• DOLAR
  $1.208,71
 • EURO
  $0,39
 • ALTIN
  $16.390,22
 • BIST
  1,0343
SP’li Ayva: Elektrik, doğalgazda KDV kaldırılsın

SP’li Ayva: Elektrik, doğalgazda KDV kaldırılsın

Saadet Partisi Afyonkarahisar Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Ayva, en önemli sorunlardan birinin hayat pahalılığını olduğunu belirterek, AK Parti iktidarına eleştiriler yöneltti.  Haftalık basın açıklaması yapan Ayva, “Bugün insanlarımızın en ciddi sorun ve problemlerimizin başından hayat pahalılığı ve geçim derdi konusu gelmektedir” dedi. Açlık ve yoksulluk sınırının her geçen gün arttığına vurgu yapan SP’li Ayva, şunları kaydetti:

AVAZI ÇIKTIĞI KADAR BAĞIRAN BİR YÖNETİM ANLAYIŞI

“Bugün en temel ihtiyaçlar olan su, elektrik, doğalgaz, ulaşım gibi kalemlere yapılan zamlarla birlikte yaşam maliyetinin her geçen gün arttığına şahitlik ediyoruz. Bir çiftçi için tarlada üretim yapmak, bir esnaf için işyerini işletebilmek, bir öğrenci için eğitim sürecine devam edebilmek ciddi bir problem haline gelmiştir. Yaşadığımız bu krizlerin içerisinde en azından vergi düzenlemesi zaruret haline gelmiştir. Hanelerin kullandığı elektrik, doğalgaz ve sudan alınan KDV’ler kaldırılmalıdır. Çiftçilerimizin kullandığı gübre, mazot, elektrik ve su gibi temel kalemlerden vergiden çiftçilerimiz muaf tutulmalıdır. İktidarın bu düzenlemeleri yapabilmesi için sokaktaki feryadı duyması yeterli olacaktır. Ama mevcut iktidar sokaktan yükselen feryatlara kulakları tıkarken diğer taraftan avazı çıktığı kadar bağıran bir yönetim anlayışıyla ülke savrulmaktadır.”

YAPILAN ZAMLARIN ÜSTÜME TEŞEKKÜR BEKLİYORLAR

Sayın Cumhurbaşkanı diyor ki yılbaşından itibaren bu fiyatlardaki artışlar mümkün olabilecek en alt seviyede yapılmıştır. Devlet bu alanlarda fedakarlık yapmayı sürdürmektedir diye cüretkar bir açıklamada bulunmuştur. Bir tarafta bu zamlarla ilgili zamları yeterli bulmuyorum noktasında ifade edilen alt seviyelerde zamların yapılması meselesi diğer taraftan da devletin büyük bir fedakarlık yaptığı gibi bir durum bugün insanlarımızın yaşadığı hakikatle adeta mücadele eden bir noktayı gözler önüne sermektedir.  Elektriğe tarihin en büyük zammı yapılmışken maalesef bu cümleler ifade edilebiliyor. Yapılan zamlar yetmemiş gibi neredeyse bu zamların üzerine hükümet bizden adeta teşekkür bekliyor. Bir diğer konu ise öğretmenlik meslek kanunudur. Milli ve insani değerlerin kazanılmasında ve yaşatılmasında öğretmenlerimiz model insanlardır ve bu modelin kalitesi yükseltilmek zorundadır. Öğretmenlerimizin toplumda layık oldukları statüye kazandırılması elzemdir.”AFYONŞEHİR

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM