• DOLAR
  $1.302,53
 • EURO
  $0,4804
 • ALTIN
  $18.864,83
 • BIST
  0,9636
Özkaya İlçelere yapılacak yatırımların müjdesini verdi

Özkaya İlçelere yapılacak yatırımların müjdesini verdi

 

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Başkan Vekili Ali Özkaya, geçtiğimiz günlerde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından Afyonkarahisar Merkez ve İlçelerine yapılacak yatırımlarla alakalı müjdeler verdi.

Milletvekili Özkaya, Afyonkarahisar’da doğal gaz’ın ulaşmadığı ilçe kalmayacağının altını çizerek, “Geçtiğimiz günlerde sayın bakanımız Fatih Dönmez ile verimli bir görüşme gerçekleştirmiştik.

YILINDA DOĞALGAZ HALKIMIZIN İSTİFADESİNE SUNULMUŞ OLACAK

“Afyonkarahisar’ımızın enerji sorunlarını ve taleplerimizi ilettik” diyerek sözlerine başlayan Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya; “ Sağ olsunlar Bakanımız, tüm taleplerimize olumlu yanıt vererek, ilimizin bu alandaki sorunlarına çözüm sağlıyor. Doğal gaz ile alakalı olarak Çobanlar, Evciler ve Merkeze bağlı Susuz Beldemize Afyon dağıtım şebekesinden bağlantı yapılmak suretiyle, Evciler ilçemize geçici CNG yöntemiyle 2021 yılında doğal gaz verilecek. Temiz, çevre dostu ve ucuz doğal gazdan istifade etmeye başlamış olacak. Başmakçı ve Dazkırı ilçelerimize de 2022 yılında doğal gaz arzının verileceği müjdesini paylaşmanın sevincini yaşıyorum.  Sinanpaşa İlçemiz ve 9 beldesine de en geç 2023 yılında doğalgaz halkımızın istifadesine sunulmuş olacak” dedi.

3 YENİ TRAFO MERKEZİ İHALE İÇİN ÇALIŞMALAR SON AŞAMAYA GELDİ

Elektrik Enerjisi alanında da birçok yatırımın geleceği müjdesini paylaşan Milletvekili Özkaya,  “ Afyon-1 Trafo Merkezi’nin yenilenmesi için çalışmalar Bakanlığımız tarafından yapılıyor. 154 kv GIS fiderlerinin kablo direğine irtibatının sağlanması için, YG kablo güzergâhlarının güzergâh belirleme çalışmaları sonrasında, Afyon-1 Trafo Merkezimi 2021 yılı temmuz ayında İnşallah Bakanlığımız tarafından ihale edilecek. Bu sayede bu bölgede elektrik enerjisiyle ilgili sorunlarımız minimuma inecek” dedi.

HAZIRLIK ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Karaaslan Trafo Merkezi ile alakalı da ihale öncesi hazırlık çalışmalarının devam ettiğini kaydeden Milletvekili Özkaya, “İnşallah sahada devam eden kamulaştırma çalışmaları sonrasında ihale gerçekleştirilerek, Karaaslan Trafo Merkezi’de vatandaşlarımızın kesintisiz elektrik enerjisine ulaşması için devreye alınacak” dedi.

ENERJİ ALANINDA SORUN KALMAYACAK

Bolvadin bölgesine hizmet vermesi planlanan Bolvadin Trafo Merkezi ile alakalı da kamulaştırma ve ihale öncesi hazırlık çalışmalarının sürdüğünü belirten Milletvekili Özkaya, “İnşallah ilimiz de enerji alanında sorun kalmayacak. Bu sorunları minimuma indirmek için Milletvekillerimiz Veysel Eroğlu ve İbrahim Yurdunuseven, AK Parti İl Başkanımız Hüseyin Ceylan Uluçay ile birlikte çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’e de teşekkür eden Milletvekili Özkaya, “Tüm taleplerimize olumlu yaklaşarak bizlere destek olan Bakanımıza şükranlarımı sunuyorum” dedi.

“VATANDAŞLARIMIZIN TALEBİ BİZİM İÇİN TALİMATTIR”

Milletvekili Özkaya, “Afyonkarahisar’da tüm sorunların ilgili bakanlık ve kurumlarda takipçisiyiz. Vatandaşlarımızın her türlü makul ve kanunlar çerçevesindeki talepleri bizler için talimattır. Bizde bu taleplerin ve yatırımların hayata geçirilmesi için burada gerekli çalışmaları yürütüyoruz. Milletimizin verdiği emaneti, milletimizin emrinde kullanıyoruz” dedi.  Özkaya Afyonkarahisar’ın her alanda hak ettiği noktaya ulaşması için ne gerekiyorsa yaptıkların ve tüm konuların takipçisi olduklarını kaydetti.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM