• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Okul Sporları Curling müsabakaları sona erdi

Okul Sporları Curling müsabakaları sona erdi

 

Okul Sporları faaliyet programında bulunan Floor Curling müsabakaları küçükler ve gençler kategorisinde tamamlandı. Düzenlenen müsabakaya 25 okuldan sporcular katıldı. Dereceye giren takımlara kupa ve madalyaları Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu tarafından verildi.

Okul Sporları müsabakaları Afyonkarahisar’da farklı spor branşlarıyla devam ediyor. Geçtiğimiz yıl ilk kez düzenlenen Curling müsabakalarına bu yıl daha fazla sporcu katıldı. Küçük ve gençlerde olmak üzere toplamda 25 okulun kıyasıya mücadele ettiği karşılaşmalarda küçük kızlar, küçük erkekler, küçükler karma, genç erkekler, genç kızlar, gençler karma kategorilerinde düzenlendi.

‘MİLLİ SPORCU ÇIKARTABİLECEK POTANSİYELİMİZİ GÖRDÜK’

Floor Curling müsabakalarına yönelik konuşan Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, “Okul Sporları’nda yapılan Floor Curling müsabakalarına 25 okul katıldı. Yoğun da bir katılım, güzel de bir katılım. Hakem arkadaşlara, antrenör arkadaşlara, beden eğitimi öğretmeni olan arkadaşlara, genç katılımcı öğrencilerimize çok teşekkür ederim. İnşallah Floor Curling’de de Afyon ciddi bir noktada, milli sporcu çıkartabilecek potansiyelimizi gördük. Gerekli altyapılarımızı inşallah hazırlayıp, okullardaki beden eğitimi öğretmenlerimiz ve antrenörlerimizle beraber inşallah Afyon’u güzel bir noktaya taşıyacağımıza inancımız tamdır” ifadelerini kullandı.

DERECEYE GİRENLER

Karşılaşmalar neticesinde küçükler karmada Mareşal Fevzi Çakmak Ortaokulu birinci, Şehit Mehmet Dama Yatılı Bölge Ortaokulu ikinci, Uluköy Ortaokulu üçüncü oldu. Küçük erkekler ve kızlarda ise Mareşal Fevzi Çakmak Ortaokulu birinci, Uluköy Ortaokulu ikinci, Kusura Şehit Mustafa Şimşek Ortaokulu üçüncü, Çay İmam Hatip Ortaokulu da dördüncü oldu. Gençler karmada Ali Çağlar Anadolu Lisesi birinci, Spor Lisesi ikinci olmaya hak kazandı. Genç Kızlarda Emir Murat Özdilek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi birinci, Ali Çağlar Anadolu Lisesi ikinci ve Spor Lisesi üçüncü oldu. Genç Erkeklerde Spor Lisesi birinci, Ali Çağlar Anadolu Lisesi ikinci oldu. Düzenlenen ödül töreninde derece alan takımlara kupa ve madalyalarını Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, Spor Hizmetleri Müdürü Yılmaz Erşen, Okul Sporları Şube Müdürü Adil Kamberoğlu takdim etti. Haber Merkezi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM