• DOLAR
  $2.008,43
 • EURO
  $0,3895
 • ALTIN
  $24.749,58
 • BIST
  1,0260
SERTESER: “POZİTİF AYRIMCILIK YAPMALIYIZ”

SERTESER: “POZİTİF AYRIMCILIK YAPMALIYIZ”

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, BloombergHT’de Gözde Özköseoğlu ve Cüneyt Başaran’ın sunduğu Kapanışa Doğru programına katılarak gündemdeki konuları değerlendirdi. Serteser, termal turizm sektörüne pozitif ayrımcılık yapılması gerektiğini belirtti.

“FAİZİN ARTMA SİNYALİNİ ALIYOR GİBİYİZ”

Serteser “Merkez Bankası Başkanımız Sayın Naci Ağbal’ın enflasyonun düşmesine ilişkin görüşleri bizi mutlu ediyor. Belki bir para sıkılaştırması görülüyor ama enflasyonun düşmesine yönelik çalışmalar da gayet olumludur. Para Politikaları Kurulu toplantısında faizin artma sinyalini alıyor gibiyiz. İnşallah bu, çok uzun süreli olmaz. Belirli oranda bir faiz artışı yatırımcıları etkileyecektir. Çok uzun süreli olmamasını temenni ediyoruz. “ dedi.

“ESNAF AÇISINDAN KİRA DESTEKLERİ ÖNEMLİ”

Serteser “Esnaf açısından kira destekleri önemli; ama bu düzenleme, Ticaret ve Sanayi Odası üyelerimizi kapsamamaktadır. Ciro kaybı olan, kapanmak zorunda olan işletmelerimiz de var. Bu işletmelerimizin de desteklenmesi, desteklerin genişleyerek artması çok uygun olacaktır.

Afyonkarahisar’ı ilgilendiren termal turizm konusunda da bir konuyu bilhassa gündeme getirmem gerekiyor. Kış mevsimi, bu sektördeki işletmelerimizin tam para kazanma zamanıdır. Ama ne yazık ki hamamlar, saunalar, spa’lar kapandı. Otellerimiz TSE’den Güvenli Turizm Sertifikası almışlardı; şu anda bütün misafirlerini HES kodu alarak ağırlıyorlar. Bu konuda termal turizm sektöründe pozitif ayrımcılık yapılarak destek verilmesini istiyoruz.” HİSAR

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM