• DOLAR
  $2.230,0400
 • EURO
  $0,7933
 • ALTIN
  $35.481,2100
 • BIST
  1,1866
Saadet, sürekli mutluluk demektir

Saadet, sürekli mutluluk demektir

 

Saadet Partisi Afyonkarahisar Merkez İlçe Başkanlığı olağan haftalık değerlendirme toplantısını gerçekleştirdi. Merkez İlçe Başkanı Orhan Arslan; “ Hiçbir yardıma gücümüz yetmese bile depremzedelerin yerine kendimizi koyarak en azından dua etmemizi istirham ediyorum. Allah yardımcıları olsun”

Arslan; “Bugün Saadet partimizin bayrağındaki hilal ve yıldızların ne anlama geldiğinden söz etmek istiyorum. Amblemdeki hilal: Ahlakı, milli ve manevi değerlerimizi, Soldaki hilale yakın küçük yıldız: Sevgi, hoşgörü, kardeşlik ve barışı, Sağdaki küçük yıldız; İnsan hakları ve hürriyetleri , Soldaki ortanca yıldız: Adalet ve gerçek hak anlayışını, Sağdaki ortanca yıldız: Refah ve kalkınmayı, Büyük yıldız ise: Saygınlık, itibar ve şerefi temsil etmektedir. İşte  bayrağımızda bulunan bir hilal ve 5 adet yıldızın ifade ettiği değerler bunlardır. Bu değerler aynı zamanda bizim ilkelerimizdir. Biz biliyoruz ki; Yeryüzünün en önemli değeri insandır. İnsanın özlemi ise saadet içinde yaşamaktır. Saadet ise, ancak sevgi ve kardeşlik, hak ve özgürlük, adalet, refah ve saygınlık ortamında gerçekleşebilir. Bizim amacımız küçük bir azınlığın saadeti değil, bütün insanlığın saadetidir.”

YANLIŞ DÜŞÜNCE VE İCRAAT KİMDEN GELİRSE GELSİN KARŞI ÇIKARIZ

Biz yanlışın, zararlının, zulmün egemenliği için değil, doğrunun, iyinin, güzelin, faydalının ve adaletin egemenliği için çalışıyoruz diyerek sözlerine devam eden Arslan;  “Bu çalışmaları yaparken kullandığımız dil ve üsluba dikkat ederiz. Kişileri değil icraatları ve düşünceleri eleştiririz. Muhatabımızı rencide etmekten kaçınırız. Yanlış düşünce ve icraat kimden gelirse gelsin karşı çıkarız, doğru düşünce ve icraat kimden gelirse gelsin destekleriz. Toptancı bir anlayış ile olaylara yaklaşmayız. Siyasi partileri düşman değil rakip olarak görürüz. Onların düşüncelerini dinler, doğru bulduklarımızı destekleriz. Yanlış bulduğumuz düşüncelerinin de yanlış olduğunu belirtiriz. Kimsenin sesini kesmeye çalışmayız. Düşüncesinden dolayı kimsenin tepesine yumruk indirmeyiz. Herkese ikram edebileceğimiz bir bardak çayımız vardır.

HDP İLE HİÇBİR ZAMAN İTTİFAK YAPMADIK

Arslan; “ Geçen hafta yapmış olduğumuz basın açıklamasından sonra MHP Merkez İlçe Başkanı bize bazı sorular yöneltmiş. Bunlara da kısaca cevap vermek istiyorum. Öncelikle bir ittifaktan söz ediyor. Bilindiği üzere ülkemizde seçim kanunları değiştiği halde ülke barajı olan yüzde 10 seçim barajında hiçbir değişiklik yapılmamıştır. Bize oy vermeyi düşünen vatandaşlarımızın baraj endişesi taşımaması için bir ittifak kurulmuştur. Ayrıca yeni sistem ile iktidar olabilmek için yüzde 50+1’i almak gerekiyor. Bu sebeple önceki seçimlerde yüzde 40’ın üzerinde oy alan Ak parti bile ittifak yapmıştır. Biz de bu sebeplerle CHP ve İYİ parti ile bir seçim ittifakı yaptık. DP ise İYİ parti içerisinde bu ittifaka dahil olmuştur. Bunun dışında HDP ittifakta yoktur, kendileri tek başına seçime girmiştir. Seçim pusulasından da anlaşılacağı üzere HDP ile ittifak söz konusu değildir” diyerek sözlerini tamamladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM