• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
‘Spor Dalı Eğitimleri’ devam ediyor

‘Spor Dalı Eğitimleri’ devam ediyor

 

Gençlik Spor Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol gereği ilkokullarda Spor Dalı eğitiminde antrenörler, ilkokul 4’üncü sınıflarda derslere girmeye devam ediyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı beraberliğinde düzenlenen  “Spor Dalı Eğitimi” projesi kapsamında dördüncü sınıf öğrencilerine yönelik eğitimlere Sandıklı ilçesindeki antrenörler kısa bir süre önce dahil olmaya başlamıştı. Şimdi ise Spor Dalı eğitimleri antrenörler eşliğinde aralıksız devam ediyor.

PROJENİN AMACI

Öğrencilerin spor aktivitelerine erişimin sağlanması, erken yaşlarda sporun çeşitli dallarıyla tanıştırılması, yeteneklerinin fark edilmesi, geliştirilmesi ve yönlendirilmesi amacıyla uygulanan ‘okul spor dalı eğitimi’ programları kapsamında öne çıkan başlıklardan bazıları şunlar:

– Okul Spor Dalı Eğitimi, bazı illerdeki öğrencilerin katılımıyla ve sınıf öğretmenleri eşliğinde Gençlik ve Spor Bakanlığınca belirlenen antrenörler tarafından yürütülüyor.

– Okul Spor Dalı Eğitim” uygulama sürecinin değerlendirilmesinde genel olarak okul spor dalı eğitimi faaliyetlerinde öğretmen, öğrenci ve velilerin memnun olduğu, öğrencilerin spora olan ilgisinin arttığı ve spor dallarında uzman antrenörler tarafından eğitim verilmesinin öğrencilerin gelişimine olumlu yönde katkı sağladığı sonucuna varılıyor.

– Öğrencilerin beden eğitimi ve oyun ders saatlerinde uzman antrenörlerden teorik ve uygulamalı olarak belirlenen spor branşlarında Okul Spor Dalı Eğitimi uygulamasının devamının sağlanması değerlendiriliyor.

– Okul Spor Dalı Eğitimi  uygulamasının tüm eğitim öğretim yılına yayılması ve ülkemizin tamamında yaygınlaştırılması amaçlanıyor.

– Gençlik ve Spor Bakanlığının desteğiyle ‘Temel Eğitimde 10 Bin Okul Projesi’ kapsamında 81 İlde toplam 3 bin 41 basket potası ile 4 bin 629 masa tenisi yapım çalışmalarına meslek liseleri tarafından devam ediliyor.

– Tüm Türkiye genelinde ilkokul 3. sınıf öğrencilerine yönelik Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesi kapsamında yetenek taramaları, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Millî Eğitim Bakanlığı ile iş birliği çerçevesinde gerçekleştiriliyor. Haber Merkezi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM