaşları isyan ettirdi. Bir vatandaşın öldürülen köpeği belediye ekipleri gömerken kayda aldığına dair görüntüler yayınlanmaya başladı.

KÖPEKLER GÖMÜLÜRKEN KAYIT ALDI

İlçede yaşayan Ferhat Şahan ve Selma Şahan isimli hayvanseverler köpekleri gönüllü olarak beslediklerini belirterek, Sultandağı Belediyesi personeli tarafından zehirli iğneyle vurularak öldürüldüğü ileri sürülen köpeklerden birisinin iş makinesiyle açılan çukura gömülme anına ait görüntüleri cep telefonu kamerasıyla kayıt altına aldı. Kayıt sırasında Belediye personelinin Şahan’a engel olmaya çalıştığı ileri sürüldü.

KÖPEKLER İĞNE İLE KATLEDİLDİ

Görüntüleri ulusal medyaya servis eden Ferhat Şahan “AKP’li Belediye Başkanı Mehmet Aldirmaz’ın talimatı ile zabıta ekipleri tarafından sokak köpekleri yüksek dozda uyuşturucu ya da zehirli iğne ile vurularak katledildi. Tapulu arazimin içerisinde bu sokak köpeklerini de götürmek için silahla vurmaya geldiler. Köpeklerin 3’ünü de silahla vurdular 1 tanesi kullanılan ilaçtan dolayı yaşamını yitirdi” görüşünü ileri sürdü.

PERSONEL VİDEOYU SİLMEYE ÇALIŞTI

Öldürülen köpeğin ikametinden belediye personeli tarafından zorla alındığını söyleyen hayvansever Şahan, şunları aktardı: “Köpeğin gömülme işlemleri yapılırken kamuya açık alanda delil amaçlı video çektim. Zabıta ve belediye görevlileri bana engel olmak istediler. Hakaret ve fiziksel şiddete maruz kaldım. Telefonumu elimden alarak videoyu silmeye çalıştılar. Belediye alenen suç işlemiştir.”AFYONŞEHİR

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM