• DOLAR
  $1.185,5
 • EURO
  $0,352
 • ALTIN
  $20.704,98
 • BIST
  1,0586
Sarıgül “İlk defa esnaf bakanını açıklayacağız”

Sarıgül “İlk defa esnaf bakanını açıklayacağız”

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sargül, partisinin Afyonkarahisar İl Başkanlığı binasının açılışı için Afyonkarahisar’a geldi.

İl başkanlığı binasının açılışını gerçekleştiren Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül daha sonra bir otelde basın mensupları ve katılımcılarla bir araya geldi. Hisar Gazetesi çalışanlarıyla yaptığı röportajda çarpıcı açıklamalarda bulunan Sarıgül, ilk olarak esnafın durumuna değindi. Türkiye’de esnaf bakanlığını önerdiklerini ve ilerleyen zamanlarda esnaf bakanını kamuoyuyla buluşturacaklarını söyledi.

“ESNAF BAKANLIĞI ÖNERİYORUZ”

Sarıgül “Biz esnaflarımızı çok seviyoruz. Esnaf olmadan bir şey olmaz, esnaf bizim için orta direktir. Biz esnafımızın olanaklarını, şartlarını, en iyi şekle getirmemiz lazım. Türkiye’ de ilk defa Türkiye Değişim Partisi olarak biz esnaf bakanlığı öneriyoruz. Önümüzdeki günlerde de esnaf bakanımızı da kamuoyuyla buluşturacağız. Esnaf bakanımızla esnaf ve sanatkârlar odasında uzun yıllar görev yapan Sayın Erol Korkut var. Sayın Erol Korkut çalışmalarını yapıyor. Önümüzde ki günlerde Türkiye tarihinde ilk defa bir siyasi parti Türkiye değişim Partisi esnaf bakanını açıklayacak. Biz gölge bakanlarımızı açıklayacağız. Esnaf bakanımızla da birlikte Bizzat esnaf odasını ziyarete gelerek esnaflarımızın sorunlarına orada bakacağız. Ben bir esnafımızın öğlenliğin saat 2’ye kadar 3’e kadar siftah yapamadığını, siftah yapamadığı zaman neler çektiğini biliyorum. Bir esnafımızın Cuma günü öğlenden sonra çek saati geldiği zaman o çeki yatıramadığı zaman komşusuna parayı buluşturmak için nasıl koştuğunu, sırtından nasıl terler çıktığını ben biliyorum” ifadelerini kullandı.

b

“ESNAFIN YÜZÜ GÜLÜYORSA, TÜRKİYE’NİN YÜZÜ GÜLÜYORDUR”

Esnafın orta direk olduğuna dikkat çeken Sarıgül, esnafın sorunlarını en iyi bilen partinin Türkiye Değişim Partisi olduğunu söyledi. Sarıgül “Esnafın sorunlarını en iyi bilen parti Türkiye Değişim Partisi inanın ki açılış esnasında da, esnaflarımızla ilgili uzun konuşma yaptım. Esnafımız mutluysa Türkiye mutludur. Bugün esnafımızın yüzü gülüyorsa Türkiye’nin yüzü gülüyordur. Bunu yıllar önce rahmetli Özal’dan da öğrenmiştim. Rahmetli Özal orta direk demişti. Orta direk mutluysa Türkiye mutludur. Bizde bilesiniz ki esnafımızla beraber olan esnafımızın siyasal, sosyal, ekonomik ve toplumsal sorunlarını bilen tek parti, Türkiye Değişim Partisi” dedi.

“EN YÜKSEK OYU ALAN REKTÖR ATANSIN”

Sarıgül “Üniversitelerimizin bilimle anılmasını arzu ediyoruz. Üniversitelerimizin yeni projelerle anılmasını arzu ediyoruz. Biz üniversitelerimiz de öğrencilerimizin, öğretim üyelerimizin kendi kararlarını özgür bir şekilde vermelerini arzu ediyoruz. Türkiye Değişim Partisi olarak bizim ana görüşümüz şu, o üniversitede ki öğretim üyeleri kendi rektörlerini seçmeli, ilk 3 rektör, en yüksek oyu alan 3 rektör Ankara’ya gitmeli ve en yüksek oyu alan rektör de atanması lazım. Umarım ki üniversitelerimizdeki bu tip uygulamalar son bulur. Üniversitelerimiz dersleriyle meşgul olur, üniversitelerimiz hak aramalarına saygı gösteriyoruz. Ama emniyet mensuplarımıza karşı göstermiş oldukları tavırları bir kez daha gözden geçirmelerini arzu ediyoruz” dedi.

“İLK TURDA KENDİ ADAYIMIZLA SEÇİME MUTLAKA GİRECEĞİZ”

Herhangi bir siyasi partiyle ittifakın olmayacağına dikkat çeken Sarıgül milletin ikiye bölünmemesi noktasında seçime kendi adayları ile mutlaka gireceklerini söyledi. Sarıgül “Türkiye Değişi Partimiz ittifakını yurttaşlarımızla ve milletimizle yapacak. Türkiye Değişim Partimiz Milletlerin sağcıydı, solcuydu, o ittifaktan dı, bu ittifaktandı diye ikiye bölünmesini arzu etmiyor. Biz Türkiye Değişim Partisi olarak sağ elimizle sol elimizi birleştiriyoruz. Birinci turda bu ittifakı da öbür ittifakı da doğru bulmuyoruz. Türkiye Değişim Partisi olarak biz ilk turda kendi adayımızla seçime gireceğiz. Ve ilk turda inanıyorum ki bütün milletimiz Türkiye Değişim Partimizin görüşlerine, düşüncelerine milletimizle buluşturdukça inşallah milletimiz ilk turda Türkiye Değişim Partimizin adayına büyük bir ilgi gösterecektir. O nedenle biz ilk turda yurttaşlarımızı o ittifaktı bu ittifaktı diye ikiye bölmek istemiyoruz. Birinci turda kendi adayımızla mutlaka seçime gireceğiz ve yurttaşlarımızda adayımıza ilgi gösterecekler” şeklinde konuştu.

“600 MİLLETVEKİLİN 150 Sİ TÜRKİYE MİLLETVEKİLİ OLSUN”

Türkiye Değişim Partisinin tüm yurttaşlarına açık olduğunu söyleyen Sarıgül, 600 Milletvekilinin 150’si herhangi bir siyasi partiyle bağlantısız Türkiye Milletvekili olması ve geriye kalan 450 vekilin illerden ve ilçelerden seçilmesi gerektiğine dikkat çekti. Sarıgül “Türkiye Değişim Partimiz dün hangi siyasi partiye oy vermiş olursa olsun hudut birliği ve bayrak birliği diyorsa bütün yurttaşlarımıza açıktır. Türkiye değişim Partimize katılacak olan bütün yurttaşlarımızla aradığımız ölçü hudut ve bayrak birliği diyecek. Dün hangi siyasi partiye oy vermiş olursa olsun, bayrağımızdan ayrılmıyorsa, toprağımızdan ayrılmıyorsa, bismillah diyerek inançlarımıza saygı gösteriyorsa, Atatürk’ün ilkelerini, Cumhuriyetimizin değerlerini geliştirip, güçlendiriyorsa, üretimi destekliyorsa başımızın üzerinde yeri vardır. Biz Ankara’da ki bütün siyasi partilere şu çağrıda bulunuyoruz. Gelin demokrasiyi önce kendi içinizde sağlayın. 600 milletvekilin 150 si Türkiye milletvekili olsun. Geriye kalan 450 milletvekili de illerden ve ilçelerden seçilsin. Artık genel merkezde oturdum, şunlara şunlara oy verin mantığı artık bitsin. 150 milletvekili Türkiye Milletvekili olsun. Geriye kalan 450 milletvekilini Afyon’da ki il başkanları, ilçe başkanları ve partiye kayıtlı üyeler seçsin ve seçilen milletvekili mutlaka Afyon’da otursun. Cuma, Cumartesi, Pazar günleri Afyon’a gelsin diğer günlerde mecliste bulunsun” diyerek sözlerini noktaladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM