• DOLAR
  $4.186,1500
 • EURO
  $0,9052
 • ALTIN
  $53.153,7000
 • BIST
  1,1309
Sandıklı Hisar Mahallesi tarihi dokusuna tekrar kavuşuyor

Sandıklı Hisar Mahallesi tarihi dokusuna tekrar kavuşuyor

 

Sandıklı’da Hisar Mahallesi’ndeki tarihi evlerden 36’sının dış cepheleri ve tavanları aslına uygun olarak restore edilecek.

 

 

Sandıklı’nın Hisar Mahallesi’ndeki tarihi dokunun ortaya çıkartılması için çalışma başlatıldı. Belediye Başkanı Mustafa Çöl’ün yoğun gayretleri sonucunda, tarihi bölge Hisar Mahallesi’ndeki Yeşildirek Sokak’taki 36 adet evde restorasyon başlatılacak. Evlerin değişik tarzda ve görünümde dış cephe ve tavanlarının tarihi dokusuna uygun şekilde yenilenmesi amaçlanıyor.

Mahalle halkıyla toplantı

Belediye Başkanı Çöl ve Sandıklı belediyesi fen İşleri Müdürlüğü yetkilileri, Hisar mahallesi sakinleriyle bir toplantı yaparak,  bölgede yapılacak restorasyon hakkında bilgiler verdi.  Kadın Kültür Evi’nde gerçekleştirdiği toplantıda karşılıklı fikir alış verişinde bulunuldu. Başkan Çöl, mahalle sakinlerinin yapılacak olan çalışma hakkında kendisine yönelttiği sorulara detaylı yanıtlar aktardı. Mahalle sakinleri yapılacak sokak sağlıklaştırma konusunda Başkan Mustafa Çöl ve İmar Müdürlüğüne teşekkür ederek, duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

HİSAR’I ÖZDE BİR MAHALLE YAPACAĞIZ

Başkan Mustafa Çöl, uygulanacak proje hakkında şu bilgileri paylaştı: “Tarihimizi buram buram yaşadığımız Hisar Mahallemizde yapacağımız çalışmalar ile gelecek nesillerimize bırakacağımız koskocaman bir mirasın paydası olmaktan dolayı kendimizi şanslı hissediyorum. İnşallah bu projelerimizin devamını getirerek Hisar Mahallemizi kültürel bir alan haline getirerek gözde bir mekân yapacağız.”  Kübra Ergün

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM