• DOLAR
  $2.410,1500
 • EURO
  $0,6030
 • ALTIN
  $36.167,7800
 • BIST
  1,1200
Özkaya’dan müjde üstüne müjde

Özkaya’dan müjde üstüne müjde

AK Parti Milletvekili Özkaya: 2022 bütçesinde asgari ücretlilere, emeklilere ve alt gelir gruplarına önemli iyileştirmeler yapacağız. İnşallah bu alanda vatandaşımızın mağduriyet yaşamasının önüne geçeceğiz.

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Başkan Vekili Ali Özkaya, Dinar, Dazkırı ve Başmakçı’da partisince düzenlenen danışma meclisi toplantılarında müjde üstüne müjde verdi.  İl Başkanı Hüseyin ceylan Uluçay’la birlikte toplantılara katılan Özkaya, alt gelir gruplarına ve çiftçiye yönelik yeni çalışmalar yapılacağını duyurdu. Özkaya, şu müjdeleri sıraladı: “Şu anda dünya genelinde pandemi nedeniyle gıda enflasyonu yaşanıyor. Gıda enflasyonunun doğrudan etkilediği kesimlere önemli destekler vereceğiz. 2022 bütçesinde asgari ücretlilere, emeklilere ve alt gelir gruplarına önemli iyileştirmeler yapacağız. İnşallah bu alanda vatandaşımızın mağduriyet yaşamasının önüne geçeceğiz. Sosyal yardımlar bütçeden yüzde 6’dan fazla durumda. İnşallah önümüzdeki günlerde çiftçimizde dâhil olmak üzere önemli destekleri hayata geçireceğiz. Biz milletimizin refahının artması, daha konforlu ve rahat bir yaşam sürmesi için çalışıyoruz.” Milletvekili Özkaya, Dazkırı ve Başmakçı’ya doğalgazı yoğun çalışma neticesinde kazandıklarını da belirtti.

ÇİFTÇİMİZİN HER ZAMAN YANINDAYIZ

Çiftçilerin en önemli giderinin akaryakıt ve elektrik olduğuna dikkat çeken Milletvekili Özkaya, sözlerini şöyle sürdürdü: “Enerji Bakanımız Fatih bey ve Tarım Bakanımız Bekir beyle görüştüğümüz bir proje var. İnşallah önümüzde ki günlerde çalışmalarını tamamlayarak çiftçimizin giderlerine destek olacak güzel bir projeyi başlatacağız.  Çiftçimizin sulama da kullandığı elektrik enerji ihtiyacını taşınabilir bir hale getiren özel bir firma ile bakanlıklarımız çalışma yürütüyor.  İnşallah bu çalışma neticesinde çiftçimiz vereceğimiz destekleme ile kendisini 3 yılda amorti eden, taşınabilir güneş enerji paneline kavuşacak. Buna makineye her türlü desteği vererek, yaygınlaştırmayı hedefliyoruz. İşi bittiğinde bu sistemi evinde bahçesinde muhafaza edecek. İnşallah yine en kısa sürede Elektrikli Traktör de seri üretime başlıyor. Hızlıca bu da yaygınlaşırsa çiftçimizin elektrik ve akaryakıt kısmında giderleri minimize olmuş olacak. Çiftçimizin geliri artmış olacak. Çiftçimizin her zaman yanında olduk. Olmaya da devam edeceğiz inşallah. Çiftçilerimizin elektrik ve akaryakıt giderlerini minimuma indirmeliyiz. Bu yönde de önemli çalışmalar yapıyoruz.” Özkaya, konuşmasında muhalefete de sert eleştiriler yöneltti. HİSAR

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM