• DOLAR
  $1.306,67
 • EURO
  $0,4943
 • ALTIN
  $18.933,22
 • BIST
  0,9694
On kıta bir Vatan, İlelebet İstiklal

On kıta bir Vatan, İlelebet İstiklal

 

Kamil Miras Anadolu Lisesi’nde Öğretmen ve Öğrenciler tarafından “Kıta Bir Vatan, İlelebet İstiklal’de” temalı 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü programı gerçekleşti.

Programın açılış konuşmasını Kocatepe Anadolu Lisesi  Müdürü   Necdet Saraçoğlu yaptı. Saraçoğlu günün anlam ve önemini belirterek şöyle konuştu; “ 100 yıl önce 12 Mart 1921 de Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un kurtuluş mücadelesi veren kahraman ordumuza ithafen yazdığı istiklal marşımızın TBMM’ce kabul edilişinin 100. yılıdır. Mehmet Akif Ersoy milli mücadelenin en büyük destekçisidir, korkma diyerek kahraman ordumuza iman ve inanç gücü ile mücadele azmi veren Allah bu millete bir daha istiklal marşı yazdıracak günler göstermesin diyerek istiklal savaşını ebedi bir istiklal ve ebedi bir devletin esası olarak gören ve bunun için dua edendir. Hal böyle olunca kurtuluş savaşının en büyük ismi Atatürk için eğer varsa Allah benim ömrümden alsın ona versin diyen bir vatanseverdir. Atalarımızla gurur duyuyoruz Allah bu millete bir daha istiklal marşı yazdıracak günler göstermesin” diye konuştu.

YARIŞMADA DERECEYE GİRENLERE ÖDÜLLERİ VERİLDİ

Konuşmanın ardından “ Zulmü Alkışlayamam” şiirinin bestelenmiş şeklini Kocatepe Anadolu Lisesi Müzik Öğretmeni Erhan Kılıçvuran’dan seslendirdi. Daha sonra ödül törenine geçildi.  Resim dalında birinci olan Nuri bey ilkokulu 2/B sınıfı öğrencisi Emine Ravza Baylan,  Şiir dalında birinci olan Şemsettin  Karahisar okulu 6/E sınıfı öğrencisi yiğit Aladdinoğlu, Kompozisyon dalında birinci olan Atatürk Anadolu Lisesi 10/G sınfı öğrencisi Şerife Sönmez isimli öğrencilere ödüllerini Vali Gökmen Çiçek verdi. Resim dalında ikinci olan Mehmet Yağcıoğlu ilkokul 3/A sınıfı öğrencisi Elif Naz Sevinç şiir dalında ikinci olan büyük kalecik imam Hatip Ortaokulu 7/A sınıfı öğrencisi Reyhan Yıldırım,  Kompozisyon dalında ikinci olan Kocatepe Anadolu lisesi 11/F sınıfı öğrencisi Sümeyye Baloğlu isimli öğrencilere ödüllerini  milletvekili Ali Özkaya verdi. Son olarak ise Resim dalında üçüncü olan hürriyet ilkokulu 2/A sınıfı öğrencisi Hira Nur Yılmaz, Şiir dalında üçüncü olan 125. Yıl Ortaokulundan 5/D sınıfı Öğrencisi Meleksu Demirkaya, kompozisyon dalında üçüncü olan Hattat  Ahmet Karahisari Anadolu imam Hatip Lisesi 11/C sınıfı öğrencisi Osman Doğan isimli öğrencilere ödüllerini  Milletvekili  İbrahim Yurdunseven  verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM