• DOLAR
  $1.306,67
 • EURO
  $0,4943
 • ALTIN
  $18.933,22
 • BIST
  0,9694
Yurdanur Mergen
Yurdanur Mergen
yurdanurmergen@afyonhisargazetesi.com
SEV GİTSİN…
 • 0
 • 617
 • 12 Nisan 2022 Salı
 • +
 • -

 

Masum yaratıklar kadınlar. İstisnalar kaideyi bozmaz. Kadınlar ne ister diye sayfa sayfa makaleler, kitaplar yazıyorlar. Kadınları anlamadıklarından. Hâlbuki istekler çok açık. Öncelikle samimiyet. Gözleri ve kalbi samimi, hareketleri dengeli insanı sever kadınlar, şiir gibi derler ya tıpkı öyle… Sergilediği davranışlar, gösterdiği tutum, sahiplenişi ve gözlerinde ki sevgi vücut diline yansıyan adamları bekler hep kadınlar. İçten bir sevgi ve samimi davranış isteyecek kadınlar.

Hep kıskanılmak isteyecek, bunu bir tek sen yap isteyecek. Koyduğu çizgilere, çektiği sınırlara ve değerlerine dokunmadan kıskanacaksın. Korkutmadan, bela olmadan, arıza çıkarmadan…

Merak etmeni isteyecek, sürekli merak etmeni. İlgilenmeni isteyecek… Öyle 7/24 n’aptın,nerdesin değil, belki bunları sormana bile gerek kalmayacak. Ansızın yüzünü güldüren ve merak eden “seni düşünüyorum, n’apıyorsun?” mesajı hangi kadını mutlu etmiyor ki..

Sağlam karakterli, ayakları yere sağlam basan, özgüvenli insanı seviyor kadınlar. Birbirinize yol gösteren, adımlarınızı takip eden, birinin tökezlemesine diğerinin asla müsaade etmeyeceği sağlam bir ilişki istiyor kadınlar. Öyle lafta sözde “ben hep yanındayım’ı” duymak değil bizzat hissetmek istiyor.

Dünyadaki bütün insanlar yalnız hissettirdiğinde, kendisini senin tamamlayacağını düşündüren insanı bekliyor kadınlar. Çiçek alan adamları değil, kalbinin kırılan yerlerinde çiçekler açtıran insana ihtiyaç duyuyorlar.

Korunmayı sever kadınlar. Muhtaç olduğundan değil, sadece sevgisinden yaptığını görmek ve bilmek ister kadın. Kadına naz da kapriste yakışır. Beklenen bunların zevkle çekilmesidir.

Desteklenmeyi bekler kadınlar. Her konuda, ne yaparsa yapsın yanında olduklarını hissettirecek adamı bekler. Ona saygı duymasını bilen erkeği…

İsteklerine hayallerine değer veren, kendi hayalleri gibi sahiplenen ve gerçekleşmesi için çabalayan, mutsuzluğunuzu mutsuzluk edinen, sadece gülsün diye şekilden şekle giren insanlara kıymet veriyor kadınlar.

Mutluluk mutlulukla beslenir. Mutlu mu olmak istiyorsun o zaman mutlu et. Aşk diyince ötesini arama. Kalbine bak, ruhuna bak. Sen onda ne kadar varsın, o sende ne kadar var. Neden birbirinizin hayatındasınız. Zindana çevirmek için mi, kelebekler uçurmak için mi. Sabahları uyandığında birini düşünerek gülümsüyorsan, sadece onu düşündüğün için gülüyorsan bunu neden kaybetmek için uğraşasın da çoğaltmak için çabalamayasın. Hayatın içindeki ıvır zıvır şeylerin, takıntıların ve ego savaşlarının ne önemi var, sevgi varsa kalbinde… Sev gitsin…

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
 • YENİ
 • YORUM