• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
SDS ile memurların hakları iyileştirildi

SDS ile memurların hakları iyileştirildi

 

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, birliklerde görev yapan memurların Sosyal Denge Sözleşmesi (SDS) ek protokolüyle haklarını iyileştirdi. Başkan Zeybek Bem-Bir-Sen Afyonkarahisar İl Başkanı Serdar Çetinkaya ile birlikte ek protokolü imzaladı.

Geçtiğimiz günlerde ‘Yerel Yönetimler Şöleni ve Toplu İş Sözleşme’ töreni düzenleyerek belediye bünyesinde çalışan işçi ve memurların maaşlarına yüzde 72 oranında zam yapan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Bem-Bir-Sen üyelerini de unutmadı. Çevre Hizmetleri Birliği ile Atık-Su Arıtma Tesisi Kurma ve İşletme Birliği’nde görev yapan memurlara Sosyal Denge Sözleşmesi (SDS) kapsamında ek protokolle yeni bir zam yaparak haklarını iyileştirdi.

‘MEMURLARIMIZA HAYIRLI VE BEREKETLİ OLSUN’

Bem-Bir-Sen Afyonkarahisar İl Başkanı Serdar Çetinkaya ile birlikte ek protokolü imzalayan Başkanı Zeybek, birliklerde görev yapan memurlara SDS’lerinin hayırlı olmasını diledi. Zeybek konuşmasında, “Belediye bünyemizde çalışan tüm arkadaşlarımızın maaşlarını iyileştirdik. AK Parti Genel Başkan Yardımcımız ve Yerel Yönetimler Başkanımız Mehmet Özhaseki, sendika genel başkanları, protokol üyeleri ve personelimizin katılımıyla Veysel Eroğlu Spor Salonu’nda ‘Yerel Yönetimler Şöleni ve Toplu İş Sözleşme’ töreni düzenledik. Türkiye’de ilk defa böylesine anlamlı bir tören düzenleyen belediyeyiz. Törende; ‘Empati yaparak personelimizin yerine kendimi koyuyorum’ demiştim ve maaşlara yüzde 72 oranında zam yapmıştık. Bem-Bir-Sen İl Başkanımız Serdar Bey ile bir araya gelerek birliklerde görevli memurlarımızın daha önceden yaptığımız Sosyal Denge Sözleşmelerine ek protokol yaparak haklarını iyileştirdik. Ek protokolü Serdar beyle birlikte imzalayarak hayata geçirdik. Birliklerimizde çalışan memurlarımıza hayırlı ve bereketli olsun” ifadelerini kullandı.

‘ÜYELERİM ADINA ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM’
Belediye Başkanı Zeybek’e birliklerde görev yapan memurlara gösterdiği hassasiyetten dolayı teşekkür eden Bem-Bir-Sen İl Başkanı Serdar Çetinkaya ise şöyle konuştu, “Başkanımız SDS ek protokolü ile iyileştirme yaptı. Daha önce yapılan sözleşmemize yapılan bu ek protokolden dolayı Başkanımıza sendikam ve üyelerim adına şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.  Haber Merkezi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM