• DOLAR
  $4.186,1500
 • EURO
  $0,9052
 • ALTIN
  $53.153,7000
 • BIST
  1,1309
Şehri Frig misafirlerini ağırlamaya hazır

Şehri Frig misafirlerini ağırlamaya hazır

 

Şehri Frig Türkiye’nin bilinen bir markası olacak

Ayazini’deki Şehri Frig Restoran, dün resmi bir törenle açıldı. Törende konuşan Vali Çiçek: “İhsaniye’de ürettiğimiz tüm ürünleri tüm Türkiye’ye duyuracağız. Şehri Frig de Türkiye’nin bilinen bir markası olacak.”

Ayazini’de bulunan Şehri Frig restoran dün gerçekleştirilen açılış töreni ile hizmete girdi. Afyonkarahisar’ın en büyük gıda firmalarından Gelincik ve Haşhaşella firmasının hizmete soktuğu Şehri Frig,  misafirlerini ağırlamak için bekliyor. Haşhaşlı ürünlerin yer aldığı restoran Frig Vadisi yakınlarında bulunan ve mimarisi ve dekorasyonu ile dikkatleri üzerine çeken Şehri Frig’de, konuklara birbirinden enfes lezzetler ikram ediliyor. Açılışa Vali Gökmen Çiçek, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ve eşi Sevim Zeybek, İl Emniyet Müdürü Ali Temiz, İhsaniye Kaymakamı Doğukan Koyuncu katıldı.

HAŞHAŞ DAHA ÇOK GÜN YÜZÜNE ÇIKARILACAK

Frig vadisinin güzelliğine katkısı olması amacıyla böyle bir restoran açtıklarını ifade eden firma sahibi Ahmet Aşkın, “Bölgeye yöresel ürünlerimizle farkındalık yaratmak amacıyla böyle bir yatırım yapma kararı aldık. Sayın Valimin istekleriyle böyle bir güzel eser kazandırmaya çalıştık. Frigyalıların ameliyatlarında, şifalarında haşhaşın kapsülünü kullandıklarını, aynı zamanda gıda olarak da kullandıklarını zannediyoruz ve bulgularda bu gözüküyor. Günümüzde unutulmaya yüz tutan yemeklerde çok fazla kullanılmayan haşhaş gibi güzel bir ürünümüzü gün yüzüne çıkartmak AR-GE çalışmalarımızla değişik ürünler yapma mücadelesindeyiz. Fabrikamızda daha ön plana çıkarmak için mücadele edeceğiz. İnşallah daha güzel şeyler yapacağımıza inanıyoruz bölgemize katkısı olacağını düşünüyoruz” dedi.

AFYONKARAHİSAR’IN TARİHİ ÇOK ESKİ

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in Şehir Frig’i turizme kazandıran Haşhaşella firması yöneticilerinden teşekkür ettiği konuşmasının ardından kürsüye gelen Vali Gökmen Çiçek, yöre tarihini milattan önce 3 binli yıllara kadar uzandığını belirterek,  Afyonkarahisar’ın tarihi dokusunun önemine vurgu yaptı. Şehri Frig restoranının açılış öyküsüne de değinen Vali Çiçek, sözlerini şöyle sürdürdü:

HAŞHAŞELLA VE GELİNCİK’LE İYİ BİR YOL ALACAĞIZ

“Ben, Haşhaşella firmasının sahipleri Süleyman Bey ve Ahmet Bey’den rica ettim. Rica edince de ha deyince 10 milyonluk bir tesis yapılmıyor. Ama onlar yaptılar, hem bana inandılar, hem buradaki kişilere inandılar.  Hiç sorgulamadan taşı 4,5 ay önce burada koyduk. 4,5 ay gibi kısa sürede bu tesisi Afyonkarahisar’a marka olacak değer olacak bu restoranı burayı ortaya çıkardılar. Hatta ben keşke bu kadar masraf etmeseydiler deyip, keşke bu kadar zahmet etmeseler acaba dediğim zamanlar oldu. Korktuğum zamanlar da oldu. Onlar hiç korkmadılar çalışan arkadaşlarıyla acayip bir birliktelik yakaladılar, müthiş bir ekip kurdular. Ve sonunda dedikleri zamanda, dedikleri tarihte buranın açılışını gerçekleştirdik. Gerçekten gururluyuz. Haşhaşella ve Gelincik’le Türkiye’de daha iyi bir yol alacağız. İhsaniye’de ürettiğimiz tüm ürünleri tüm Türkiye’ye duyuracağız. Şehri Frig de Türkiye’nin bilinen bir markası olacak. Şehri Frig ilimize, ülkemize hayırlı olsun.

Ardından açılışı gerçekleştirilen Şehri Frig restoran il protokolünü ve katılan misafirlerini ağırladı.  Yurdanur Mergen

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM