• DOLAR
  $2.410,1500
 • EURO
  $0,6030
 • ALTIN
  $36.167,7800
 • BIST
  1,1200
Öztunç: “Genel Başkanımız da Burcu Köksal yakışır dedi”

Öztunç: “Genel Başkanımız da Burcu Köksal yakışır dedi”

Dün gerçekleşen Cumhuriyet Halk Partisi basın toplantısına Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç ve Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal katıldı. Program Sülümenli Belde Örgütü açılışı, Bolvadin İlçe Örgütü ile birlikte odalar ve muhtarlar ziyareti, Dere Karabağ/Eber Gölü ziyareti ve Bayat İlçe Binası açılışı ile devam etti. Yapılan konuşmalar sonrası basın mensuplarından gelen sorular yanıtlandı.

Milletvekili Burcu Köksal’ın Belediye Başkanı adaylığı konusundaki gelen bir soru üzerine Köksal, “CHP’nin Afyonkarahisar Milletvekili olarak TBMM’de ilimi temsil etmeye, iktidarın verdiği sözlerin takipçisi olmaya elimden geldiğince mücadele etmeye çalışıyorum. İnşallah önümüzdeki seçimlerde de CHP iktidarında iktidarın milletvekili olarak elimden geleni yapacağım. Afyonkarahisar’da büyük sorunlar var. Bu sorunların çözümü noktasında, ben görev insanıyım, eğer vatandaş bunu uygun görürse, genel başkanımız, genel merkezimiz bana böyle bir görev verirse o günün koşullarında ben verilen her türlü görevi partim için seve seve yaparım. Elimden gelen mücadeleyi de gösteririm” şeklinde konuştu.

Sorulan soru sonrası konuşan Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, “CHP’de görev verilir” diyerek sözlerine başladı. Öztunç, ” Geçtiğimiz günlerde Marmaris’teki çalıştayda Afyonlu gazeteciler sordular genel başkanımıza bu soruyu. Genel başkanımız da Burcu Hanım’ın bu makama yakışacağını söyledi. Bunu söylemekte fayda var. Ben de genel başkan yardımcısı olarak şunu söylüyorum: Burcu Hanım Afyon’u temsil ediyor. Gayet de güzel temsil ediyor. Burcu Köksal milletvekilliğine nasıl yakışıyorsa, Afyonkarahisar Belediye Başkanlığı’na da öyle yakışır. Şu net önümüzdeki dönem Afyonkarahisar Belediye Başkanı CHP’li olacak. Bunu söyleyebiliriz. Hep birlikte el ele verip önce adayımızı Cumhurbaşkanı yapacağız.  Afyon’daki milletvekili sayımızı artıracağız. Arkasından yerel seçimlere bakacağız” değerlendirmesinde  bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM