• DOLAR
  $3.721,9700
 • EURO
  $1,0774
 • ALTIN
  $61.355,5400
 • BIST
  1,1611
SMA hastası Miraç Emir’e destek büyüyor

SMA hastası Miraç Emir’e destek büyüyor

Afyonkarahisar’da 2,5 yaşında olan Miraç Emir Ersoy SMA hastası. Gazetemizin 28 Ağustos’taki sayısında Miraç Emir bebeğin durumunu anlatan bir haber yapmıştık. Geçen süre içerisinde bazı gelişmeler yaşandı ve yaşanmaya devam ediyor. Afyonkarahisar ise evladını yalnız bırakmıyor.

 

SMA hastası olan Miraç Emir’e 3 aylıkken teşhis konuldu. Ailesi bebeklerinin acılarını dindirebilmek için ellerinden gelen her çabayı gösteriyor. Tedavide gerekli olan 2,3 milyon Dolarlık Zolgensma ilacı için yardım çalışmaları düzenleyen aile, bu süreçte mevcut destekleyici tedavilere de devam ediyor. Miraç Emir bebeğin bacağının kırıldığından bahseden Baba Halit Ersoy, fizik tedavi sürecinde bu tip talihsizliklerin olabileceğinin söylendiğini dile getirdi. Matematik öğretmeni olan baba Halit Ersoy yardım için valilikten gereken iznin mahkeme sürecinde olduğunu ve yaklaşık bir haftaya kadar çıkabileceğini söyledi.

“HEM İLGİ HEM DE BAĞIŞLAR ARTIYOR”

Seslerini duyurabilmek adına İnstagram’dan canlı yayınlar yaptıklarını dile getiren Ersoy,”Herkesi yapılan bu yayınlara bekliyoruz. İnstagram’da her gün açılan canlı yayınlar sayesinde, hem ilgi hem de bağışlar artıyor. Başka türlü değil, bu şekilde faydası olacak gibi görünüyor” ifadelerini kullandı. Yakın bir zamanda meydanlarda da yer alacaklarından bahseden Baba Ersoy, stantlar açmayı planladıklarını belirtti.  Ersoy; “Afyonkarahisar halkı gerçekten çok duyarlı. Gören, duyan herkesin yardımcı olmak istiyor” şeklinde konuştu.

“MİLLETVEKİLLERİ DE ARKAMIZDA”

Tüm Afyonkarahisar’ı desteğe çağıran Halit Ersoy; geçen günlerde Milletvekillerinin de aradığını ve destek verdiklerini söyledi. Ersoy; “İzinden sonra tek tek bütün iş adamları, siyasiler, sivil toplum kuruşları, okulla ilgili dernekler, Milli Eğitim, Valilik gibi makamları da devreye sokmaya çalışacağız. Burada toplumun da baskısı önemli. Bu organizasyonları gönüllülerle birlikte yapacağız.” temennisinde bulundu. Vali yardımcısı Mehmet Keklik’le görüştüğünü, Keklik’in çok sıcak ve olumlu olduğunu ifade eden Baba Ersoy; “İzin için bir hafta süre var. İnşallah her şey iyi olacak. Zaten izinden sonra daha da hızlanacağız” şeklinde konuştu. Ömer KOÇAK ÖZEL HABER

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM