• DOLAR
  $1.189,01
 • EURO
  $0,3532
 • ALTIN
  $20.749,74
 • BIST
  1,0599
“PTT LOJİSTİK MERKEZİ YATIRIMI, ŞEHRİMİZE ÖNEMLİ KATKILAR SAĞLAYACAK”

“PTT LOJİSTİK MERKEZİ YATIRIMI, ŞEHRİMİZE ÖNEMLİ KATKILAR SAĞLAYACAK”

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay gündemi değerlendirdi. Gara operasyonuna değinen Uluçay 13 şehidimize başsağlığı dilerken, muhalefeti de “Teröristleri piknik yapan çocuklar diye adlandıranların operasyonları anlamasını beklemiyoruz” şeklinde eleştirdi. Uluçay, Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu’ndan şehrimiz için PTT’nin lojistik merkezi kurması sözünü aldıkları müjdesini verdi. Uluçay, lojistik merkezinin istihdam konusunda şehrimize büyük bir kazanım olduğunu vurguladı. Toplantıya Başkan Uluçay ile birlikte Tanıtım ve Medya Başkanı Yakup Yılmaz, Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk, Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan ve Merkez İlçe Başkanı Ziya Coşkun Karadeniz katıldı.

“DİYARBAKIR ANNELERİNİN SABRIYLA YÜRÜYORUZ”

Toplantıda Gara şehitleri ile ilgili de açıklama yapan Başkan Uluçay sözlerine şöyle devam etti; Irak kuzeyindeki Gara bölgesinde, PKK terör örgütü tarafından haince şehit edilen 13 şehidimize Allah’tan rahmet, aileleri ve milletimize baş sağlığı ve sabırlar diliyorum. Biz bu yolda 535 gündür evlat nöbeti tutan Diyarbakır annelerinin sabrıyla yürüyoruz. Bugün bunu bir siyasi malzemeye dönüştürmek isteyenler, acaba Gara’da evlatları şehit olan Diyarbakır annelerinin feryatlarını duyuyor mu? Çıkıyorlar utanmadan ve sıkılmadan 13 şehitle ilgili ‘Bunun sorumlusu Cumhurbaşkanıdır’ diyorlar. Teröristlerle el ele kola Ankara’dan İstanbul’a yürüyenlerin, HDP ile ittifak yapanların, PKK’lı teröristleri piknik yapan çocuklar diye adlandıranların Gara’da, Cudi’de, Tendürek’te, Bestler Dereler’de verilen mücadeleyi anlamasını beklemiyoruz”.

“100’ÜN ÜZERİNDE AİLEYE ULAŞTIK”

Haftalık olağan faaliyetleri hakkında da konuşan Uluçay, bakkallardan yapılan alışverişin ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılması projesinin son durumu ile ilgili de bilgi verdi. Uluçay, “Yaklaşık 1 ay önce başlatmış olduğumuz bakkallardan alışveriş yapıp ihtiyaç sahibi ailelere dağıtma projemiz devam ediyor. Projeyi başlattığımız günden bugüne kadar 10 mahalle ve yaklaşık 100’ün üzerinde aileye ulaştık. Esnaflarımız projemizden çok memnun kalırken, ihtiyaç sahibi aileleri de bire bir görerek onları dinliyor ve ihtiyaçları doğrultusunda daha geniş kapsamlı bir çalışma yapıyoruz. Projemizin hem Afyonkarahisar’a hem de tüm Türkiye’ye örnek olmasını diliyorum” dedi.

“ÖNEMLİ İSTİŞARELERDE BULUNDUK”

“Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nu ziyaret ettiklerini kaydeden Uluçay sözlerine şöyle devam etti; Şehrimizin alt yapı ve ulaştırma konusunda yapılan, yapılacak olan ve planlanan yollar, Karaaslan köyüne yapılması planlanan PTT lojistik merkezi, AFRAY ve hızlı tren yatırımlarının hızlandırılması ile ilgili talepte bulunduk. PTT lojistik merkezi yatırımı şehrimize istihdam, ticari ve lojistik merkezi olması anlamında önemli katkılar sağlayacaktır”.

“CUMHURBAŞKANIMIZ YÜZDE 40 İNDİRİM VERECEK”

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’u da ziyaret ettiklerini söyleyen Uluçay, “Burada şehrimize yapılması planlanan kentsel dönüşüm, TOKİ ve millet bahçeleri yatırımları hakkında görüşlerimizi ve taleplerimizi ilettik. Burada ziyaretimizin ana gündem maddesi kentsel dönüşüm konusuydu. Kentsel dönüşüm ile ilgili tek bir projeye sadık kalmamak ile birlikte alternatifleri de değerlendireceğiz. Bununla beraber konut rezerv alanının belirlenmesi de önceliklerimiz arasında yer almaktadır. Proje sunulduğunda vatandaşlarımız ile ortak bir noktada buluşmamız halinde ülke genelinde yüzde 30 olan Cumhurbaşkanımızın indirim oranı Afyonkarahisar için yüzde 40 olacağı sözünü aldık. Daha önce de belirttiğimiz üzere mahalle sakinlerimizin rızası olmadan kesinlikle bir adım atılmayacaktır”dedi.

 

“AFYON LOKUMUNUN TESCİLİ ŞEHRİMİZE HAYIRLI OLSUN”

Uluçay, “Afyonkarahisar Belediyemiz tarafından yapılan başvurular sonucunda ‘Afyon Lokumu’ Coğrafi Tescil Belgesini, Türk Patent Enstitüsü’den teslim aldık. Şehrimize hayırlı olmasını dilerim” dedi.

“CUMHURİYETİMİZİN 100’ÜNCÜ YILINI MİLLETİMİZE YAKIŞAN YENİ SİVİL BİR ANAYASA İLE KARŞILAYALIM ”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı sivil anayasa konusuna da değinen Uluçay konuşmasında, “Kıymetli basın mensupları Cumhuriyetimizin 100’üncü yılını darbe anayasasıyla değil, bu ülkeye ve milletimize yakışan yeni sivil bir Anayasa ile karşılayalım. Anayasalar, doğaları gereği mümkünse toplumun tamamının ama mutlaka kahir ekseriyetinin desteğini almak mecburiyetindedir. Bu da ancak yeni anayasanın ülkedeki tüm kesimlerin kendilerini içinde bulabileceği bir formülle hazırlanmasıyla mümkün olabilir. Buradan siyasi partilerimizin, akademisyenlerimizin, üniversitelerimizin, sivil toplum kuruluşlarımızın, siz değerli medya mensuplarımızın, velhasıl tüm fikir insanlarımızın bu anayasa da katkısı olmasını diliyorum. Yıl içinde çalışmalara başlanarak tartışmaya açılacak olan anayasaya şimdiden katkı sunacağını düşündüğüm tüm kesimlere teşekkür ederim” ifadelerine yer verdi.

“VAKA SAYISINDA EN DÜŞÜK 10 İL ARASINDAYIZ”

Uluçay, dün akşamki kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarına da değindi. Türkiye’nin, koronavirüs salgınına karşı başlatılan mücadele kapsamında birçok kısıtlama kararı aldığını ve virüsün daha fazla yayılmasının önüne geçtiğini kaydeden Uluçay şöyle dedi; Uzun süredir devam eden kısıtlama kararlarıyla ilgili ‘esneme’ konusunda Cumhurbaşkanımız dün akşam kabine toplantısı sonrası bir açıklama yaparak kademeli olarak kısıtlamaların kalkacağını duyurdu. Buna göre illerimizi düşük, orta, yüksek ve çok yüksek riskli olarak sınıflandırılacak. Burada şehrimizin vaka sayısı konusunda ülke genelinde en düşük ilk 10 il arasına girmesi bizim için büyük bir avantajdır. Bu şekilde tedbirlere uyarak devam edersek, kısıtlaması kademeli olarak kaldırılacak illerin başında yer almamız mümkün olacaktır. Buna göre; Salgın tedbirleri sebebiyle işine ara vermek zorunda kalan restoran, kafe, kıraathane ve benzeri esnaflarımızı rahatlatacak adımların yol haritası önümüzdeki günlerde açıklanacaktır. Gübre desteklerini %100’e,Buğday, arpa, çavdar, yulaf gibi hububatlarda dekara 8 ₺ olan desteği 16 ₺’ye, Organik ve organomineral gübre kullanan üreticilerimize ilave olarak dekara 10 TL olan destek 20 TL’ye yükseltilmiştir. Hayırlı ve bereketli olsun inşallah.

“BU KONUDA TBMM’DE KAPATILMA ÖNERGESİ VERİLEMEZ”

HDP’nin kapatılması konusunda hodri meydan diyenlere kısaca şu cevabı vermeyi uygun görüyorum: “Siyasî partilerin kapatılması, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığının açacağı dava üzerine Anayasa Mahkemesi tarafından karara bağlanır. Bu konuda TBMM’de kapatılma önergesi verilemez. Terör ile ilintili herhangi bir fezleke TBMM’ne geldiğinde bekletilmeksizin dokunulmazlıklarının kaldırılması gündeme alınmaktadır. Dokunulmazlığı kaldırarak milletvekilliği düşen kişilerin yargılanmasına başlanıldığını kısa bir arşiv taraması yapan herkes görecektir. Terörle mücadele kapsamında TBMM’de alınabilecek her karar AK Parti’nin azmi sayesinde yüce Meclisimizde ivedilikle karar altına alınmaktadır. Demirtaş ve dokunulmazlığı kaldırılan diğer HDP’lilerin yargılanması ise bağımsız Türk yargısını önünde devam etmektedir. Türkiye Cumhuriyeti devleti bir hukuk devletidir. Eleştiriler bilginin ve hukukun ışında yapılırsa kıymetlidir. Aksi halde çarpıtma, yanlış bilgi ve demagojiden ibaret kalacaktır. Basın açıklaması yaparken konuşmaların araştırılıp en azından teknik konularda doğru bilgi dindikten sonra yapılmasını tavsiye ederim”dedi.

 

“TÜRKİYE UZAY ALANINDA ÖNEMLİ ÇALIŞMALARA İMZA ATIYOR”

Uluçay, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz hafta Milli Uzay Programı Tanıtım Toplantısında hedefleri yaptığı bir basın açıklaması ile anlattı. Uluçay: “Türkiye uzay alanında önemli çalışmalara imza atıyor. Ülkemizin bu alandaki kabiliyetlerini daha da yukarı çıkarabilmek için Türkiye Uzay Ajansı (TUA) ve ülkedeki tüm paydaşlarla birlikte yol haritası hazırlandı. Hedefler arasındaki 2023’te Ay’la ilk temasın gerçekleştirilmesi, 2028’de Ay’a yumuşak iniş yaparak bir uzay aracını Ay yüzeyine indirilmesi, burada da bilimsel çalışmaların yapılması hedefleniyor. Bu çalışmalardaki amaç, uzaydan bir ekonomi elde etmek, yerli ve milli ekipmanların da ticarileşebilmesini sağlamaktır. Öte yandan uzaya bilimsel çalışmalar yapmak üzere gidecek vatandaşımız da gençlere rol model olacaktır. Çalışmanın niteliğine göre bilim insanının hangi alandan seçileceğine karar verilecek. Bunu 2023’e yetiştirmek istiyoruz” dedi.

“BELEDİYEMİZ 500 ÖĞRENCİMİZE TABLET DAĞITTI”

Uluçay konuşmasında, “Afyonkarahisar belediyemiz de pandemide halkımızın yanında oldu. Pandemi dolayısıyla genelge kapsamında işyerini kapatmak zorunda kalan esnaflarımızdan 3 ay boyunca kira alınmayarak destek verildi. Yine genelge kapsamında ekonomik olarak etkilenen esnaflarımızın kira bedellerinden 3 ay boyunca yüzde 50 indirim yapıldı. Yüzde 18’den yüzde 8’e indirilen işyeri kiralama hizmetleri 1 Haziran’a kadar uzadı. Afyonkarahisar Belediyesi, pandemi nedeniyle uzaktan eğitim gören ihtiyaç sahibi öğrencilerin de yanında oldu. Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’in talimatıyla başlatılan “Askıda Tablet” kampanyasında hak kazanan öğrenciler yapılan titiz incelemeler neticesinde belirlenerek 500 öğrenciye tablet dağıtıldı” ifadelerine yer verdi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM