• DOLAR
  $3.721,9700
 • EURO
  $1,0774
 • ALTIN
  $61.355,5400
 • BIST
  1,1611
Mevlüt Uğur
Mevlüt Uğur
mugur@afyonhisar.com
Sandıklı Jandarma.  
 • 0
 • 110
 • 20 Eylül 2021 Pazartesi
 • +
 • -

 

Anadolun’un Yanık Yüzlü Delikanlıları

Ülkesini seven heyecanlı görev aşkıyla tutuşan Canhıraş, aşkla  vatanına insanına hizmeti ibadet bilen gözü pek yürekleri kocaman yiğitler sizlere selam olsun efendim. İstanbul’da ikamet ediyorum. memleketim Olan Sandıklı Ekinhisar’a Birkaç Haftalığına Sıla i Rahim yapalım. Baba ocağı ana kucağı bildiğimiz köye  gelmiştik.Bir hocamızın tabiriyle eskiden vakıf köy olan Ekinhisar.

Lâkin bir sıkıntımız oldu. Bu sıkıntı  bizi baya tedirgin etti bir kâbus gibi. Sağlığı hiçte iyi görünmeyen  bir köpek direk samanlığa girdi torunlarım Mehlika Sultan, Eyüp Ensar, ve biz aile olarak bir türlü yaklaşamıyoruz. Eve girip çıkarken çekiniyoruz. Nasıl kurtuluruz diye Bir kaç yeri aradık fakat nafile, musbet cevap alamadık. Sandıklı Jandarmayı aradık derdimizi söyledik. Biz sizi ararız dediler beş on dk geçmedi bizi aradılar geliyoruz diye geldiler ve  bütün gayretleriyle bazı birimleri aradılar .

Bu aramalar baya sürdü pazar olduğu için olumsuzluk oluştu. Dediler ki biz yarın sabah erkenden o birimleri ararız dediler ve gittiler. On dakika geçmeden tekrar aradılar.Biz geliyoruz dediler.Yanlarında Bu İşin  Uzmanı biriyle beraber geldiler bu  kardeşimize de Teşekkür Ediyorum. Sıkıntımızı kâbusumuzu çok hızlı bir şekilde çözdüler.

Jandarmada ki insana hizmeti dert edinmesi bizleri ziyadesiyle mütahassis etti. Memnuniyetimizi  ifade etmek istiyorum.

Dostlar;bu yiğitler bu ülkenin kahramanları yüreklerinize sağlık siz ne güzel insanlarsınız.Hz Peygamber. Hendek Savaşı günü ordusuyla beraber savaş meydanında iken, düşman cephesine bir askerini gönderir istihbarat için. Gönderdiği askerin ardından ellerini kaldırır ve şöyle dua eder.

Ya Rabbi.  Sen bizim Rabbimizsin dualarımız sanadır, niyazimiz sanadır,ilticamiz sanadır. Biz ancak sana ibadet eder, ve ancak senden yardım talep ederiz. Askerimizi sağından, solundan, önünden, arkasından, altından, üstünden koru muhafaza eyle ve yardım et. Bizde bu kardeşlerimize peygamberimizin yaptığı gibi dualarımızı yapıyoruz. Dualarımızdasınız Yiğitler. “ayağınıza taş değmesin, başınız öne eğilmesin, gözüne yaş, yüreğine telaş değmesin. Düşmanların bombaları kurşunları kılınıza zarar vermesin, sancağımız, bayrağımız yere inmesin, ezanımız dinmesin. Adımlarınız tüm dünyayı inletsin. Allah sizi iki cihanda aziz eylesin.”

Anadolu’nun bu vatanperver evlatları askere cenge giderken düğüne gider gibi gitmeleri bütün dünyayı şaşkına çevirdiğini biliyoruz. Askerimizin altın yürekli kahramanlığını eski bir içişleri bakanının verdiği konferanstan dinlemiştim. Bir hatıra olarak aktarmak isterim. Semih Sancar Paşaya ABD’nin Genel Kurmay Başkanı, Sizin gençleriniz  askere giderken düğüne gider gibi gidiyor bu nasıl bir şey. Bizim ülkemizde böyle bir şey yok sizdeki bu sevinci anlayamıyorum deyince Semih Paşa derki, bu bambaşka bir şey asırlardır gençlerimiz aklın alamayacağı duygularla şahadet aşkıyla giderler. Bunu ben anlatamam sizin de anlayacağınızı zannetmiyorum der.

Ben bu ifadeleri duyunca Şairin, “donanma ordusu yürürken muzafferen ileri üzengi öpmeye hasretti garbın elcileri.”

Diye Söylendim. Sonra bir başka şairin şu dizeleri aklıma geldi.” Malazgirtte Arslan Surlarda Ulubatlı Hasan, Nigboluda Yıldırım Kosova’da Murat Mohacta Suleyman, sensin çanakkale’ de diş dişe gırtlak gırtlağa  boğuşan, sen hakkın kılıncı Allah’a vurulmuşsun, sen şehitler çocuğu kefensiz doğmuşsun.”

Dostlar ;AfyonKarahisar Sandıklı Jandarmadaki kahramanlara alınlarından öpülen yiğitlere şükranlarımı arzediyorum. Kahraman ordumuz, Jandarma, ve Sandıklı Jandarma. Kazasız belasız vatan görevinizi İfa ettikten sonra memleketinize evinize ailenize yuvanıza sağ salim sağlıcakla dönersiniz  inşAAllah. Ömrünüz bereketli olsun. Hayatınızda  muvaffakiyetler dilerim. Sizi ve komutanlarinizi saygıyla selamlarim bizlerden  ailenize  selamlar götürün. Selâm, sağlık dua ile   Allah’a emanet Olun.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
 • YENİ
 • YORUM