• DOLAR
  8,3035
 • EURO
  9,7751
 • ALTIN
  502,53
 • BIST
  10,8176
Mülkiyeti Şemsettin’e ait ama suçlu Atatürk İlkokulu (imiş)

Mülkiyeti Şemsettin’e ait ama suçlu Atatürk İlkokulu (imiş)

Afyonkarahisar Merkez Dumlupınar Mahallesi’nde bulunan Şemsettin Karahisari Ortaokulu ile o dönem de Atatürk İlkokuluyla ortak kullanılan bahçede çocuklar oyun oynadığı sırada vücutlarında yanıklar meydana gelmişti. 10 ay önce yaşanan olay da, kartopu oynarken vücutlarında yanıklar oluşan öğrencilerin nasıl bu şekilde yaralandığı konusu aydınlığa kavuşmadı. Asıl muhatap olması gereken Şemsettin Karahisari Ortaokulu yönetiminden hiçbir cevap gelmezken, Okul Aile Birliği Başkanı Selçuk Altıntuğ, Hisar Gazetesi İnternet sitesine açıklama yaptı. Ayrıca Şemsettin Karahisari Ortaokulu yöneticilerinden olduğunu iddia eden N. D. ise  sosyal medyada muhabirimizle iletişime geçti. Günün ilerleyen saatlerinde Haber Merkezimize ulaşan Okul Aile Birliği Başkanı Selçuk Altıntuğ, yüz yüze görüşerek beyan vermek istedi. Muhabir arkadaşlarımız Altıntuğ ile görüşerek asıl okul yönetiminin vermesi gereken cevapları Aile Birliği Başkanından aldı.

 

 

YAŞANAN OLAY HERKESİ DERİNDEN ÜZMÜŞTÜ

Tarihler 10 Ocak 2020’yi gösterdiğinde Afyonkarahisar Merkez Dumlupınar Mahallesinde bulunan Şemsettin Karahisari Ortaokulu, o dönem Atatürk İlkokulu ile ortak kullanılan bahçeden gelen haberle herkesi derinden üzen bir olay yaşandı. Okul bahçesinde kartopu oynayan çocuklar, vücutlarında oluşan yanıklarla neye uğradığını şaşırdı. Çocuklar yaralı, aileler üzgün, okul idaresi suskun, kamuoyu derin bir merak içerisindeydi.  Vücutlarında yanıklar oluşan 2 öğrenciye plastik cerrahi ameliyatı yapılmış, kendi vücutlarından alınan dokular, yanık olan bölgelere nakledilmişti. Olay sonrası bazı veliler şikâyetçi olurken bazıları ise şikâyetlerini geri adlı.

VELİLER GÖRDÜKLERİNİ ANLATMIŞTI

O dönemde basına yansıyan gelişmelerde bazı veliler okul bahçesinde oynayan bir çocuk bahçede bulunan su birikintisine ayağı kayarak düştü. Düşme sonrası bir çocuğun kalçasında ve çeşitli yerlerinde bir anda yanma meydana gelirken, diğer öğrencilerin de su sıçraması sonucu vücutlarında çeşitli yanıklar oluştu iddiasında bulunurken, bazı veliler ise durumun 112 acil servis ekiplerine bildirildiği sırada okul görevlileri tarafından öğrencilerin yanmasına neden olan ve içerisinde ne olduğu bilinmeyen su birikintisi mazgallar aracılığıyla bahçeden temizlendi.

 

OKUL AİLE BİRLİĞİ SIRRIN ATATÜRK İLKOKULUNDA OLDUĞUNU SÖYLEDİ

O gün ne olduğu dair sır perdesi hala aralanmadı. Bahçeye kimyasal ilaç mı dökülmüştü ve temizlenmesi unutulmuş muydu? Yoksa okul yönetimi öğrenci sağlığını hiçe mi saymıştı? Olayla ilgili soruşturmanın ne olduğu sorularını akıllara getirdi.  Bu soruların yanıtını Şemsettin Karahisari Ortaokulu Okul Aile Birliği Başkanı Selçuk Altıntuğ okul yönetimin cevap vermeye çekindiği soruları yanıtladı.

 

OLAY HAKKINDA KONUŞMAMIZIN DOĞRU OLMAYACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM

Altıntuğ; “Olayın nasıl olduğu konusunda daha önce açıklamalar yapılmıştı. Şuan da adli soruşturması devam eden olay hakkında konuşmamızın doğru olmayacağını düşünüyorum. Ama olayın sorumluları konusunda biz herhangi bir ima da bulunamayız ama olayın muhatabı olarak iddia da bulunabilirim. Ben daha önce de Atatürk İlkokulunda 3 sene Okul Aile Birliği Başkanlığı yaptım. Fakat daha sonra görev süremizin bitmesi nedeniyle şuan da Şemsettin Karahisari ortaokulunda, okul aile birliği başkanlığı yapıyorum. Geçen sene, o dönemlerde Atatürk ilkokulu ve Şemsettin Karahisari ortaokulu, Atatürk ilkokulu binasının yıkılıp yeniden yapılması nedeniyle yer olmamasından dolayı Şemsettin Karahisari ortaokulunda eğitim öğretim vermeye başladılar” dedi.

MUHATAB MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ VEYA ATATÜRK İLKOKULU YÖNETİMİDİR

Altıntuğ; “Sabahtan öğleye kadar Şemsettin Karahisari ortaokulu öğrencileri kullanıyordu okulu, öğleden sonrada Atatürk ilkokulu öğrencileri kullanıyordu. Bu olayın olduğu gün bizim eğitim öğretim saatimizde, yani sabahleyin aynı şekilde bizde tuzlama çalışmaları yapmıştık. Ama bizde herhangi bir şeyle karşılaşılmadı. Öğleden sonra duyduk ki Atatürk ilkokulun sevk ve idaresinde olduğu saatte bu olay gerçekleşmiş. Yani bu olayın muhatabı Şemsettin Karahisari Ortaokulunun herhangi bir durumu yok. Sadece Şemsettin Karahisari ortaokulunun bahçesini ve binalarını ortak kullanmamız nedeniyle olay orada gerçekleşiyor. Şunu diyebilirim, Atatürk İlkokulunun sevk ve idaresinin olduğu saatler yani sorumluluğun Atatürk ilkokulu yönetimine ait olduğu saatlerde gerçekleştiği için bu olayın Şemsettin Karahisari Ortaokulu yönetimiyle herhangi bir şeyle alakası yoktur”

OLAYIN SUÇLULARI MUTLAKA BİR GÜN CEZALANDIRILACAKTIR

Altıntuğ; “Dolayısıyla olayda herhangi bir araştırma yapılmak isteniyorsa o olayın birinci derece muhatabı milli eğitim müdürlüğü veya Atatürk İlkokulu yönetimidir. İdari soruşturma bildiğim kadarıyla tamamlandı, Adli soruşturma devam ediyor. Sonuçta adli soruşturmanın devam ettiği bir olayda da bizim şuanda bir yorumda bulunmamız da doğru değildir. Mutlaka kanunlarımız gerçek neyse ortaya çıkaracaktır. Olayın suçluları mutlaka bir gün cezalandırılacaktır diye düşünüyorum.

BİZDE BASINDAN ÖĞRENDİK BU KONU HAKKINDA BİLGİMİZ YOK

Atatürk İlkokulu açıklama yapıldı mı sorusuna da cevap veren Altıntuğ; “ Biz sadece basından takip ettiğimiz kadarıyla konuşuyorum, herhangi bir o dönemki açıklamaları malum basında yayınlandı. Ama onun dışında bir şey bilmiyorum.

“Yerlere kimyasal bir ilaç mı dökülmüştü”

Yerlere kimyasal bir ilacın dökülmüş olma iddialarının olması konusunda ne düşünüyorsunuz sorusuna ise “Biz de dışarıdan duyduğumuz kadarıyla biliyoruz normal bir vatandaş olarak. Bunu taraflardan duymadık tabi, bizde basından öğrendik bu konu hakkında bilgimiz yok” dedi.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM