• DOLAR
  $1.224,43
 • EURO
  $0,353
 • ALTIN
  $21.077,97
 • BIST
  1,0592
Öğrenciler Ödüllü Kitap Okuma sınavına katıldı

Öğrenciler Ödüllü Kitap Okuma sınavına katıldı

Sınav il merkezinde proje yürütme kurulunca belirlenen 9 sınav merkezinde 151 salonda başarı ile gerçekleştirildi. Sınavda tamamı gönüllülerden oluşan öğretmenler görev aldı.

 

‘Bütün kitaplar bir tek kitabın daha iyi anlaşılması için okunur’ilkesi ile yola çıkılan ve bu yıl altıncısı düzenlenen Ödüllü Kitap Okuma Yarışmasının sınavı yapıldı.6. Ödüllü Kitap Okuma Yarışması sınavı 9 sınav merkezinde, 151 salonda, gönüllü gözetmen öğretmenlerle gerçekleştirildi.Afyonkarahisar Belediyesi, Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar 1 Nolu Şube ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile başlatılan Kitap Okuma Projesi kapsamında dereceye giren öğrencilerin belirleneceği sınava yoğun katılım oldu. YarışmayaAfyonkarahisar il merkezindeki okullarda okuyan 5-8 arası sınıflar ve liselerdenolmak üzere toplam 5 bin 600 öğrenci başvurdu.

KİTAP OKUMA ALIŞKANLIĞI İÇİN ÖNEMLİ’
Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar 1 No’lu Şube Başkanı Mustafa Arslan; “Toplumumuzda kitap okuyan insanlar çoğaldıkça, kültürel gelişme gerçekleşir, eğitim seviyesi yükselir.. Kitap okumayı sevmek, okuma alışkanlığı kazanmak bu anlamda toplumun geleceği için çok önemlidir” dedi.Arslan, şöyle devam etti: “Biz çalışacağız Afyonkarahisar kazanacak, öğrencilerimiz kazanacak. Kaybedeni olmayan projemiz örnekliği, hedefleri ve sonuçları itibariyle yüz akımızdır. Örnek projelerimizle aşkla hizmet üretmeye, şehrimize, neslimize, istikbalimize katkı sunmaya devam dereceye giren öğrenciler3 dizüstü bilgisayar, 6 tablet bilgisayar ve 120 bisiklet olan ödülleriniilerleyen günlerde düzenlenecek törenle alacaklar.”AFYONŞEHİR

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM