• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Rektör Karakaş, KirkorDivarcı Roket Takımını Ziyaret Etti

Rektör Karakaş, KirkorDivarcı Roket Takımını Ziyaret Etti

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, KirkorDivarcı Roket Takımının çalışmalarını yerinde inceledi.

AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Peker, KirkorDivarcı Roket Takımının atölyesini ziyaret ederek, KirkorDivarcı Roket Takım Danışmanı Prof. Dr. Kubilay Aslantaş ve Grup Lideri Sakip Dikmen’den çalışmalar hakkında bilgiler aldı. KirkorDivarcı Roket Takımı Grup Lideri Sakip Dikmen, Covid-19 sebebiyle imalat sürecindeki yaşanan zorluklar, ekibin bir araya gelmesini kısmen engellese de yine de pes etmeyip projeye bağlı kalarak finale kalmayı başardıklarını söyledi. Dikmen, “Türkiye’nin en büyük teknoloji festivali olan Teknofest yarışmasında okulumuzu temsil etmek bizler için gurur kaynağı. Hazırladığımız roket (AKTRÜS) ile alışılmışın dışına çıktık. KirkorDivarcı Roket Takımı olarak Teknofest 2020 Orta İrtifa Roket Yarışmasında dereceye girerek bu roketin patentini alacağız” diye konuştu.

KirkorDivarcı Roket Takım Danışmanı Prof. Dr. Kubilay Aslantaş ise yaptıkları tasarım ve yazdıkları raporları ile bu aşamaya gelen roket takımı üyelerine güvendiğini ifade etti. Aslantaş, ülkesine hizmet etme heves ve gayreti içerisinde olan böyle gençler var olduğu sürece Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin yıkılmaz bir kale olarak kalacağını söyledi.

“AKÜ TÜM OLANAKLARI İLE ÖĞRENCİLERİN YANINDA”

AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş ise KirkorDivarcı Roket Takımının Teknofest yarışmasında Afyon Kocatepe Üniversitesini temsil etmesinin gurur kaynağı olduğunu belirtti. Karakaş, “KirkorDivarcı Roket Takımı üyelerinin ellerinden gelenin en iyisini yaparak, üniversitemizi en iyi şekilde temsil edeceklerine inanıyorum. Üniversitemiz tüm olanakları ile öğrencilerimizin yanında” ifadelerini kullandı.

KİRKOR DİVARCI ROKET TAKIMI VE YARIŞMA HAKKINDA

AKÜ Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği bölümünden Sakip Dikmen, Feridun Cem Akkuş, Kaan Koru, Mustafa Ali Büyükyoldaş, Gülhan Kaya, İsmail Hakkı Başefe, Berkay Rıza Oğuz, Musa Aksu ve Mekatronik Mühendisliği bölümünden Doğukan Gökmen ile Mehmet Kuzu’nun yer aldığı KirkorDivarcı Roket Takımı; 3-5 Eylül 2020 tarihleri arasında Aksaray Tuz Gölü mevkiinde Teknofest kapsamında yapılacak olan Orta İrtifa Roket Tasarım yarışmasına katılarak Afyon Kocatepe Üniversitesini temsil edecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM