• DOLAR
    $4.218,6100
  • EURO
    $1,0950
  • ALTIN
    $63.063,6300
  • BIST
    1,1610
Şehrimizin turizm potansiyelini daha çok arttıracağız

Şehrimizin turizm potansiyelini daha çok arttıracağız

 

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un başlatmış olduğu “İller ve Destinasyonları Tanıtım Çalışması” organizasyonu çerçevesinde Çalıştay gerçekleştirildi.

Çalıştaya, Vali Yardımcısı Mehmet Boztepe başkanlığında, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Tanır koordinatörlüğünde, Tanıtma Genel Müdürü Timuçin Güler, Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı Genel Müdür Yardımcısı Ertan Türkmen ve ekibi katıldı.

Çalıştay öncesi Türkiye Turizm Tanıtma ve Geliştirme Ajansı Genel Müdür Yardımcısı Ertan Türkmen başkanlığındaki heyet ile İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Tanır, Vali Gökmen Çiçek’i makamında ziyaret ederek şehrin mevcut turizm potansiyeli ve bu potansiyeli daha çok artırmak adına yapılacak projelerle ilgili istişarelerde bulundular.

Afyonkarahisar Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından Afyonkarahisar’ın tanıtımı noktasında paydaşların da görüşünü almayı hedefleyen Çalıştayın açılış konuşmasını İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Tanır yaptı. Turizm Master Planında yer alan ilimizin turizm açısından üstünlükleri, özellikle tanıtım ve pazarlama alanlarında alınan kararlar üzerinde duruldu. Ayrıca ilin tanıtımını kolektif olarak gerçekleştirebilmek için turizm platformunun oluşturulması ve bu konuda belirlenmiş olan “turizm tanıtım ve pazarlama merkezi” üzerinde durdu. Ardından Türkiye Turizm Tanıtma ve Geliştirme Ajansı Genel Müdür Yardımcısı Erkan Türkmen Ajansın yapısı ve faaliyetleri hakkında bilgiler vererek paydaşlardan beklentilerini ifade etti.

ULUSLARARASI MECRALARDA TANITILMASI İÇİN GEREKLİ DESTEĞİ VERECEĞİZ

Tanıtma Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Eras Eraslan Bakanlığın çalışmalarından bahsetti. TGA Turizm Ürünü Geliştirme Birim Sorumlusu Ceylan Şensoy’da ilin turizm ürünleri hakkında değerlendirmelerde bulunarak, Bakanlığın yeni oluşturulan dijital platformu “GoTurkey” hakkında bilgi verdi.  Çalıştayda kurum ve kuruluşların temsilcileri ile Sivil Toplum Kuruluşlarından tanıtım ile ilgili görüşleri alındı. Vali Yardımcısı Mehmet Boztepe Çalıştayın önemine vurgu yaparak, ilin ulusal ve uluslararası mecralarda tanıtılması için gerekli her türlü desteğin verileceğini ifade ederek, bu çalışmanın ilimize hayırlı olmasını temenni etti.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM