• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
‘Muhalefete Allah  fırsat vermesin!’

‘Muhalefete Allah fırsat vermesin!’

 

AK Parti Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, Afyonkarahisar Belediyesi’nin programına katılmadan önce partililere konuştu, 6’lı Masa’yı sert sözlerle eleştirdi. Özhaseki: “Genel başkanları da kastederek söylüyorum. Yolda görseler, birbirlerine selam vermezler. Onları bir motivasyon bir arada tutuyor: Recep Tayyip Erdoğan gitsin, AK Parti gitsin ne olursa olsun. Allah fırsat vermesin.”

 

Afyonkarahisar Belediyesi’nin düzenlediği ‘4 Yılda Dört Dörtlük Eserler Yerel Yönetimler Şöleni ve Toplu İş Sözleşmesi’ programına katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, öncesinde  ‘Dünden bugüne yol arkadaşlarımızla’ programında partililerle bir araya geldi. Toplantıya AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu ile birlikte, AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkanlığı Koordinatörü Hüseyin Sezen, OSB Başkanı Bekir Yeşilay, ATB Başkanı Mehmet Mühsürler, Baro Başkanı Turgay Şahin, 24. 25. Dönem Denizli Milletvekili AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Bilal Uçar, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, İGM Başkanı Burhanettin Çoban, önceki dönem milletvekili Halil Ürün, il yönetim kurulu üyeleri, Kadın-Gençlik Kolları, ilçe ve belediye başkanları, il genel ve belediye meclis üyeleri ve çok sayıda partili katıldı.

ULUÇAY: ‘DÜNÜ OLMAYANIN YARINI DA OLMAZ’

Toplantıda ilk konuşmayı yapan AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, özetle şunları kaydetti: “Biz; değil Türkiye’nin, dünyanın en kalabalık ve en güçlü ailesiyiz. Bu ailenin lideri de Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. Bizler 2023 seçimlerine giderken her fırsatta ona layık olmak ve başını öne eğdirmemek için çalışacağız. Anadolu insanının irfanı malum kibir tüccarı partinin genel başkanının sermayesinden büyüktür. Anadolu insanının irfanı altılı masaya çok gelir, bunu da böyle bilesiniz. Hepimiz evde otururken televizyon açıyoruz. Televizyonda canlı yayında Cumhurbaşkanımız konuşuyor. Sabah kalkıyoruz, İstanbul’da açılış yapıyor, evden çıkıyoruz işe geliyoruz, karşımızda televizyon, başka bir şehre geçmiş, başka bir açılış yapıyor. Kimse sormuyor mu; Ya Cumhurbaşkanımızın derdi ne? Teşkilatlarımız, başkanlarımız ve tüm dava arkadaşlarımız bunca mücadeleyi 69 yaşında dimdik gece gündüz çalışan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan için veriyor.  Afrika’yı o hale getiren, Bosna’da, Srebrenitsa’da katliamlar gerçekleştiren, sırf kendi menfaatleri, kendi çıkarları için Orta Doğu’yu kan gölüne çeviren, göç yollarında masum çocukların ölmesine izin veren bir zihniyet, eline fırsat geçtiğinde Müslüman Türkiye halkına ne yapmaz ki?”

ÖZHASEKİ: ‘ERDOĞAN GİTSİN DE İSTERSE TÜRKİYE DE GİTSİN STRATEJİLERİ VAR’

Ak Milletvekili Mehmet Özhaseki, “Karşımızda farklı bir muhalefet var. Tam Allah iyiliklerini versin cinsinden. İki tane stratejileri var arkadaşlar. Hiç başka stratejileri yok. Her konuştuklarında, her söylediklerinde, her ağızdan açtıklarında bu iki sınıftan birisine girerler. Birisi; Recep Tayyip Erdoğan gitsin, AK Parti gitsin ne olursa olsun. Biraz önce başkanım dedi ya, Türkiye de giderse gitsin. Öyle bir kafa yapısı var bunlarda. Allah fırsat vermesin. İyi de gidince ne olacak? Siz ne yapacaksınız

Ne yapacaksınız siz? Millet sizi seviyor mu? Yok yok yok. Ama Recep Tayyip Erdoğan gitmedi. AK Parti gitmedi. 6’lı diyorlar ya hepimiz biliyoruz ki 7’li. Bir de masanın altında saklanan var. Onu söyleyemiyorlar. O, kafayı arada bir uzatıyor oradan. Diyor ki; ‘Bir dakika. Ben de buradayım. Beni yok sayamazsınız. Eğer beni yok sayarsanız gösteririm size seçimlerde. Ankara’da İstanbul’da neler yaptığımızı gördünüz. Bak şimdi de yaparız ha.’” Dedi.

‘Çok Şükür Biz Süleyman’ımızı Da Bulduk Sinan’ımızı Da’

“Genel başkanları da kastederek söylüyorum. Yolda görseler, birbirlerine selam vermezler” diyen Özhaseki sözlerine şöyle devam etti: Yetişme tarzları aynı değil bunların. Dünyaya bakışları aynı değil bunların. Dünyayı okumaları aynı değil bunların. Bunlar birbirlerinden çok farklılar. Bir gün olsun eşlerini yanlarına alıp diğerine çay içmeye gitmemişlerdir öbürlerinde. Ama onları bir motivasyon bir arada tutuyor. Recep Tayyip Erdoğan gitsin, ne olursa olsun. Adeta bir yıkım ekibi gibi. Hani şair diyor ya. Hadi gel şu Süleymaniye’yi yıkalım desen iki kazma kürek, iki de ırgat gerek. Gel yeniden yapalım desen önce bir Sinan sonra da Süleyman gerek. Kolay değil yapmak. Çok şükür biz Süleymanımızı da bulduk, Sinan’ımızda bulduk, yolumuza devam ediyoruz. Ama bunlar daha Süleyman aramaya devam ediyorlar. Bizi de böyle enayi yerine koymasalar iyi olur.

 ‘Bunlar Koalisyon Vaat Ediyorlar’

Özhseki, “Bir senedir oturuyorlar, kalkıyorlar. Tek konuştukları şey var. Kim aday edelim? Hepimiz biliyoruz. Tartışılıyor ya Allah’tan arada birileri çıkıyor da söylüyor böyle. Kimi aday edeceklerini konuşuyorlar. Geçenlerde diyorlar ki inşallah ay başında adaylık hususunu konuşacağız. Ya bu kadar da aklımızla alay etmeyin ya. Bir senedir çabalıyorsunuz zaten ya… Düşüne düşüne bulmuşlar. Güçlendirilmiş parlamenter sistem. İyi güzel. Ne demek bu? Net söylüyorum. Eskiden koalisyon hükümetlerinden birkaç tanesini görmüş. İçlerinde az çok yaşamış. Bilen bir kardeşiniz olarak söylüyorum. Bunlar koalisyon vaat ediyorlar. Yedili koalisyon. Yedili kaos, yedili kavga vaat ediyorlar bu Türkiye’ye. Oturma sırasında bile nasıl oturacaklarına bir ayda karar veremeyenler. Ukrayna savaş çıktığında nasıl bir karar verecekler acaba ya? Ekonomide ne düşünüyorlar, ben de çok merak ediyorum. Orada masada oturanlardan, liberaller de var. Aşırı bir uç, komünist bir kafa gibi bir mantığa sahip olanlar da var. İstanbul Sözleşmesi ne olacak deyin; Saadet Partisi bir tarafa bakıyor, Cumhuriyet Halk Partisi bir tarafa bakıyor. Suriyeliler meselesini konuşalım deyin. İYİ Parti bir tarafa bakıyor. Öbürleri bir başka tarafa bakıyor. Her bir konuda birbirinden farklı olan adamların…” dedi.

‘HDP Bir Şey Almadan Bırakmaz’

“Her bir konuda aykırı olan adamların bunca muhalefetin bir araya gelerek medeniyet kurmasını bekleyebilir misiniz?” diye soran Özhaseki şöyle konuştu; Mümkün değil öyle bir şey. Aha bir tek kafalarında motivasyon kaynakları var. Recep Tayyip Erdoğan gitsin. Gitmeyecek. Gidince ne olacak peki? Bunlar da bölüşecekler… İsraftan bahsedenler şimdi altı tane yardımcı Cumhurbaşkanından bahsediyorlar. Birer tane bakanlıktan bahsediyorlar. Ben de çok merak ediyorum. HDP’ye ne verecekler acaba diye. HDP bir şey almadan bırakmaz. Savunma uygun mu başkanım? İçişleri ve Savunma. Yanına bir de gençliği versinler. Allah iyiliklerini versin. Millet de bunu görüyor zaten. Hiç kimse endişe etmesin…

‘Geldiğinden Beri 1150 Yalan Söyledi Ama İspat Edemedi’

Özhaseki muhalefetin bir diğer stratejisinden söz ederek sözlerine şöyle devam etti; Bu birinci stratejisiydi. İkincisi de Deniz Baykal gittikten sonra o bildiğiniz eski Deniz Baykal’ın kendine has üslubu içerisinde muhalefet ettiği cumhuriyetin temel ilke ve inkılaplar, laiklik vesaire gibi konuları bıraktılar. Hatırlayın. Deniz Baykal’a hiç ömründe oy vermemiş birisiyim. Ama onun kendine has yerli ve milli bir tavrı vardı. İnandığı ilkeler üzerinde muhalefetini devam ettirdi adamcağız. Ama yerliydi, çok önemli bu. Bir FETÖ operasyon yaptı. Kılıçdaroğlu’nu getirdiler. Bütün bunlar bırakıldı. Cumhuriyet Halk Partisi bir eksen değiştirdi. Nereye geldi şimdi; algı üzerine yalana dayalı bir siyaset tarzı. Hitler’in bir propaganda bakanı var. Gençlikte okumuştum. Adı Goebbels. Ya propaganda bakanı ne işe yarar demiştim. Ne olacak ki bu? Ne yapar bu adam diye merak etmiştim. Ama adam çok önemli işler yaparmış ki bugünlerde hala onu örnek alanlar var. Birkaç tane temel prensibi vardı Goebbels’in. Hitler’in bakanı. Bir yalan söyle. Ya bize göre değil. Biz ufak bir şey söyleyecek olsak yüzümüz kızarır. Müslüman’a göre bir şey mi bu? Ama adamın birinci işi bu. Yalan söyle. Büyük büyük yalan söyle. Bu yalanı tekrar et. Adamın tek propaganda aracı bu. Bizimkiler onu benimsediler şimdi. Düşünün, dün gazetelere de söyledim. On bir yıldır genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu. Sayın diyelim de kibarlığınıza biz elden bırakmayalım yine. Ne kadar oldu işbaşına geleli? Düşünüyorum şimdi. Her yıl elli iki hafta var. On birle çarpıyorum 575 hafta neredeyse. Her hafta grup toplantısı yapıyor. İkişer yalan söylüyor. Bakın ikişer yalan söylüyor. 1150 tane yalan eder. Ya bir tanesini ispatla ne olur ya! Ya ne olur bir tanesini ispatla.

‘Kılıçdaroğlu Yalan Konusunda Guinness Rekorlar Kitabı’na Aday’

Kılıçdaroğlu’nun meclise ilk çıktığında kendisi ile ilgili yalanlar söylediğini vurgulayan Özhaseki sözlerini şöyle noktaladı; Sabahı zor ettim. Basın toplantısı düzenledim. Dedim ki bu adam Guinness Rekorlar Kitabı’na aday. On dakikada on yalan tek ayağın üstünde söylüyor. Vallahi böyle adam bulamazsınız dedim. Sonra da on tane yalanı dağıttım basına ertesi gün bir daha söyledi. Aradan üç gün geçti bir daha söyledi. Bir hafta geçiyor, bir daha söylüyor. Sonra siz arkasından koşup vallahi yalan, billahi yalan diyorsunuz ama nasıl yetişeceksiniz? Kocaman genel başkan adam. Devam ediyor öyle.

ZEYBEK: ‘HAK DAİMA GALİP GELECEK’

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek de şunları söyledi: “14 Mayıs her ne olursa olsun bizim olsun diyorum. Geçtiğimiz günlerde il başkanları toplantısından sonra Sayın Genel Başkan Yardımcımı ziyaret ettiğimde Sayın Başkanım iki bine yakın çalışan işçilerimiz var, işçilerimizle de toplu iş sözleşmesi imzalayacağız. Böyle bir tören yapacağız. Şehrimizi onurlandırırsanız son derece memnun oluruz dedik. Allah kendilerinden razı olsun. Kırmadı bizleri. Afyon’u sevdiğini bir kez daha gelmesiyle, bizi onurlandırmasıyla kanıtladı. Kendilerine ben şehrimiz adına tekrar hoş geldiniz diyorum. Gerek il başkanımız, gerekse il genel meclisi başkanımız, Allah razı olsun. Seçimlerin öneminden, refahın öneminden bahsetti. Biraz önce Sayın Genel Başkan Yardımcımıza da söyledim. Görüyorum ki ilk kurulduğu andan itibaren beraber çalıştığımız birçok kardeşimiz beraberiz

Kırmadılar. Gönül birlikteliklerini hiçbir zaman aksatmadılar. Kendilerine ben son derece sonsuz derece teşekkür ediyorum. On dört Mayıs gerçekten önümüzde bugüne kadar AK Parti’nin girmiş olduğu en büyük seçimlerden birisi. İmamı Şafi’ye soruyorlar. Fitne zamanında doğruyu nasıl buluruz? Hak ehlini nasıl buluruz dediğinde ‘Düşman oklarını takip edin. Kimi gösteriyorsa doğru yoldasınız’ diyor. İçimizdeki altı bilinmeyenler bir araya gelebiliyorsa 14 Mayıs’ta rahmetli Menderes’i asan insanlarla Menderes’in kurduğu partinin genel başkanı aynı masada oturabiliyorsa rahmetli Erbakan Hoca’ma dünyayı dar eden insanlarla Erbakan’ın devamı olduğunu söyleyen partinin genel başkanı bir oluyorsa karşılarında da Sayın Cumhurbaşkanımızı hedef alıyorlarsa biz doğru yoldayız arkadaşlar. Onlar ne yaparsa yapsın. Hak daima galip gelecek. Buna inanıyoruz. Buna güveniyoruz. Biz el birliğiyle çalışmaya devam edeceğiz. Sonuç Cenabıhakk’ın takdiri. Inşallah 2023 seçiminde alnımızın akıyla alıp dünyaya bir meydan okuyacak genel başkanımız.

 SEÇİM TARİHİMİZ HEMEN HEMEN NETLEŞTİ

İGM Başkanı Burhanettin Çoban da bir anısını anlatarak başladığı konuşmasına özetle şöyle devam etti: “İki üç gün önce biliyorsunuz artık seçim tarihimiz hemen hemen netleşti. Ben de gece geldim. Belçika’daydım. Dün akşam bize oradaki Emirdağlı arkadaşlarımız bir yemek verdiler. Orada bir arkadaşım dedi ki ben dağda çobanlıktan geldim. Belçika’ya geldim. Evlendim Türkiye’deyken. Sonradan gidenlerden bu arkadaşımız. İlk çocuğumuz olacak ama imkanımız yok. İşte evde iki tane affedersiniz inek var. Üç beş tane küçükbaş hayvanımız var. İlk doğumumuz eşim ameliyatla doğum yapmak zorunda kaldı. Bize bir fatura geldi. Nasıl ödeyeceğim diye düşünürken biri geldi uyardı. Ya sen bilmiyor musun dedi. Neyi? Ödeme yöntemini dedi. Ne yapacaksın? Ya sabaha doğru sabah 5-6 da her şeyi toplayacaksın. Arka kapıdan kaçacaksın dedi. Ben de ilk doğumumda bu şekilde yaptım. Çocuğumla eşimi hastaneden kaçırdım. Artık Türkiye’de bunlara ihtiyaç kalmıyor. Bunu yapan insana bizim vefa borcumuz var. Çok çalışmalıyız diye bahsetti. Evet inşallah 14 Mayıs’a hepimiz hazırız.”

EROĞLU:‘İHA’LARA DOKUNACAKLARMIŞ!’

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu ise konuşmasında şunları söyledi; Bilhassa şu anda bazı teknolojik gelişmelere karşı dokunacağız diyenler var. Ya ben yedek subayken o İHA’ları biz İsrail’den kiralardık. Neticede yanlış koordinatlar verirlerdi. Yani neticede bazen de PKK unsurlarına haber verirlerdi. Artık bunları biz yapıyoruz. İHA’mızı dünyanın en gelişmiş teknolojilerle bir yapıyor muyuz? Yapıyoruz. Kızılelma yaptık mı Allah’a şükür? İşte bu Türkiye bu arkadaşlar. Dolayısıyla bunun devam etmesini istiyorsak muazzam kalkınma gelişmenin devam etmesini istiyorsak gece gündüz çalışmamız lazım.

Toplantının sonunda İYİ Parti, CHP ve farkı partilerden AK Parti’ye geçen çok sayıda kişiye rozetleri Özhaseki tarafından takıldı.

Haber Merkezi

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM