• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Sezen, Zirai don ödenekleri dün çiftçilerimizin hesabına yatırıldı

Sezen, Zirai don ödenekleri dün çiftçilerimizin hesabına yatırıldı

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Sezen, Mayıs ayında Afyonkarahisar ve ilçelerinden Yaşanan zirai don nedeniyle zarar gören çiftçilere önceki gün 10 milyon liralık ödemelerinin Yapıldığını söyledi.

Sezen, “Milliyetçilik konusunda atıp tutanların PKK terör örgütünün siyasi koluna sonuna kadar destek verdiğini hatırlattığımızda duvara çarpanlar, şimdi yine bihaber olduğu don konusu üzerinden şov yapmaya kalkıp yine duvara çarpmış ve bu da siyasi tecrübesizliklerini meşrulaştırmıştır” dedi.

“Don zararı gören çiftçilerin yaraları sarılıyor”
Mayıs ayında şehrimizde yaşanan zirai don nedeniyle zarar gören çiftçilere devlet destek verdi. AK
Parti hükümetleri olarak çiftçilerin her daim yanında olduklarını kaydeden AK Parti İl Başkanı Hüseyin
Sezen “10 milyon liralık ödenek çiftçilerimizin dün hesaplarına geçti. AK Parti hükümetleri ile birlikte
Artık hiçbir şey eskisi gibi değildir. Don zararı gören bir çiftçimiz olduğunda devlet her türlü desteği
Veriyor ve yaralarını sarıyor. O gün söz verdiğimiz gibi gerekeni yaptık. AK Parti milletvekillerimiz Prof.
Dr. Veysel Eroğlu, Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven’in girişimleri ile çiftçilerimizi yalnız
Bırakmadık” dedi.

“18 yıldır üreticilerimizin yanındayız”

Sezen, “Bugün gazetelerde çıkan haberlere baktığımızda birilerinin yine şov için malzeme aradığını
Ancak yine duvara çarptığını çok rahat görmemiz mümkündür. Milliyetçilik konusunda atıp tutanların
PKK terör örgütünün siyasi koluna sonuna kadar destek verdiğini hatırlattığımızda duvara çarpanlar,
Şimdi yine bihaber olduğu bir konu üzerinden şov yapmaya kalkıp yine duvara çarpmış ve bu da siyasi
Tecrübesizliklerini meşrulaştırmıştır. Oysa biz üreticilerimizin 18 yıldır yanında yer alıyoruz”
İfadelerine yer verdi.

“25 milyon ton saman üretirken hayvan varlığını da arttırdık”

“Diline, ülkemiz saman üretimini dolayanların yıllık 25 Milyon ton saman ürettiğimizi, 15 milyon Tonunu da hayvancılıkta tüketildiğini hatırlatmak isteriz” diyen Sezen şu ifadelere yer verdi; Geri kalan saman miktarının ise kâğıt endüstrisi, mantar yetiştiriciliği ve hayvan altlığı olarak kullanıldığını Bilmelerini isteriz. Bununla birlikte geçtiğimiz yıl içerisinde toplam 84 Bin ton sap, saman ve kuru ot İhracatı yaptığımızı, bununla birlikte hayvan varlığında da önemli artışlar sağladığımızı konu ile ilgilenenlere bildiririz.

Tarım yatırımları hakkında bilgi verdi

Gübre ve yemde KDV’yi AK Parti hükümetlerinin kaldırdığını hatırlatan Sezen, “Bugün Türkiye tohum üreten ve tohum ihraç eden bir ülkedir. Gıdada da GDO’ya geçit vermiyoruz. Tohum gen bankalarımızda gelecek nesiller için tohumlarımızı koruyoruz. Türkiye’nin ilk ve yerli üretim elektrikli traktörünün bu yıl içinde üretim bandından indirilmesi bekleniyor. Arazi varlığını korurken arazilerimizi de ağaçlandırıyoruz. Su yatırımlarında cumhuriyet tarihimizin rekorunu kırdık. AK Parti hükümetleri olarak 2003-2020 yılları itibariyle toplam 246 Milyar TL’lik su yatırımı yaptık” dedi. CHP zihniyeti ülkenin tüm tarım ürünlerini Yahudilere ipotek etmişti “Hafıza-i beşer nisyan ile maluldür” diyen Sezen açıklamasında, “Aziz milletimiz, bugün tarla tarla gezip fotoğraf çekinip şov yapan bu zihniyetin 1977 yılında Türkiye2nin tüm tarım ürünlerini, 150 milyon dolar kredi için, Amerikan Wells Fargo adlı Yahudi bankasına ipotek ettirdiğini de iyi biliyor ki her seçim sandığa gömüyor. Her fırsatta çareyi muhalefetteyken bile dış güçlerde arayan bu zihniyetin borç almak dışında başka bir meziyeti yoktur. Bu yüzdendir ki 1977 yılında bu milletin alın terini ipotek ettirmişlerdir. Unutulmamalıdır ki tarlaları gezen bu şovmen zihniyet borç almaya alıştığı gibi emir almaya da alışmıştır. Bunların hiçbir zaman çiftçi diye bir derdi olamamıştır. Bu yüzden bir proje geliştirmek yerine ‘hükümet IMF ile görüşecek’ diyerek gizli gizle otel odalarında IMF yetkilileri ile buluşması da ayrı bir rezillik örneğidir” ifadelerine yer verdi. Kader kaya

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM