• DOLAR
  $3.785,9700
 • EURO
  $1,0827
 • ALTIN
  $61.975,5900
 • BIST
  1,1662
Şehir Tiyatrosu yeni sezona hazırlanıyor!

Şehir Tiyatrosu yeni sezona hazırlanıyor!

 

Afyonkarahisar Belediyesi Şehir Tiyatroları pandemi nedeniyle tiyatro sevenlerden uzak kalmıştı. Afyonkarahisar Belediyesi Şehir Tiyatroları yeni normaller ile birlikte çalışmalarına temkinli bir şekilde devam ediyor. Yeni sezonda sahnelenmesi planlanan ”Bugün git yarın gel” adlı yeni oyunun provaları alınan tedbirler eşliğinde başladı.

Şehir Tiyatroları kültür ve sanat etkinliklerine salgın hastalıkla mücadele önlemleri kapsamında ara vermek zorunda kalmıştı. Ancak Afyonkarahisar Şehir tiyatroları maske, mesafe ve sağlığa uygunluk kurallarını titizlikle uygulayarak yeni sezon hazırlıklarına başladı. Bu kapsamda sezonun ilk oyununun provalarına başlandı.. ‘Bugün git yarın gel” adlı oyunda Namuslu ve dürüst bir memur olan Şerif Yılmaz’ın mesaisini bir dinlenme tesisinde geçiren bölge müdürüne eksik bir imzayı attırmak için tesise gidişini, fakat bir türlü içeriye alınmaması ve tesisteki diğer konukların da olaya karışmasıyla oluşan komik olayları anlatan tiyatro oyunu ele alınıyor. Şehir Tiyatroları sanatçılarından hasan Hüseyin Elmas’ın  yönettiği oyunun ekim ayında  üçüncü kez seyirci ile buluşması planlanıyor.

EKİM AYINDA SALONLAR SEYİRCİ İLE BULUŞACAK

Sanat Yönetmeni Hasan Hüseyin Elmas, pandemi nedeni ile sağlık önlemlerinin ön planda tutulduğunu belirtti. Elmas” Covid-19 salgını nedeniyle geçen yıllara göre planlamada değişikliğe gidilecek. Yaşanan koşullara uygun projeler oluşturarak çalışmalara devam edilecek. Yeni sezonda dar kadrolu yeni oyunlara ağırlık verilerek ekim ayında her türlü tedbir ve uygulamalar eşliğinde, salonlarda seyircileri ile buluşmayı hedefliyoruz” dedi.

SEÇMELER YAPILACAK

Afyonkarahisar Belediye Şehir Tiyatrosu, yeni sezon öncesi hazırlıklarını sürdürüyor. Sanat Yönetmeni Hasan Hüseyin Elmas gözetiminde tiyatro için seçmeler yapılacak. Başvuruda bulunacak adaylar Hasan Hüseyin Elmas’ın gözetiminde tirat performansı, ağlama, gülme, şaşırma, korku ve şüphe mimikleri üzerinden sınava tabi tutulacak.    Seçmeler için başvuralar ekim ayında başlıyor. Müracaatlar, 1 fotoğraf ve kimlik fotokopisiyle ile birlikte Afyonkarahisar Belediyesi 2. Kat Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmenliğine şahsen yapılacak. ALAATTİN YEŞİLÇAY ÖZEL HABER

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM