• DOLAR
  $1.017,5
 • EURO
  $0,3091
 • ALTIN
  $19.076,6
 • BIST
  1,0393
Sağlık çalışanlarımız süper kahraman olduklarını bir kez daha ispatladı

Sağlık çalışanlarımız süper kahraman olduklarını bir kez daha ispatladı

 

İllere göre haftalık vaka sayılarında Afyonkarahisar Türkiye genelinde vaka sayısı en düşük ilk 10 il arasında yer aldı. Bu haklı gururu yaşamak sağlık çalışanlarımızın ve tedbirlere uyan tüm vatandaşlarımıza ait.

Hisar Gazetesi olarak büyük bir özveriyle görev yapan sağlık çalışanlarına,sürekli denetimler gerçekleştiren İSDEM ekiplerine ve tedbirlere uyan vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

COVID-19  virüsü salgını ile dikkatsiz davrandığımız her an onların emeklerine biraz daha saygısızlık ediyoruz. İzinleri iptal edildi, en kötüsü de aralarında bu amansız salgına yenik düşüp yaşamlarını yitirenler oldu. Sağlık çalışanları dünyadaki süper kahramanların çizgi romanlarda değil, gerçek hayatta etten ve kemikten olduklarını her geçen gün bir kez daha ispatladı.

VAKA SAYISI EN DÜŞÜK İLK 10 İL ARASINDA YER ALDI

Afyonkarahisar Valiliği bu konu ile ilgili resmi sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu. Valilik yaptığı açıklamada; “İllere göre haftalık vaka sayılarında Afyonkarahisar Türkiye genelinde vaka sayısı en düşük ilk 10 il arasında yer aldı. Büyük bir özveriyle görev yapan sağlık çalışanlarına,sürekli denetimler gerçekleştiren İSDEM ekiplerimize ve tedbirlere uyan vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

HASTALIĞIN YAYILMASINI ENGELLEMEYE ÇALIŞIYORUZ

Afyonkarahisar Devlet Hastanesi Başhekimi Mehmet Duran; “Hepimizi etkileyen zor bir dönemden geçiyoruz. Hem kendimizin hem de yakınlarımızın hastalanması endişesini yaşarken, aynı zamanda mesleğimizi uygulayıp, hastalığın yayılmasını engellemeye ve hastalarımızı iyileştirmeye çalışıyoruz. Covid hastalarına yönelik poliklinik hizmeti tetkiklerin ve günü birlik tedavileri düzenlediği alanlar ayarladık. Gelebilecek olan tüm hastalarımıza yönelik, her türlü hizmeti vermekteyiz.  Bu anlamda Sağlık Müdürlüğü ile beraber ortaklaşa yaptığımız koordinasyon ile bu hizmeti en üst düzeyde götürmekteyiz. Şu an itibari ile bir sıkıntımız yok” diye konuştu.

LÜTFEN TEDBİRLERE UYMAYA DEVAM EDELİM

Vatandaşların virüse karşı dikkatli olması gerektiğinin altını çizen Duran; “Vatandaş her şeyi görüyor. Neyin ne olduğunu anlıyor. Her yerde dendiği gibi sosyal mesafenin, izolasyonun, maskenin ne kadar önemli olduğunu biliyorlar. Bir kırılma noktasındayız, eğer bu kırılma noktasını iyi bir şekilde atlatırsak,  bu hastalığı geçirmiş olacak ve daha rahat olacağız. Bu anlamda sıkıntıya düşmeden süreci tamamlamış olacağız. Ben şehrimizde tedbirlere uyan tüm vatandaşlarımıza gönülden teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. SELÇUK TAŞKIN ÖZEL HABER

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM