• DOLAR
  $1.301,77
 • EURO
  $0,492
 • ALTIN
  $18.870,97
 • BIST
  0,9653
‘Mobil Trafik Eğitim Tır’ı Afyonkarahisar’da

‘Mobil Trafik Eğitim Tır’ı Afyonkarahisar’da

 

Afyonkarahisar Zafer Meydanı’na gelen Mobil Trafik Eğitim Tırı ve hazırlanan alanda öğrenciler trafik eğitiminin uygulamalı olarak aldı.

İçişleri Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan “Mobil Trafik Eğitim Tırı ile Yürütülecek Eğitim Faaliyetlerine İlişkin Eğitim İşbirliği Protokolü” kapsamında Afyonkarahisar Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından öğrencilere trafik eğitimi verildi. Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü Afyonkarahisar’a gelen eğitim tırı içinde hazırlanan mobil sınıfta trafik eğitimi, trafik işleyişi, dikkat etmeleri gereken kurallar hakkında eğitim verildikten sonra, özel olarak hazırlanan alanda mini araçlarla trafikte karşılaşabilecekleri durumlar uygulamalı olarak gösterildi.

‘ÇOCUKLARIN HEPSİ ÇOK İSTEKLİ VE MERAKLILAR’

Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’nden gelen memur Bahar Gülent şu ifadeleri kullandı: “Mobil Eğitim Tırı’mız Ankara’dan geldi. Farklı okullardan farklı öğrencilere öncelikle trafik eğitimini anlatacağız. Sonra dışarıda uygulamalı trafik eğitimini vereceğiz.  Bugün 250 öğrenci gelecek. Çocukların hepsi çok istekli ve meraklılar. Keyifle dinleyerek, keyifli katılıyorlar. Anne babalarını ise kurallara uydurmaları konusunda çocuklarımızdan söz alıyoruz” ifadelerini kullandı.

‘GÜZEL BİR PROJE’

Eğitime katılan Cumhuriyet İlkokulunda öğretmenlik yapan Nezahat Uğurlu, 55 öğrencisi ile etkinliğe katıldı.  Afyonşehir gazetesine memnuniyetini ifade eden Uğurlu, “Cumhuriyet İlkokulundan geldik. Güzel bir proje. Çocuklara trafik kurallarını bu şekilde öğretiliyor olması çok güzel. Memnun kaldık” dedi.

‘ÇOK ETKİLİ VE YARARLI BİR EĞİTİM’

Gedik Ahmetpaşa İlkokul Müdürü İbrahim Yıldırım, “Milli Eğitim Bakanlığımız İle İçişleri Bakanlığımız arasında imzalanmış olan protokol ile çocukların trafik eğitimi kapsamında Zafer Meydanı’na geldik. Çok etkili ve yararlı bir eğitim olduğunu düşünüyorum. Bunun yaygınlaştırılması gerektiğini düşünüyorum. Düzenleyenlere ve emeği geçenlere teşekkür ederim” dedi. Hakan Dilek (ÖZEL)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM