• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Sabancı Vakfı Afyonkarahisar İş Kadınları Derneği’ne hibe verecek

Sabancı Vakfı Afyonkarahisar İş Kadınları Derneği’ne hibe verecek

Sabancı Vakfı’nın, sivil toplumun güçlenmesine ve toplumsal gelişmeye katkıda bulunma hedefiyle 2007 yılından bu yana yürüttüğü Hibe Programları kapsamında destek almaya hak kazanan sivil toplum kuruluşları (STK) belli oldu.
Afyonkarahisar İş Kadınları Derneği’nin, “Gücümün Farkındayım, İşimin Başındayım” projesi, Sabancı Vakfı’nın bu yıl hibe vereceği 8 projeden biri oldu.


Dernek, “Gücümün Farkındayım, İşimin Başındayım” projesi ile Afyonkarahisar’da mermer sektöründe çalışan kadınların eğitimler yoluyla toplumsal cinsiyet eşitsizliği ve haklar konusunda farkındalıklarının artmasını, kariyerlerine devam etmelerini ve yükselebilmeleri için gerekli destek mekanizmalarının oluşturulmasını hedefliyor.
“GÜCÜMÜN FARKINDAYIM, İŞİMİN BAŞINDAYIM”
Sabancı Vakfı’nın 14 yıldır sivil toplum kuruluşlarına hibe desteği verdiğini belirten Sabancı Vakfı Genel Müdürü Nevgül Bilsel Safkan, “Sabancı Vakfı olarak 46 yıldır toplumsal gelişmeye katkıda bulunmak amacıyla sivil toplumun desteklenmesi gerektiğini düşünüyor ve bunun için çalışıyoruz. Türkiye’de sivil toplum kuruluşlarına 14 yıldır kesintisiz hibe desteği veren tek vakıf olarak Hibe Programları kapsamında173 projeye verdiği destek 28,5 Milyon TL’ye ulaştı. Bu yıl da kalıcı etki yaratma hedefiyle hibe desteği verdiğimiz 8 projeden biri olan ve toplumumuza ‘erkek işi kadın işi yoktur’ mesajını son derece anlamlı bir şekilde veren, Afyonkarahisar’da mermer sektöründe çalışan kadınların güçlendirilmesine önemli katkıları olacağına inandığımız ‘Gücümün Farkındayım, İşimin Başındayım’ projesini desteklemekten büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.
TÜRKİYE’NİN 58 İLİNDEN 254 PROJE BAŞVURUSU YAPILDI
Sabancı Vakfı Hibe Programına bu yıl Türkiye’nin 58 ilinden 254 proje başvurusu yapıldı. Sabancı Vakfı Hibe Programı; “Kaliteli Eğitimin Desteklenmesi”, “Eğitime Erişimin ve Devamın Sağlanması” ve “Hak Temelli Yaygın Eğitim Çalışmalarının Desteklenmesi” alanlarında kadın, genç ve engelli bireylerin karşı karşıya kaldıkları toplumsal sorunların çözümü için projeler hayata geçiren STK’lara 50 bin TL ile 250 bin TL arasında hibe desteğinin yanı sıra bilgi ve tecrübe desteği de sağlıyor. Destek verilecek projeler, sivil toplum alanında deneyimli, konusunun uzmanı kişilerden oluşan bağımsız bir Değerlendirme Kurulu’nun önerisi üzerine Sabancı Vakfı Mütevelli Heyeti’nin yaptığı değerlendirmeyle belirlendi. HİSAR

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM