• DOLAR
  $1.035,01
 • EURO
  $0,3128
 • ALTIN
  $19.235,49
 • BIST
  1,0406
Savunma, gıda, ilaç teknolojisi ve yazılım alanlarında gelişmeliyiz

Savunma, gıda, ilaç teknolojisi ve yazılım alanlarında gelişmeliyiz

 

Ak Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı ATSO Başkanı Hüsnü Serteser’i ziyaret etti.  Ziyaret dolayısıyla AK Parti heyetine teşekkür eden ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, “Bu ziyaretiniz, bizi ziyadesiyle memnun etmiştir.”

“Ülkemiz, 2020 yılının Mart ayından bu yana, tüm dünyada olduğu gibi pandemi krizi yaşamıştır” diyerek sözlerine başlayan ATSO Başkanı Hüsnü Serteser; “Allah’a şükür bu kriz iyi yönetilmiştir. Hem Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimiz, hem de sizler sorunlarımızla ilgilendiniz. Birçok sorun Hükümetimiz’in gayretleri ile, aldığı tedbirlerle çözüldü.

bize destek verdiğiniz için teşekkür ediyoruz. Afyonkarahisar ciddi olarak büyüyen bir şehir, yeni sektörler de gelmeye başlayacak. Bu ziyaretiniz bizim için çok anlamlı” dedi.

SÜRECİ AZ ZARARLA ATLATACAĞIZ

ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci de “Bu nazik ziyaretiniz için sizlere Meclisim ve şahsım adına çok teşekkür ediyorum. Ülkemiz geçtiğimiz yıl Mart ayından bu yana önemli ve zor bir süreçten geçiyor. Sizlerin yoğun çalışması ve gayretleri ile bu süreci de inşallah az zararla atlatacağız. Bizlere desteğinizi hiçbir zaman esirgemediniz. Ne zaman bir sıkıntımız, bir isteğimiz olsa yardımcı oldunuz. Bundan sonra da çalışmalarımızın bu şekilde devam edeceğinden eminim. Bu zor süreçteki üstün gayretleriniz ve çalışmalarınız için de sizlere teşekkür ediyorum. Bizleri onurlandırdınız. Bu birlik ve beraberliğin sürekli olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

2020 YILINDA EKONOMİ DARALDI VE SIKINTILI BİR DÖNEM YAŞANDI

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. İbrahim Yurdunuseven de sağlık alanında büyük başarılara imza atıldığını kaydetti. Yurdunuseven, “Bizleri burada misafir ettiğiniz için çok teşekkür ediyoruz. Hükümet olarak bugüne kadar garip gurebanın, işçinin, esnafın, işadamının yanında her zaman olduk. Sizin de belirttiğiniz gibi bugüne kadar yaptığımız çalışmalarda her zaman işadamlarının önünü açarak Afyonkarahisarımız’ı daha yüksek yerlere taşıyabilmenin derdinde olduk. Çözülemeyen, eksik kalan konular varsa, bizler bu konuların takipçisi olacağız. 2020 yılında salgın dolayısıyla bütün dünyada ekonomi daraldı ve sıkıntılı bir dönem yaşandı. Dünyada bizim sağlık sistemimizin üstünde diyebileceğimiz bir sağlık sistemi daha görmedim” ifadelerini kullandı.

“YENİ SEKTÖRLER GELİŞTİRİLMELİ”

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. Ali Özkaya ise Afyonkarahisar’da yeni sektörlerin gelişmesi gerektiğini belirtti. Özkaya, şöyle konuştu: “Türkiye’nin önü açık. Ama rakiplerimizle aramızdaki farkın kapatılması, mutlaka katma değeri çok yüksek, yüksek teknoloji ürünlerine yönelmemiz ile mümkün. Biz tonlarca mermeri, domatesi, Afyon’dan gönderiyoruz. Mutlaka birkaç arkadaşımızın savunma sanayiinin bir tarafından başlaması lazım. Afyonkarahisar, savunma, gıda, ilaç teknolojisi ve yazılım alanlarında gelişmelidir.”

“DESTEKLERİMİZ DEVAM EDECEK”

Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi ve AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu; “Salgında tüm ülkeler büyük zarar gördü. Türkiye, zor şartlara rağmen ayakta. 2020 yılı ihracatımız 169 milyar dolar olarak gerçekleşti. Orta Vadeli Program’da biz bunu daha düşük öngörmüştük, onu aştık. Afyonkarahisar’da 2020 yılı itibariyle 12 bin 538 esnaf ve sanatkârın Kredi ve Kefalet Kooperatifi aracılığıyla kullanılan kredileri 735 milyon 368 bin TL oldu. Gelir kaybı desteği de verilmeye başlandı. Afyonkarahisar’da 13 bin 349 kişi, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla 22 Aralık 2020 tarihinde yayınlanan kararnamedeki gelir kaybı desteği için başvurmuş; bunun 9 bin 849’unun başvurusu onaylanmış. Bu destekler devam edecek. Afyonkarahisar’da Sosyal Koruma Kalkanı kapsamında 232 milyon 53 bin 378 TL’lik çok büyük bir rakam gönderildi. Biz, garip gurebanın aç ve açıkta kalmamasını istiyoruz” dedi.

SAĞLIK ENDÜSTRİ BÖLGESİ İÇİN ÇALIŞMA YAPILIYOR

Eroğlu ; “Afyonkarahisar’da yeni sektörler oluşturmamız lazım. Termal turizmi, spor turizmi gibi bazı sektörler oluştu. Sağlık Endüstri Bölgesi, Afyonkarahisar için yeni, istihdam ağırlıklı bir sektör olacak. Döviz girdisi imkânı var. Bu çok önemlidir. Afyonkarahisar’da orta ve yüksek dereceli sanayiyi kurmamız gerekiyor. Bu konuda da Bakanlık sıcak bakıyor. Sayın Merdivenci’nin ortağı olduğu şirket de bu konuda mesafe aldı. Uçak yedek parçaları için de üretilen malzemeler gerçekten çok önemli” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM