• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Öğrenciler, farklı kültürleri tanıma fırsatı bulacaklar

Öğrenciler, farklı kültürleri tanıma fırsatı bulacaklar

Afyonkarahisar Merkez TOKİ İlkokulu Öğrencileri, ‘Technokıds On The Culture Brıdge’ e-Twinning projesi kapsamında, farklı kültürleri tanıma fırsatı bulacak. Projede Türkiye, İtalya, Litvanya, Moldova, Romanya ve İspanya olmak üzere 6 farklı ülkeden 10 okul ve 13 öğretmen ve yaklaşık 100 öğrenci bulunacak.

Afyonkarahisar Merkez TOKİ İlkokulu Öğrencileri, ‘Technokıds On The Culture Brıdge  e-Twinning Projesi ile farklı kültürlerden gelen akranları ile kültür alışverişinde bulunarak eğitimi daha verimli hale getirmeyi amaçlıyor. Projede Türkiye, İtalya, Litvanya, Moldova, Romanya ve İspanya olmak üzere 6 farklı ülkeden 10 okul ve 13 öğretmen ve yaklaşık 100 öğrenci bulunmaktadır. Proje hakkında bilgi veren okul yönetimi, “Technokıds On The Culture Brıdge  e-Twinning, Avrupa’daki okullar için oluşturulmuş bir topluluktur. İletişim kurmak, işbirliği yapmak, projeler geliştirmek, paylaşmak; kısacası Avrupa’daki en heyecan verici öğrenme topluluğunu hissetmek ve bu topluluğun bir parçası olmak için, Avrupa ülkelerindeki katılımcı okullardan birinde çalışan personele (öğretmenler, müdürler, kütüphaneciler v.b.) yönelik bir platform sunmaktadır. E-Twinning, Bilgi ve İletişim Teknolojilerinin kullanımı vasıtasıyla gerekli destek, araçlar ve hizmetleri sağlayarak okulların herhangi bir konuda kısa ve uzun vadeli ortaklıklar kurmasını kolaylaştırarak Avrupa’da okul işbirliğini teşvik etmektedir” bilgilerine yer verdi.

HEM EĞİTİM HEM DE KÜLTÜREL HAYAT ÇEŞİTLENDİRİLİYOR

Projenin amacı hakkında da bilgiler veren okul yönetimi, “Projenin çıkış noktası, öğrencilerin coğrafi farklılıklara rağmen ortak bir kültüre sahip olduklarını fark etmelerini sağlamaktır. Farklı kültürlerden gelen akranları ile kültür alışverişinde bulunarak eğitimi daha verimli hale getirmeyi amaçlarken, öğrencilerin bu programlarla ‘Web 2.0 Araçları’ hakkında bilgi sahibi olmalarını ve kendi eğitim içeriklerini oluşturmalarını sağlar. Farklı coğrafyalardan öğretmenleri sürece dahil ederek hem eğitim hem de kültürel hayatı çeşitlendirmektedir” ifadelerine yer verildi. Haber Merkezi

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM