• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Öğrencilerimiz zengin bir kültürel  mirasa sahip şehrimizi tanımalı’

Öğrencilerimiz zengin bir kültürel mirasa sahip şehrimizi tanımalı’

 

 

Valilik, ‘Hem Okuyorum Hem Şehrimi Tanıyorum’ adıyla başlattığı proje kapsamında, yarıyıl tatilinden önce öğrencilere 51 bin 500 kitap dağıtmayı hedefliyor. Projenin sahibi olan Vali Yiğitbaşı: “Öğrencilerimizin zengin bir kültürel mirasa sahip şehrimizi tanımaları, şehrimizin tarihini ve kültürel mirasını öğrenerek yetişmeleri şehrimiz için bir vefa borcudur.”

 

Vali Kübra Güran Yiğitbaşı’nın Afyonkarahisar’da eğitim öğretim fırsatlarının iyileştirilmesi ve okuma alışkanlığının artırılması amacıyla bizzat kendilerinin başlattığı ‘Hem Okuyorum Hem Şehrimi Tanıyorum’ projesinde sona gelindi.Afyonkarahisar Valiliği ile Erdem Çocuk Yayınları işbirliğinde başlatılan proje ile il genelinde eğitim gören ilk ve orta öğretim öğrencilerine kitap okuma alışkanlığı kazandırmak ve aynı zamanda bu alışkanlığı kazanma sürecinde Afyonkarahisar’ı daha yakından tanıma imkânına kavuşmalarını sağlamak amacıyla iki kitap hazırlandı. Vali Kübra Güran Yiğitbaşı, 20 Ocak Cuma günü sömestr tatiline başlarken Merkeze bağlı Sülün’de Balı-MubahatAçıkgözoğlu ilk ve ortaokulunda öğrencilere karneleri ile birlikte proje kapsamında hazırlanan kitapları dağıtacak. Vali Yiğitbaşı, projeye neden gerek duyulduğunu şu sözlerle ifade etti:

ÖĞRENCİLERİN KÜLTÜREL MİRASA SAHİP ŞEHRİMİZİ TANIMALARINI İSTİYORUZ

“Proje kapsamında öğrencilerin erken yaşlarda hem ülkemizin entelektüel mirasını hem yaşadıkları şehrin kültürel değerlerini öğrenmeleri ve eğitim hayatlarının ilerleyen süreçlerine istikrarlı bir kitap okuma alışkanlığı ile devam etmeleri, onları hem iş hayatlarında hem de özel hayatlarında daha nitelikli bireyler haline getirecektir.Çocuklarımızın erken yaşlarda kitap okuma alışkanlığı kazanması, onlara bu süreçte kazandıracağımız en önemli alışkanlıklardan birisidir. Öğrencilerimizin ilk ve orta öğretim düzeyinde bu alışkanlığı kazanması onları geleceğe daha iyi hazırlayacaktır. Aynı zamanda bir şeyleri öğrenmeyi öğrenmiş, kendi kendini eğitebilen öğrenciler hayatlarında daha başarılı olacaktır. Bunun yanında, öğrencilerimizin zengin bir kültürel mirasa sahip şehrimizi tanımaları, şehrimizin tarihini ve kültürel mirasını öğrenerek yetişmeleri şehrimiz için bir vefa borcudur. Kitap okumanın aynı zamanda çocuklarımız için yaşadıkları şehrin tarihini, kültürünü ve özellikle bizim şehrimiz için gastronomisini anlatacak bir araç olduğunu da unutmamalıyız.”Figen Yaman Coşar’ın kaleme aldığı kitaplardan 2 ve 3’ncü sınıflara 21 bin 4, 5 ve 6’ncı sınıflara ise 30 bin 500 olmak üzere toplam 51 bin 500 kitap dağıtılacak. Haber Merkezi

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM