• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
‘Sokaklarımız adeta Teksas’a dönmüştür’

‘Sokaklarımız adeta Teksas’a dönmüştür’

Haftalık basın toplantısında, Ambaryolu’nda işlenen cinayetin üzerinden Afyonkarahisar’daki ekonomik ve asayiş olaylarını değerlendiren İyi Parti İl Başkanı Mısırlıoğlu: “İntiharlar, gasplar, cinayetler her geçen gün çoğalıyor. Adaleti yok eden, ekonominin direksiyonunu kaybeden iktidar cinayetlerin,  meydana gelen olayların asli sorumlusudur. Sokaklarımız adeta Teksas’a dönmüştür. İYİ Parti iktidarında faillere iyi hal indirimi gibi vicdanları yaralayan indirimler mahkemelerin takdirine bırakılmayacaktır.”

 

 

 

İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, haftalık basın toplantısında konuştu, Afyonkarahisar sokaklarının adeta “Teksasa’a döndüğünü” ileri sürdü. İyi Parti Seçim Koordinasyon Merkezi’nde basının karşısına çıkan Başkan Mısırlıoğlu, geçen hafta Ambaryolu’nda, laf atılan kızları korumak isterken vahşice katledilen 36 yaşındaki Engin Taş’ınİYİ Parti Tacı Ahmet Mahalle sorumlusu Zeki Taş’ın oğlu olduğunu belirten Mısırlıoğlu, “Değerli kardeşimiz Engin Taş bir cinayete kurban gitti. Engin Taş’ın çalıştığı işyerine gelen iki genç kız kendisinden ‘Ağabey 2 kişi bizi gezmeye gittiğimiz alışveriş merkezinden bu yana takip ediyor. Bize yardım eder misin?’ diyerek yardım istemiş ve onları korumak isterken vahşice katledilmiştir. İntiharlar, gasplar, cinayetler her geçen gün çoğalıyor. Adaleti yok eden, ekonominin direksiyonunu kaybeden iktidar cinayetlerin,  meydana gelen olayların asli sorumlusudur. Sokaklarımız adeta Teksas’adönmüştür.İYİ Parti iktidarında faillere iyi hal indirimi gibi vicdanları yaralayan indirimler mahkemelerin takdirine bırakılmayacaktır” şeklinde konuştu.

‘AFYONKARAHİSAR BELEDİYESİ’NİN İŞGÜZAR ZİHNİYETİ’

Daha sonra sözü Afyonkarahisar Belediyesi’nin yürüttüğü faaliyetlere getirenİl Başkanı Mısırlıoğlu, şu ifadelere yer verdi: “Afyonkarahisar Belediyesi’nin işgüzar zihniyeti yine insan hayatını hiçe sayar vaziyette işlemeye devam ediyor. Can ve mal güvenliği alınmadan yapılan pek çok çalışmayı gündeme getirmemize rağmen aynı ayıbı yapmaya devam ediyorlar. Bu kez de kütüphane inşaat bölgesinde araç ve yaya trafiği durdurulmadan tonlarca ağırlıktaki demirler iş makineleri ile inşaatın üstüne taşındı.  İnsan hayatının ne kadar ucuz olduğunu gözler önüne seren bu görüntüler, Belediyenin tedbirsizliğini ve umursamazlığını da yine bizlere gösterdi. Ben çok merak ediyorum bir iş yaparken güvenlik önlemi almak çok mu zor? Yoksa gerçekten insan hayatını hiçe saymaktan hiç hicap duymuyor musunuz? Bu işi yapmak için araç ve yaya trafiğinin az olduğu bir saat dilimi seçilse, çevre güvenliği alınsa, inşaat çevresine güvenlik şeritleri çekilse çok mu zorlanır belediye? Oy istemeye giderken ‘siz bizim için çok kıymetlisiniz’ demeyi biliyorsunuz, keşke vatandaşa verdiğiniz önemi böyle zamanlarda gösterseniz.”

‘ŞEHRİN SOKAKLARINI YAPBOZ TAHTASINA ÇEVİRİYORLAR’

İYİ Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu Türkiye ve Afyonkarahisar gündemine dair konuşmalarına devam ettiği basın toplantısından satır başları şu şekildeydi:”Vatandaşın can ve mal güvenliğine önem vermedikleri gibi, parasını da har vurup harman savuruyorlar. Bizim maaşlarımızdan kesilen vergilerle, esnafın ödediği hatta ödemekte zorlandığı vergilerle, bu şehrin sokaklarını yapboz tahtasına çeviriyorlar. Sürekli çalışıyoruz imajı vermek için yaptıkları yeri 3 gün sonra bozup yeniden yapıyorlar. Tabi bu arada hem kendileri iş yapar görünüyor hem de işi yapan şirket para kazanıyor. Bu vatandaşın, emeklinin, işçinin, öğrencinin hakkını nasıl ödeyeceksiniz? Paramızın hesabını sormak hakkımız.

‘BIRAKIN BELEDİYECİLİK YAPMAYI’

En temel görevlerinden biri halkın temel ihtiyaçlarını karşılamasını kolaylaştırmak olan iktidar, Sandıklı ‘nınAlamescit Köyü ‘ne su bile veremiyor. Sebebi ne olursa olsun İçinde yaşadığımız yüzyıla yakışmayacak bir tutum örneği bu işte. Eğer 2023 yılına sayılı günler kala siz hala bir köye  10 gündür su veremiyorsanız bırakın belediyecilik yapmayı.

‘İŞİ GÜCÜ REKLAM OLAN AKP ZİHNİYETİ’

İşi gücü reklam olan AKP zihniyeti, Afyonkarahisar halkının parasıyla ucube işler yapmaya devam ederken diğer yanda reklam uğruna Türk milletine bir saygısızlık da şarkılar üzerinden yapılıyor. Türk milleti için çok ayrı bir yeri olan Çırpınırdı Karadeniz şarkısı, derin anlamlar ifade eden sözleri değiştirilerek Cumhurbaşkanı’nın parti propagandasına alet edildi.

‘GENEL BAŞKANIMIZ ÖNCÜLÜĞÜNDE SURİYE’DE TEMASLARDA BULUNACAĞIZ’

Muhalefet Partisi konumunda olsak dahi cesaretimiz ve inancımızla ülkemiz ve milletimiz için girişimlerde bulunmaya devam edeceğiz. Bugün muhalefet unvanıyla yaptığımız girişimlerin çok daha fazlasını iktidar unvanıyla yapacağımıza söz veriyoruz.  İYİ Parti olarak terör örgütleriyle mücadele ve sığınmacı sorunlarına dikkat çekmek amacıyla Genel Başkanımız öncülüğünde Suriye’de çeşitli temaslarda bulunacağız. Çünkü bu vatan bizim, hepimizin.

‘106 TOKİ KONUTU YAPILACAK, BAŞVURU SAYISI 67’

Çığır açan proje olarak anlatılan TOKİ projesi kapsamında Afyonkarahisar merkeze 190 konutluk bir kontenjan ayırdılar buna başvuru sayısı 22 bin 200 kişi. En ufak bir fizibilite çalışmasında bile nüfusa ve olası başvuruya istinaden bir dağılım ön görülebilecekken çıkan sonuca bakın. Kızılören’e yapılacak konut sayısı 110, başvuru sayısı ise 65. Sinanpaşa Güney Beldesi’ne 106 TOKİ konutu yapılacak, başvuru sayısı 67. Merkezdeki durum ne peki? 22 bin 200 kişinin umutlarıyla oynamak. Saadet zincirine dönüştürdükleri sistemle insanların umutlarıyla oynuyorlar.

‘RÜZGARGÜLÜ, AKP VE MHP’Yİ RAHATSIZ ETMİŞ OLACAK’

Kendi bencillikleri ile kendilerine her şeyi mübah görenler, başkalarının yapacağı iyiliklere de tahammül edemiyorlar. Genel Başkanımız, topuklu efemiz Sayın Meral Akşener’in İYİ’lik projesi “Rüzgargülü”, AKP ve MHP’yi rahatsız etmiş olacak ki engellemek için ellerinden geleni yaptılar. Kamuda liyakatsiz kadrolaşmaların sonucu olarak parti sempatizanı gibi davranan kurum müdürleri, okullarda çocuklara ücretsiz yemek imkanı sağlayan projemizi engellediler.

‘BİZ CESUR İYİ’LER OLARAK YILMAYACAĞIZ’

“Ölçemediğiniz hiçbir şeyi, yönetemezsiniz mantığıyla başlatılan diğer bir projemiz Artagan da gücü yetenin devleti dolandırdığı bu adaletsiz düzene son verecek. Artagan projemiz ile devletin vergi geliri, artık ücretli çalışanın sırtına yüklenmeyecek. Tabi bütün bunlar kimin işine gelmezse yine o kesim projelerimize ket vurmaya çalışacak. Ama biz cesur İYİ’ler olarak yılmayacağız, bıkmayacağız, bu devlet bu aziz millet için çalışmaya devam edeceğiz.”

‘DEMOKRASİ ŞÖLENİNE DAVET EDİYORUZ’

“Allah izin verirse 11 Aralık’ta bu hafta sonu pazar günü saat 12: 00’de UydukentGrand Derya Düğün ve Kongre Merkezi’nde İl Kongremizi inşallah bir şölen havasında yapacağız. İYİ Parti’nin iktidar yürüyüşünü Afyonkarahisar ayağını başlatacak olan yönetimi delegelerimiz seçecekler. TümİYİ’leri ve Afyonkarahisar halkını bu demokrasi şölenine davet ediyoruz.” Ömer Koçak

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM