• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Modern Sanayi Sitesine talep her geçen gün artıyor

Modern Sanayi Sitesine talep her geçen gün artıyor

Afyonkarahisar-Konya karayolu üzerinde inşa edilen Modern Sanayi Sitesi, görenleri hayran bırakmaya devam ediyor. Adeta bir KOBİ Sanayi Sitesi olma özelliği taşıyan siteye talep her geçen gün artıyor.
Çok kısa sürede inşaatında büyük ilerleme kaydedilen sanayi sitesine iş insanları yoğun ilgi gösteriyor. Kentteki esnafın kendi dükkânlarında yapmalarına olanak sağlayacak sanayi sitesi hız kesmeden yükselmeye devam ediyor.
Modern Sanayi Sitesi’ni görenler hayran kalıyor. Kooperatif Başkanı Hakan Dilek, “Bir kepenk olsun esnafın olsun” düşüncesiyle çıktık bu yola. Bizim sitemiz Afyonkarahisar’ı ekonomik açıdan rahatlatacak” dedi.

İŞLERİMİZİ DAHA DA BÜYÜTMEYİ HEDEFLİYORUZ
Afyonkarahisar’da cam ve PVC imalat ve satışını yapan Yaşar Çaylı yapımı yüzde 95 tamamlanan Sanayi Sitesinden dükkân almak için Hakan Dilek ile görüşmelere başladı. Sanayi Sitesinde yapılan iş yerlerini yerinde gören Çaylı; “ Sanayinin bir toplumdaki yeri çok önemlidir. Sanayinin gelişmiş olduğunu ülkeler analiz edildiğinde genellikle Dünya çapında otorite olarak kabul gören, refah seviyesi yüksek ülkeler olduğunu görüyoruz. Sanayii faaliyetleri yavaş yavaş teknolojiyle harmanlanmış ve devletler üretim politikalarını bu yöne çevirmiştir. Sonuç olarak bir ülkenin gelişmesinde sanayinin yeri oldukça fazladır. Geçmişten günümüze sanayi faaliyetleri hız kesmeden ilerlemiş, ekonomide güçlerine güç katmasını sağlamıştır. Kısmet olursa bizde Sanayi Sitesinden bir dükkân alıp işlerimizi daha da büyütmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.
SİTEMİZ KONYA YOLUNA CEPHE VE SIFIR ALANDA
Modern Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Hakan Dilek; 200 bin metrekare araziye 382 adet dükkân inşa ettik.  Sitemiz Konya yoluna cephe ve sıfır alanda. Burada imalatlara yer vermek istiyoruz. Sanayi demek kalkınma demektir, küçük sanayilerin büyümesi demektir. Burada ki arazide, iş yerlerimiz 100 metrekare, 200 metrekare, 300 ve 400 metrekare olarak inşa edildi. Bir şehirde sanayileşmeyle birlikte genellikle sanayi ürünleri ihracatı, hammadde, ithalatı ve dış ticaret hacmi artar. Kişi başına düşen milli gelir artar, şehirleşme oranı ve ortalama yaşam ömrü artar” ifadelerini kullandı.
AFYONKARAHİSAR GELİŞMEYE AÇIK BİR İL

Afyonkarahisar imalat sanayisi kalifiye eleman yapısı, geçmişten gelen tecrübe birikimi ile bulunduğu bölgenin en dinamik sanayi gücüne sahip olduğunu belirten Dilek; “ Genel yapı olarak, küçük imalathane ve atölyelerin yanı sıra, büyük tesislerinde kapasite ve istihdam açısından yeterli bir şehre sahibiz. Modern Küçük Sanayi Sitemiz gelişmelerin önünü açacak.  İlimizin sanayisi birçok sektörde Türkiye’de en önemli üretim merkezi konumunda. Küçük ve orta ölçekli sanayi işletmeleri şeklinde yapılanmış olan farklı sektörde yer alan imalatçılarımız faaliyetler gösteriyor. İşletmecilerimiz burada iş yerlerini büyütecek ve dolayısı ile işleri de büyümüş olacak. Şehir içi ve yurt içi talebin karşılanması amacı ile mikro ya da küçük ölçekli firmalar imalatlarımız için Sanayi Sitemiz yol gösterici olacaktır. Afyonkarahisar gelişmeye en açık potansiyele sahip bir il. Küçük firmaların sahip olduğu bilgi birikimi ile imalat alışkanlıkları uygun eğitimler ve planlı yönetim sistemleriyle Afyonkarahisar’a ve ülkeye daha fazla katma değer kazandıracak. Yerli ve yabancı yatırımcıların sektörlerimize ve şehrimizde yapacakları yatırım, İlimizin sahip olduğu imalat kabiliyeti ile bölge ülkelerine yüksek ihracat potansiyeli olacaktır” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM