• DOLAR
    $1.971,0400
  • EURO
    $0,6696
  • ALTIN
    $34.563,7700
  • BIST
    1,1938
Ö.F. HOCA İLİMİZDE

Ö.F. HOCA İLİMİZDE

İşler kitap evi Matematik yazarlarından aynı zamanda Matematik öğretmeni olan Ömer Faruk Çetinkaya dün ilimize gelerek Hisar gazetesine Eğitim ve pandemi hakkında önemli açıklamalar yaptı.

İşler kitapevi matematik yazarlarından aynı zamanda Matematik öğretmeni olan Ömer Faruk Çetinkaya dün ilimize geldi. Ömer Faruk Çetinkaya Hisar gazetesine Eğitim ve pandemi hakkında önemli açıklamalar yaptı.Uzun yılardan beri öğretmenlik ve yazarlık yaptığını dile getiren Çetinkaya, Pandemi döneminin sadece Türkiye’yi değil  tüm dünyayı etkilendiğini belirtti.

 

 “BAKAN SELÇUK PANDEMİ DÖNEMİNİ İYİ YÖNETTİ”

Şuan ki Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un kendisine göre şimdiye kadar göreve gelen Milli Eğitim Bakanları arasında en iyi bakanlardan biri olduğunu belirten Çetinkaya, Bakan Selçuk’un Pandemi sürecinde Eğitim sisteminin çok iyi şekilde yürüttüğünü dile getirdi. Çetinkaya” 23 Mart’tan itibaren başlayan uzaktan eğitim sürecinde okullar dijitalleşme süreci içine girdiler. Elbette öğrenciler, veliler ve öğretmenler bu süreçten çok etkilendiler. Bu noktada dijital teknolojilerin kullanımı konusunda hazır bulunurluğu olan okullar bu sürece çok hızlı uyum sağladı. Teknolojiyi geri planda tutan okullar ise zorlandılar. Ülkemizde genele baktığımızda, devlet okullarına devam eden öğrenciler EBA Sistemi üzerinden dersleri takip ettiler. Özel okullarda eğitim gören öğrenciler bu süreçte biraz daha şanslıydı. Özel okullar hem daha hızlı eyleme geçtiler hem de video konferans araçlarını kullanarak canlı derslerle öğrencilerine günü gününe ulaştılar. Dolayısıyla çocukların en temel ihtiyacı olan arkadaşları ve öğretmenleri ile kurdukları bağ devam etti. Uzaktan eğitim sürecini sağlıklı geçirebilmek için bir rutine sahip olmak çok önemli. Öğrencilerin, rutinleri doğrultusunda her sabah belli bir saatte uyanıp canlı derslere katılması moral ve isteklendirme açısından gerekli. Öte yandan devlet okullarında okuyan ve bu gibi fırsatlara sahip olamayan öğrenciler ile diğerleri arasında bir dijital uçurum oluştu. Umuyorum ki pek çok idealist devlet okulu öğretmeni öğrencileri için bu fırsatları yaratmıştır. Başarılı bir süreç nasıl işletebiliriz sorusuna iki yönden bakıldı. Bir tanesi verilen eğitimin niteliğini korumaktı. Bunun için de bakanlık doğru araçlarla ve pedagojik yöntemlerle tanıştırmaya çalıştı. Uyguladıkları yöntemleri izledi ve geri bildirim verdi. Bu çabanın uzaktan eğitim kurgusunun kalitesini yukarıya çıkardığını düşünüyorum.  “ dedi.  Çetinkaya krizin devam ettiğini daha huzurlu ve sağlıklı güzel günlerin olmasını belirterek sözlerine son verdi.

 İŞLER KİTABEVİ İYİ HİZMET VERİYOR

Matematik yazarlarından aynı zamanda Matematik öğretmeni olan Ömer Faruk Çetinkaya, İşler Kitap evlerinin Türkiye’ye iyi hizmet verdiğini belirterek” Yıllardır dile getirdiğimiz bir konu var. Çocuklar gelecek neslimiz ve hepimizin çocukları. Kırtasiye malzemeleri genelde kimyasal maddelerden yapılır. Velilerimizin en çok dikkat etmesi gereken konulardan bir tanesi, sağlık bakanlığımızdan onaylı ürünleri tercih etmeleridir. Markalaşma süreçlerini tamamlamış firmalar kaliteli ürün üretme konusuna önem veriyor. Çocuklarımızın sağlığı ile oynamaya kimsenin hakkı yoktur ve bu vicdanen rahatsız edici bir durumdur. Kaliteyi önemseyen okul yöneticileri  bu organik ürünleri tercih ediyor” ifadelerini kullandı. Eğitim-Öğretim  sürecinin Tamamında Yardımcı ek kaynak kitaplara ihtiyaç olduğunu belirten Çetinkaya” Yardımcı kaynak kitaplarda dikkat edilmesi gereken çok önemli hususlar var. Türkiye’deki sınav sistemi mevcut müfredatın ek kaynaklarla  desteklenmesini sınav psikolojisini kolay aşmak adına biraz zorunlu kılıyor. Yeri geliyor her yıl değişen müfredatlar oluyor. Velilerimizin bu konuda güncel olan kitapları değerlendirmesi gerekiyor”

LİSE DÜZEYİNDE TÜRKİYE GENELİNDE ÇOK İYİ NOKTADAYIZ

Afyonkarahisar İşler Kitapevi sahibi Salih Ürün ise, kaliteden asla ödün vermediklerini ve eğitime katkı anlamında büyük işlere imza attıklarını belirtti. Ürün, açıklamalarının devamında lise düzeyinde Türkiye genelinde çok iyi noktada olduklarının altını çizerek, ortaokul düzeyinde de her geçen gün başarı çıtasını yükselttiklerini söyledi. Ürün”. Öğrenciye yararlı olacak en kaliteli kitapları çıkarma derdindeyiz. Kar marjımızdan ödün vererek herkesin okumasını istiyoruz. İmkânsızlık içerisinde mücadele eden vatandaşlarımızın çocuklarının da en iyi şekilde okumalarını istiyoruz. Lise düzeyinde Türkiye genelinde çok iyi noktadayız, ortaokul düzeyinde de her geçen gün kendimizi geliştirmeye devam ediyoruz. Bizi tercih eden vatandaşlarımızdan olumlu geri dönüşler alıyoruz. Türkiye’nin en iyi firmalarının ürünlerini bünyemizde bulunduruyoruz. Sattığımız ürünlerin kalitesine ve gerekli belgelerine çok önem veriyoruz. İşler Kitabevi olarak kalitemizden ödün vermiyoruz. “ Alaaddin Yeşilçay/ ÖZEL HABER

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM