• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
“Okulum Temiz Belgesi” bilgilendirme toplantısı yapıldı

“Okulum Temiz Belgesi” bilgilendirme toplantısı yapıldı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi çalışmalarının; Covid-19 iyileşme sürecinde ve 2020-2021 eğitim öğretim yılı I. Döneminde yaygınlaştırılması, daha etkili ve verimli bir şekilde hayata geçirilmesi, Okulum Temiz çalışmalarının ilimizde eşgüdümlü olarak devam ettirilmesi amacı ile Afyon Lisesi Konferans Salonunda 3 aşamada gerçekleşen okul müdürleri toplantıları yapıldı.

Okulum Temiz Belgelendirme Programı süreçleri hakkında ayrıntılı ve uygulamalı bilgiler içeren toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mevlüt Çınar ve  okul müdürleri katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın; Milli Eğitim Bakanlığı ile TSE arasında, 27 Temmuz 2020 tarihinde imzalanan iş birliği protokolü kapsamında,  eğitim kurumlarında hijyen şartlarının geliştirilmesi, enfeksiyon önleme ve kontrol süreçlerinin tutarlı, geçerli, güvenilir, tarafsız bir anlayışla sürdürülmesi amacıyla ‘Okulum Temiz’ projesi başlatıldı. Denetimler sonucunda şartları sağlamış olan okullarımıza “Okulum Temiz Belgesi” verilecek. Ön incelemelerimiz sonucunda birçok okulumuz fiziki şartları sağlama çalışmalarına başladı. Yüz yüze eğitime başlamada sorun yaşanmaması için süreci daha da hızlandırmalı ve eksiklerimizi tamamlamalıyız.  Belge sayesinde çocuklarımız, hijyen şartlarının geliştirilmiş, salgına karşı tedbirlerini almış, güvenli ortamlarda eğitim-öğretim hayatına devam edebilecekler. Hijyen, maske ve mesafe kurallarına uyarak gelecekte okul bahçelerinde öğrencilerimizle kucaklaşıp oyunlar oynayacağız. Hep birlikte daha çok çalışıp tedbirlerimizi artıralım” dedi. Selçuk Taşkın

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM