• DOLAR
  $2.578,2600
 • EURO
  $0,9085
 • ALTIN
  $40.154,3100
 • BIST
  1,2121
Ocak’ta amatörler oynanacak mı?

Ocak’ta amatörler oynanacak mı?

 

Futbolseverler Amatör Lig maçlarının oynanıp oynanmayacağını merak ediyor. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), geçtiğimiz günlerde Bölgesel Amatör Lig’in (BAL) ne zaman başlayacağına dair şartlı onay verdiğini açıklamıştı. Ayrıca TFF’nin, amatör futbolcuların yaptığı eylemler sonucunda bu kararı almak zorunda kaldığı belirtildi. Hatta Eylül ayı sonunda bine yakın amatör futbolcu TFF binası önünde “Açız” pankartı açmıştı. Peki, Bölgesel Amatör Lig maçları ne zaman başlayacak?

 

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 31 Ekim’deki toplantısında Bölgesel Amatör Ligi’in (BAL) başlatılmasına şartlı onay verdi. 81 ildeki müsabakalarda pandemi şartlarında sağlıklı önlem almanın mümkün olmadığının belirtilmesine karşın, lige 2021 Ocak sonunda yetkili kurum ve kuruluşlarla görüşülerek başlatılmasına karar verildiği bildirildi.

TFF, amatör futbolcuların yaptığı eylemler sonucunda bu kararı almak zorunda kaldı. Eylül ayı sonunda bine yakın amatör futbolcu TFF binası önünde “Açız” pankartı açmıştı. 70 bin amatör futbolcuyu temsilen oluşturulan komite, Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu’na da maruzatlarını bildirmişti. Bakan da TFF yetkililerine “Bu işi çözün” dedi. Bunun üzerine TFF yönetimi bazı amatör kulüp temsilcileriyle bir toplantı yaptı. Nihayetinde de Ocak’ta şartlı başlama kararı aldı. TFF, bir nevi amatörleri başından savıp, zaman kazandı. Çünkü pandemi ağırlaşarak devam ediyor ve lige Ocak’ta da izin çıkması zor görünüyor. Bu durumda TFF, topu üzerinden atmış olacak.

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM