• DOLAR
  $2.410,1500
 • EURO
  $0,6030
 • ALTIN
  $36.167,7800
 • BIST
  1,1200
Resmi Balo’dan notlar

Resmi Balo’dan notlar

Cumhuriyetimizin 98. yılı Afyonkarahisar’da da törenlerle kutlandı. 29 Ekim Cuma günü Zafer Meydanı’ndaki törenlerin ardından gece de “Resmi Cumhuriyet Balosu” düzenlendi. Sivil ve askeri protokolün yanı sıra şehit yakınları ve gazilerin de katıldığı resmi balo Korel Termal Otel’de düzenlendi.

DÖRT MİLLETVEKİLİ KATILMADI

Resmi Balo’ya Demokrat Parti Genel Başkanı ve Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, AK Parti Milletvekili Veysel Eroğlu, AK Parti Milletvekili Ali Özkaya, CHP Milletvekili Burcu Köksal katılmadı. CHP il ve ilçe başkanları da resmi baloda yoktu.

KIYAFET UYARISI OLMAYINCA…

Afyonkarahisar Valiliğinin gönderdiği davetiyede kılık kıyafet uyarısı olmaması yaklaşık 300 kişinin katıldığı resmi baloya olumsuz şekilde yansıdı. Önceki yıllarda bu tür resmi balolarda giyilecek kıyafetlere ilişkin uyarılar bulunur, katılımcılar buna göre kıyafet tercihinde bulunurdu.

Ancak, Valilikçe gönderilen davetiyede bu konuya yer verilmemesi ortaya ilginç kıyafetlerin çıkmasına neden oldu. Bir düğün töreni için bile “frapan” sayılabilecek elbiselerle resmi baloya katılanlar göze çarptı. Bazı kadınlar ise adeta bir “reflektör” gibi parlak giysilerle geceye katılmayı tercih etmişti.

Bazı erkekler, keçeden yapılma turkuaz renkli ceket giyerken, bazı kadınların elbiseleri kırmızılar içinde siyah, beyaz, hardal renkleriyle adeta bir gökkuşağı kaosu yaratıyordu.

Deri kıyafetler, bayrağa vurgu yapmak için tercih edilen aşırı kırmızı elbiseler gözleri tırmalarken, bembeyaz elbise tercih edenler ise tüm dikkatleri üzerine topluyor ve geceye uygun bulunmuyordu.

GECE SONUNA KADAR YEMEK KUYRUĞU

Otel girişinde yoğunluktan kaynaklanan kısa süreli trafik sorunu yaşandı. Balo salonunda tatlı ve meyve dağıtılan bölümde herhangi bir yoğunluk yaşanmadı. Ne var ki yemek dağıtılan bölümde uzun kuyruklar oluşması ve üstüne üstlük neredeyse gece sonuna kadar sürmesi hoş karşılanacak bir durum değildi.

Masalardaki boş yemek kapları ise alınmadı ve geceye katılanlar bulaşık kapları üst üste yığarak kendilerine alan açmaya çalıştılar.HİSAR

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM