• DOLAR
  $1.223,51
 • EURO
  $0,3501
 • ALTIN
  $21.057,66
 • BIST
  1,0587
Sayın; “Sorunları konuşup çözüme gidebilmek çok önemli”

Sayın; “Sorunları konuşup çözüme gidebilmek çok önemli”

 

AK Parti İl Başkanlığı heyeti Afyonkarahisar Sanayici ve İş Adamları Derneği (AFSİAD) Yönetimi ile bir araya geldi. İş adamları ile görüşen heyet, yatırımlar hakkında görüş alışverişinde bulundu.

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, milletvekilleriProf. Dr. Veysel Eroğlu, Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven, Merkez İlçe Başkanı Ziya Coşkun Karadeniz ve partililer Afyonkarahisar Sanayicileri ve İş adamları Derneği Başkanı Kadir Sayın’ı ziyaret etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren AFSİAD Başkanı Kadir Sayın,“AFSİAD Başkanı olarak ziyaretinizden duyduğumuz memnuniyeti ifade etmek isterim. Çok teşekkür ederim. Önemli olan birlik ve beraberlik içerisinde pandemi sürecinde iş dünyası ile birlikte neler yapabileceğimizi konuşabilmek ve çözüme gidebilmek çok önemli. Ziyaretiniz için teşekkür ederim” dedi.

“HER KESİMİN YANINDAYIZ”

AK Parti milletvekili İbrahim Yurdunuseven de hükümet olarak her kesimin yanında ve destekçisi olduklarını ifade etti. Yurdunuseven iş adamlarına desteklerinin süreceğini söyledi; “Hükümet olarak garibin, esnafın, iş adamının hepsinin yanındayız. Elhamdülillah yanında olmaya da devam edeceğiz. Bundan yana kararlıyız, her türlü desteği üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız. Sanayici iş adamlarımız içinde geçen gün milletvekillerimiz ile birlikte organize sanayide genişletme alanı konusunda çalışmalar yapıyoruz. Afyon’a sanayici ve yatırımcı olarak gelmek isteyen ama gelemeyen bir sürü yatırımcımız var.

“YÜKSEK KATMA DEĞERLİ ÜRÜNLER ELDE ETMEYİ AMAÇLIYORUZ”

AK Parti milletvekili Ali Özkaya ise “Teknoloji bölgeleri kanunumuzda esas amacımız bilim ve teknolojiye yüksek teknolojiye sanayi ile bir araya getirip ar-ge çalışmaları ile yeni ürünler elde edebilmek. Yüksek katma değerli ürünler elde etmek ve teknoparkların dışındaki alanlarda teknolojinin yayılabilmesinin önünü açmayı hedefliyoruz. Bu çok önemli bir süreç. Afyon -Uşak üniversitelerinin müştereken kurduğu teknoparkta yer kalmadı.Bu çok önemli bir yenilik” dedi.

“AFYONKARAHİSAR’I İLAÇ ÜRETİM MERKEZİ HALİNE GETİRECEĞİZ”

AK Parti milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu da ilaç üretimine dikkat çekti. Afyonkarahisar’a ilaç üretim merkezi haline getireceklerini söyleyen Eroğlu, “ilaç sanayimiz için bir adım atıldı.Bir hayırseverimiz bir fabrika inşaatı yaptırdı. Hemen hemen bitmek üzere.Hatta 500 bin dolarlık alet ve cihazları parasını da parasını da hayır severimiz verecek. Burada Afyonkarahisar’ı ilaç üretim merkezi haline getireceğiz” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM