• DOLAR
  $1.244,12
 • EURO
  $0,367
 • ALTIN
  $21.452,57
 • BIST
  1,0557
Şimşekler yerini korudu!

Şimşekler yerini korudu!

 1. Lig Beyaz grupta 24’üncü hafta maçları, ertelenen iki maç dışında tamamlandı. 2. Lig Beyaz grupta Çorum, Şanlıurfa, Gümüşhane, Manisa, İstanbul Sarıyer, Ankara ve Uşak’ta oynanan 24’üncü hafta maçları problemsiz tamamlandı. Zonguldak Kömürspor-Sancaktepe FK ile Kocaelispor-Afyonspor maçları, Zonguldak ve Kocaeli’deki sahaların futbol oynamaya elverişsiz olması nedeniyle Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından ileri bir tarihe ertelendi. Bu maçların hangi tarihte oynanacağı, TFF tarafından açıklandı.

Perşembe mesaisinde Çorum FK-İnegöl, Şanlıurfa-Erzincan, Gümüşhane-Ankara Demirspor, Manisa FK-Niğde Anadolu FK, Sarıyer-Ergene Velimeşe, Hacettepe-Amed Sportif, Uşakspor-Kahramanmaraşspor karşı karşıya geldi. Bu maçlarda Çorum FK, Erzincan, Ankara Demirspor, Manisa FK, Ergene Velimeşe, Amed Sportif ve Uşakspor galibiyet sevinci yaşadı.

ALTTAKİ VE ÜSTTEKİ TAKIMLARIN KAYBETMESİ ŞİMŞEĞE YARADI

Afjet Afyon, erteleme haftasında puantajın alt bölümünde yarış halinde olduğu İnegölspor, Ergene Velimeşe, Niğde Anadolu FK, Şanlıurfaspor, Hacettepespor ve Gümüşhanespor’un puan kaybetmesini bekledi.

Söz konusu takımlardan İnegöl, Niğde, Şanlıurfa, Hacettepe ve Gümüşhane mağlup olurken, sadece Ergene Velimeşespor galibiyet sevinci yaşadı. Dolayısıyla günün sonuçları, en çok Afyonspor’un işine yaradı. Mor Beyazlı takım, bir maçı eksik 34  puanla 9.sıradaki yerini korudu.

Puantajın alt bölümündeki sıralama ise, 13’üncü Sancaktepe FK 22 puan, 14’üncü İnegölspor 20 puan, 15’inci Ergene Velimeşespor 20 puan, 16’ncı Niğde Anadolu FK 14 puan, 17’nci Şanlıurfaspor 14 puan, 18’inci Hacettepespor 13 puan, 19’uncu Gümüşhanespor 13 puan şeklinde oluştu. Düşme hattında 23’üncü haftada kar yağışı nedeniyle ertelenen Ergene Velimeşespor-Gümüşhanespor ve Sancaktepe FK-Hacettepespor maçları ilerleyen haftalarda oynanacak. Öte taraftan, grupta 25’inci hafta maçlarında 24 Şubat Çarşamba günü Hekimoğlu Trabzon-Şanlıurfaspor, İnegölspor-Kocaelispor, Sancaktepe FK-Gümüşhanespor, Kahramanmaraşspor-Hacettepespor, Amed Sportif-Zonguldak Kömürspor, Ergene Velimeşespor-Manisa FK, Niğde Anadolu FK-Çorum FK, Ankara Demirspor-Sarıyer, Erzincanspor-Uşakspor karşı karşıya gelecek.

GÜNÜN SONUÇLARI

Çorum FK-İnegölspor: 2-0

Manisa FK-Niğde Anadolu FK: 1-0

Sarıyer-Ergene Velimeşe:2-3

Gümüşhanespor-Ankara Demirspor:2-3

Hacettepespor-Amed Sportif:1-2

Uşakspor-Kahramanmaraşspor:3-0

Şanlıurfaspor-Erzincanspor:0-1

Kocaelispor-Afyonspor (Ertelendi)

Kömürspor-Ankara Demirspor (Ertelendi)

Hekimoğlu Trabzon (BAY)

HAFTANIN MAÇLARI

24 ŞUBAT ÇARŞAMBA

Hekimoğlu Trabzon-Şanlıurfaspor

İnegölspor-Kocaelispor

Sancaktepe FK-Gümüşhanespor

Kahramanmaraşspor-Hacettepespor

Amed Sportif-Zonguldak Kömürspor

Ergene Velimeşespor-Manisa FK

Niğde Anadolu FK-Çorum FK

Ankara Demirspor-Sarıyer

Erzincanspor-Uşakspor

Afyonspor (BAY)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM