• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Pandemi fotoğrafçıları derinden etkiledi

Pandemi fotoğrafçıları derinden etkiledi

Afyonkarahisar’da korona virüs, birçok sektörde olduğu gibi fotoğrafçılık sektörünü de olumsuz etkiledi.

Tüm Dünya’yı derinden etkileyen Korona virüs bu yıl fotoğrafçıları derinden etkilendi. Fotoğrafçılar işlerinin korona virüs engeline takıldığını yaz ayında da iş yapamadıklarını bu nedenle kapanma noktasına geldiklerini belirtti.

Korona virüs en çokta neredeyse onları etkiledi. Yaz aylarını iple çeken fotoğrafçılar düğünlerin yasaklanması ile neredeyse kepenk kapatma noktasına geldi.  Mağduriyet yaşadıklarını belirten fotoğrafçı Serkan Keser, “Korona virüs (Kovid-19) her sektörü olduğu gibi bizim sektörünü de vurdu. Okullar tatil edildi bu nedenle vesikalık biyometrik gibi fotoğraflar çekemedik. Sokağa çıkan insan sayısı çok az. Sektörümüz fazlasıyla etkilendi. 2020’nin yaz sezonunda pandemi nedeniyle iş yapamadık. Cumartesi-Pazar günleri kısıtlanma olması nedeniyle siftah yapamadığımızı ve dükkânı siftahsız kapattık. Gidişattan memnun değiliz. Fakat biz bu konuda kiralarımızı ödeyemeyecek durumda olduğumuzu, dükkânımızın kapandığını ve 2020 sezonunda düğün işleri yapamadığımızdan dolayı devletin bu konuya bizlere el atması gerektiğini düşünüyorum” dedi.

PANDEMİ BİTER VE BİZDE ESKİ GÜNLERİMİZE KAVUŞURUZ

Bir diğer fotoğrafçı Yasin Gerçekçi ise; “Bizim için kış ayları zaten zor geçiyordu. Biz yazın kazanıp, kazandığımızı kışın yiyen esnafız. Pandemi nedeniyle düğünler ya iptal edildi yada yasaklandı. Bu nedenle bu yaz hiç iş yapamadık.  Bizim gibi diğer fotoğrafçılar da iş yapamadı.  Şu anda nasıl bir yol haritası izleyeceğimizi bilmiyoruz. Umarım en kısa zamanda bu pandemi biter ve bizde eski günlerimize kavuşuruz. ALAATTİN YEŞİLÇAY ÖZEL HABER

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM