• DOLAR
  $1.209,31
 • EURO
  $0,4004
 • ALTIN
  $16.504,33
 • BIST
  1,0411
‘Şiddetin her türlüsüne amasız, fakatsız karşıyız’

‘Şiddetin her türlüsüne amasız, fakatsız karşıyız’

Milletvekili Yurdunuseven, başkan yardımcısı olduğu TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Çocuk Hakları Alt Komisyonu üyeleriyle Gaziantep’te incelemelerde bulundu. Yurdunuseven: “Ailelerimiz ve yavrularımız için devletimizin ilgili kurumları ve milletin vekili olarak bizler gereken her türlü takibatı sonuna kadar yaptık. Bir kez daha belirtmek isterim ki; Şiddetin her türlüsüne âmâsız, fakatsız karşıyız!”

 

TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Çocuk Hakları Alt Komisyonu Başkanı R. Sezer Katırcıoğlu, AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunusever, AK Parti Yalova Milletvekili Meliha Akyol, MHP Eskişehir Milletvekili Metin Nurullah Sazak ve CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal’dan oluşan heyet, Gaziantep’te incelemelerde bulundu. Milletvekili Yurdunuseven Gaziantep’de düzenledikleri ziyaretlerle ilgili yaptığı basın açıklamasında, gezilerini “Ülkemizin her noktasında ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ düsturunu gelenek edinmiş bir kültür mirasının sahipleri olarak” yaptıklarını belirterek, şu bilgileri paylaştı: “Türkiye Büyük Millet Meclisi İnsan Hakları Komisyonu üyesi milletvekillerimizle birlikte yerinde inceleme ve araştırmalarımızı sürdürüyoruz. Bu kapsamda ziyaret ettiğimiz Gaziantep ilimizde öncelikle milletimizin vicdanını derinden yaralayan öğretmeninden ve babasından şiddet gören iki yavrumuzu ziyaret ettik. Hiç bir insani duygunun içine sığmayacak olan şiddetin muhatabının çocuklarımız olması bizleri daha derinden yaraladı. Ailelerimiz ve yavrularımız için devletimizin ilgili kurumları ve milletin vekili olarak bizler gereken her türlü takibatı sonuna kadar yaptık. Bir kez daha belirtmek isterim ki; Şiddetin her türlüsüne âmâsız, fakatsız karşıyız! TBMM Çocuk Hakları Alt Komisyonu olarak vazifemiz çocuklarımızın haklarını korumak, onların gelişim ve eğitimleri noktasında araştırmalar ve incelemeler yapmaktır.”

ÇOCUKLAR İÇİN PROJELER HAYATA GEÇİRİLMİŞ

Yine çocuklar geleceğimizdir diyerek gittiğimiz Gaziantep’te Vali Davut Gül’ü komisyon üyesi milletvekillerimizle birlikte ziyaret ederek çocuklarımızın eğitim ve gelişimi için gerçekleştirilen ve yapılması planlanan projeler hakkında bilgi aldık. Gaziantep’de gerçekten birçok ilimize örnek nitelikte projelerin çocuklarımız için hayata geçirildiğini gördük. AK Belediyeciliği hakkıyla yürüten Gaziantep Büyükşehir Belediyemiz tarafından yapılan Çocuk Sanat Merkezi, Şehitkamil Belediyemiz tarafından tamamlanan Trafik Eğitim Parkı’nda çocuklarımızla bir araya gelerek incelemelerde bulunduk. Söz hakkının çocuklarda olduğu onların sesini daha gür duyuran Gazişehir İl Öğrenci Meclisi’ne komisyon üyesi milletvekillerimize birlikte konuk olarak çocuklarımızı dinledik. Gelecekte bu ülkenin mimarı olacak yavrularımızın böyle bir oluşum içerisinde kendini ifade etmesi bizleri ayrıca mutlu etti.

ŞEHİTKAMİL VADİ PARKI TÜRKİYE’YE ÖRNEK

Şehitkamil Vadi Parkı yerinde inceleyen Komisyon üyesi milletvekilleriyle aynı heyette yer alan AK Parti Milletvekili Yurdunusever, Şehitkamil Vadi Parkı’nın Türkiye’ye örnek bir park olduğunu kaydederek, “Gaziantep’e birçok kez geldim ama bu gelişimde hakikaten çok daha mutlu oldum. Çünkü şu an gezdiğimiz Şehitkamil Vadi Park, gerçekten Türkiye’ye örnek olacak bir park, millet bahçelerine örnek olacak bir park. İçerisindeki hem dokusuyla hem bitkileriyle hem de çocuklara, gençlere, yaşlılara hitap edecek noktalarıyla gerçekten güzel bir park olmuş. Gaziantep, gerçekten çok ileriye gelmiş durumda. İnşallah mevcut Başkanlarımız sayesinde Gaziantep bir aşama daha atlayacaktır. Başkanımızı ve ekibini tebrik ediyorum, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A TEŞEKKÜR

Çocukların bilim, sanat ve teknoloji odaklı eğitimlerle buluştuğu Gaziantep Keşif Kampüsü diğer adıyla Çocuk Üniversitesi’ni ziyaret ederek burada yürütülen çalışmalar hakkında da bilgiler aldıklarını aktaran Yurdunuseven, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bütün bunların yanı sıra bizler için her biri ayrı cevher olan çocuklarımızın yüksek standartla büyüme ve gelişimini tamamlaması için her türlü çalışma yapıldı ve yapılmaya da devam ediyor. 2020 Yılında AK Partimizin sunduğu teklifle kurulan Çocuk Hakları Alt Komisyonumuzun üyesi olan bir milletvekili olarak belirtmek isterim ki çocuklarımız için araştırma ve incelemelerimizi sürdürecek ve bu noktada hiçbir eksikliğe müsamaha göstermeyeceğiz. Çocuklarımıza büyük özen gösteren Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, emeği olan tüm kurumlarımıza, Gaziantep ilimizde bu çalışmaları hayata geçiren valimiz, belediye başkanlarımız ve tüm kurum müdürlerimize teşekkür ediyorum.”AFYONŞEHİR

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM