• DOLAR
  $1.712,99
 • EURO
  $0,3728
 • ALTIN
  $23.285,23
 • BIST
  1,0180
SEVGİ YILININ DEVAMI OLAN BU YIL “AİLE YILI”

SEVGİ YILININ DEVAMI OLAN BU YIL “AİLE YILI”

Aile Yılı ilan edilen 2021 yılına girerken, yapılan ön değerlendirmeler sonucu belirlenen yol haritasını gözden geçirmek, yürütülen çalışmaları inceleyerek yeni planlamalar yapmak amacıyla Vali Gökmen Çiçek, eski Orman ve Su İşleri Bakanı Milletvekili Veysel Eroğlu, Vali Yardımcısı Dr. Mehmet Boztepe ve ilgili kurum müdürlerinin katılımıyla, video konferans yöntemiyle “2021 Aile Yılı” toplantısı gerçekleştirildi.

Verimli Bir Yıla Vesile Olmak İçin Toplandık

Tüm Türkiye’ye örnek olan 2020 Sevgi Yılı projesinin devamı olarak 2021 yılının Aile Yılı ilan edilmesinin ardından çalışmalarını hızlandıran Vali Gökmen Çiçek, ailenin toplumsal kurumun temel taşı olduğuna değinerek “Aile, toplumun özelliklerini taşıyan en küçük sosyal birimimizdir. Toplumu ayakta tutan temeldir. Bu temel ne kadar sağlıklı olursa bir toplumun refah düzeyi, yaşam kalitesi, değerleri o kadar sağlam olur. Ailenin güçlü olması, sağlıklı nesillerin varlığına ve güçlü bir topluma işaret eder. Bu işin yakından takipçisi olacağımın sözünü vermiştim. Bugün burada 2021 yılının aile bağlarını güçlendirmek, verimli bir yıla vesile olmak için toplandık. İnşallah bu örnek projeyi herkesin gıpta ile bakacağı çalışmalarla renklendireceğiz” ifadelerini kullandı.

Sağlıklı Toplumun Temel Şartı Sağlıklı Birey

Sağlıklı toplumların temel şartının sağlıklı bireyler olduğunu vurgulayan Vali Çiçek, çocuğun ilk eğitiminin aile içinde başladığına değinerek “Aile içi iletişim ne kadar etkin olursa çocuğun kişilik ve karakteri o şekilde şekillenmeye başlar, ileride nasıl bir birey olacağının temelleri bu dönemde oluşur. Bizler elimizden gelen çaba ve gayreti göstererek bu yıl aile bağlarını güçlendirmek, aile içi iletişime dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak için azimle çalışacağız” dedi.

Tüm Kurumlarımızın Sahipleneceğine İnanıyorum

Ailenin olumsuz kişilik yapısına sahip olmasıyla, olumsuz davranışların çocuğun kişiliğine de yansıyacağına böylece toplumların güç kaybedeceğine değinerek, güçlü toplumların bireylerin sağlıklı aile ortamında yetişmesiyle mümkün olacağına dikkat çeken eski Orman ve Su İşleri Bakanı Milletvekili Veysel Eroğlu “Bu güzel projeye tüm kurumlarımızın sahiplenerek, destek vereceklerine inanıyorum” dedi.

12 Aya Özgü Temalar Belirlendi

Görüşmelerin ardından yol haritası gözden geçirilerek, 12 aya özgü temalar belirlendi. Temalara yönelik ilgili kurumların eylem planlarının oluşturulduğu toplantıda Ocak ayı itibari ile eylem planlarının uygulamaya geçilmesi kararı alındı. Toplantı bitiminde Vali Çiçek, 2021 Aile Yılına girerken katılımcılara teşekkür ederek, başta sağlık dolu, birlik ve beraberliğin daim olduğu bereketli geçecek bir yıl temennisinde bulundu.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM