• DOLAR
  $4.186,1500
 • EURO
  $0,9052
 • ALTIN
  $53.153,7000
 • BIST
  1,1309
Öğrenciler tarih turunda Afyonkarahisar’a da uğrayacak

Öğrenciler tarih turunda Afyonkarahisar’a da uğrayacak

 

 

İzmir’den 20 öğrenci Çanakkale ve Kurtuluş Savaşlarının yaşandığı Çanakkale, Bursa, Kütahya, Afyonkarahisar ve Ankara’daki şehitlikleri ve cepheleri yerinde görmek için  tarih turuna çıktı.

 

İzmir’de 20 öğrenci, İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından “Biz Değil Miydik, Bir Değil Miydik” projesi kapsamında 4 günlük tarihi geziye çıkan öğrenciler, Kurtuluş Savaşı’nın başlangıç noktası olan Afyonkarahisar’a da uğrayacak.

DÖRT İLDE TARİHİ ALANLARI GEZECEKLER

Proje kapsamında öğrenciler, Çanakkale ve Kurtuluş Savaşlarının yaşandığı alanları ve cepheleri yerinde görmek ve şehitlikleri ziyaret etmek için 23 – 26 Ekim 2021 tarihleri arasında Çanakkale, Bursa, Kütahya, Afyonkarahisar ve Ankara gezileri için yola çıktı. Proje kapsamında gerçekleşen geziye Şehit Erol Olçok Anadolu İmam Hatip Lisesi, Mazhar Zorlu Mesleki Teknik Anadolu Lisesi, 75. Yıl Mesleki Teknik Anadolu Lisesi, Beştepeler Çok Programlı Lisesi, Torbalı Cumhuriyet Mesleki Teknik Anadolu Lisesi ve Torbalı Şehit Uzmançavuş Harun Şenözüar Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’nden kura ile seçilen 20 lise öğrencisi katılıyor.

AİDİYET BİLİNCİNİN OLUŞTURULMASI AMAÇLANIYOR

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nün projesi kapsamında düzenlenen gezi, vatandaşlık bağı ile bağlı tüm bireylerin birlik ve beraberlik içerisinde vatan savunmasında nasıl mücadele ettiklerinin aktarılması ile aidiyet bilincinin oluşturulması, kültür, inanç ve etnik farklılıklardan doğan zenginliklerin gösterilmesi amacı taşıyor.İHA

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM