• DOLAR
  $4.313,9000
 • EURO
  $0,9749
 • ALTIN
  $57.182,5400
 • BIST
  1,1279
Son gün 31 Aralık

Son gün 31 Aralık

 

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, 31 Ekim 2020 tarihli toplantısında, amatör müsabakaların 2021 Ocak ayı sonunda, o anki pandemi şartlarına göre ilgili ve yetkili kurum ve kuruluşlarla görüşülerek başlatılmasını kararlaştırıldı.

 

Afyonkarahisar’ın 3 takımının lige katılımı olduğu (Bolvadin Belediyespor, İscehisarspor ve Sandıklıspor) yeni sezon için müracaatlar 31 Aralık Perşembe günü sona erecek.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), amatör ligler ile ilgili yaptığı değerlendirmede sonuca vardı. TFF Yönetim Kurulu, yaptığı toplantıda amatör liglerin 2021 Ocak sonunda yeniden başlatılmasına karar verdi. TFF liglerin ne zaman başlatacak, Kahramanmaraş’tan katılım sağlayacak olan 3 BAL takımı hem yatırım, hem hazırlık yaparak heyecanlı bir şekilde beklemedeydi. Amatör futbol müsabakalarının oynatılması ile ilgili TFF Yönetim Kurulu’nun ”Amatör futbol müsabakaları Ocak ayı sonuna kadar oynatılmayacak olup, Covit-19’un seyri dikkate alınarak gözler TASKK’a çevrilmişti. BAL temsilcilerimizden Bolvadin Belediyespor, İscehisarspor ve Sandıklıspor da diğer BAL takımları gibi sezonun ne zaman başlayacağını merakla bekliyordu.

 1. SEZON İÇİN HAZIRLIKLAR YAPILIYOR
 2. sezonu düzenlenecek olan Bölgesel Amatör Lige katılma hakkı bulunan kulüplerin en geç belgelerini 31 Aralık 2020 tarihine kadar TFF Amatör İşler Müdürlüğü BAL Departmanlığı’na göndermeleri gerekiyor. Kahramanmaraş’ta bu sezon İscehisarspor’un da katılımıyla BAL temsilcisi sayısı 3’e çıktı. 2020-2021 Sezonu Bölgesel Amatör Lig’e Katılım Genel Esasları EK’te belirtilmekte olup, bu esaslar doğrultusunda, lige katılma hakkı bulunan kulüplerin katılım belgelerini en geç 31 Aralık 2020 tarihine kadar Türkiye Futbol Federasyonu Amatör İşler Müdürlüğü BAL Departmanlığı’na göndermeleri gerekiyor. 2020-2021 Sezonu Bölgesel Amatör Lig Statüsü ile Lisans Vize ve Transfer İşlem tarihleri, lige katılması kesinleşen takımların saha denetimlerinin tamamlanmasından sonra açıklanacak.

268 TAKIMIN KATILMA HAKKI VAR

Spor Toto BAL’a 2020-2021 sezonunda 268 takımın katılma hakkı bulunuyor. Bu takımlardan 128’i geçen sezon BAL’da yer alan takımlardan, 140’ı ise ilk kez Bölgesel Amatör Lig’de yer alacak yerel lig takımlarından oluşuyor. 2020-2021 Sezonu Bölgesel Amatör Lig’e Katılım Genel Esasları EK’te belirtilmekte olup, bu esaslar doğrultusunda, lige katılma hakkı bulunan kulüplerin katılım belgelerini en geç 31 Aralık 2020 tarihine kadar Türkiye Futbol Federasyonu Amatör İşler Müdürlüğü BAL Departmanlığı’na göndermeleri gerekiyor. 2020-2021 Sezonu Bölgesel Amatör Lig Statüsü ile Lisans Vize ve Transfer İşlem tarihleri, lige katılması kesinleşen takımların saha denetimlerinin tamamlanmasından sonra açıklanacaktır. Ligin başlama tarihi o anki pandemi şartlarına göre ilgili kurum ve kuruluşların görüş ve önerileri doğrultusunda belirlenecek olup, takımlara müsabakalar başlamadan önce hazırlık çalışmaları yapabilmeleri için yeterli süre verilecektir.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM