• DOLAR
  $1.712,99
 • EURO
  $0,3728
 • ALTIN
  $23.285,23
 • BIST
  1,0180
Mısırlıoğlu; “ Vatandaş kentsel dönüşüme karşı değil”

Mısırlıoğlu; “ Vatandaş kentsel dönüşüme karşı değil”

 

Mısri ve Mecidiye mahallesindeki halk ile görüştüklerinde halkın kentsel dönüşüme karşı olmadığını kaydeden Mısırlıoğlu, vatandaşın borçsuz dersiz bir ev sahibi olmak istediğini belirtti.

İyi Parti Afyonkarahisar İl Başkanı M. Muhammet Mısırlıoğlu; “ Bundan 7 yıl önce köy statüsünden çıkartılarak Afyonkarahisar belediyesine bağlanan eski köylerimizin, alt yapılarının yetersizliği yönünde şikayetler gelmektedir. 7 yıldır burada yaşayan nüfusun iller bankası aracılığı ile alınan hizmet payının karşılığı olan hizmetlerin yapılmadığı belirtilmektedir. Olası şiddetli yağışların olması halinde eski köy yeni mahallerin sular altın kalacağı, can ve mal kayıplarına sebep olacağı söylenmektedir. Bununla ilgili Afyonkarahisar belediyesinin gerekli çalışmaları yaparak vatandaşını mağdur etmemesi için uyarıyoruz” dedi.

KARDEŞLİK HUKUĞUMUZA ZARAR VERMEKTEDİR

Vatandaşın kentsel dönüşüm karşı olmadığını kaydeden Mısırlıoğlu, “Geçtiğimiz hafta çarşamba günü kentsel dönüşüm planına alınan Mısri ve Mecidiye mahallesinde İYİ Parti teşkilatı olarak yaptığımız ziyarette mahalle halkıyla görüşmelerimiz oldu. Kimse kentsel dönüşüme karşı olmadığını gördük. Ancak, vatandaşlarımız borçsuz, kredisiz evlerine karşılık ev istemektedir. İlimizde bir kent konseyi başkanı var. Bu başkanın işi gücü bizim partimize sürekli hakaretlerde bulunmak, yazdığı yazılarla bize aslı astarı olmayan iftiralarla saldırmak. Oysa kent konseyinin görevlerini incelerse, kent konseyi başkanının görevi, yerel düzeyde demokratik katılımın yaygınlaştırılması, hemşehrilik hukuku ve ortak yaşam bilincini, katılımcılığı, demokrasi ile uzlaşma kültürünü geliştirme görevlerinin asli görevi olduğunu görecektir. Ancak kent konseyi başkanlığı sıfatını taşıyan bu vatandaş, oturduğu makama aykırı davranışlar sergileyerek kavgacı, kutuplaştırıcı ve ayrıştırıcı köşe yazılarıyla birlik ve beraberliğimize, kardeşlik hukuğumuza zarar vermektedir. Kendisine tavsiyemiz, siyasete bu kadar merakı varsa eğer, bulunduğu makamı acilen terk etsin ve siyasete girsin” dedi.

HAYVANLARA TRAKTÖRLERE HACİZ UYGULUYORLAR

Pandemi döneminde halk alım gücünün düştüğünü de belirten Mısırlıoğlu, “Bu pandemi döneminde alım gücü düşmüş bir halk, market ve pazarlarda peş peşe gelen zamlar, ekonominin büyüdüğünü hatta uçtuğunu iddia eden bir hükümet var. Ekonominin düzlüğe çıkması için tek çıkar yol, üretim-üretim- ve yine üretimdir. İşçi, memur, esnaf, çiftçi, asgari ücretli kısacası yandaş olmayan her kesim perişan bir haldedir. Ekonomide düzlüğe çıkmak için üretim şart derken, iktidar üreticimizin traktörüne, ahırında bağlı bulunan hayvanlarına haciz uyguluyorlar. Çiftçinin bankası köylüsüne destek vermezken, sanatçının borçlarını yapılandırıyor,  virgin adasında bulunan yandaş firmalara kredi veriyor, geri ödenmiyor, bunun ceremesini de yine çiftçimiz çekiyor. Kendi çiftçisini korumayan, kendi çiftçisinin buğdayını 1650 TL den alan bir hükümet, yandaş müteahhitler aracılığı ile yurt dışından 2300 TL den buğday alarak ülkeye sokuyor. Bu durumu gören çiftçimiz seneye buğday ekmeme kararı alıyor. Bu durumda yine yandaş firmalar parasına para katıyor. Esnafımız bitmiş bir durumdadır. Pandemi nedeniyle neredeyse bir yıldır iş yerini açamayan esnafımız, güç bela sahip olduğu evini, arabasını satarak gününü geçirmeye çalışıyor. Pandemi nedeniyle esnafa iş yerini açtırmayanlar, içinde manavı, kasabı, temel ihtiyaç her türlü ürünü olan ve beyaz eşyası bulunan marketlere izin veriyor. Marketlerde virüs olmuyor mu, pandemi bu marketlere uğramıyor mu” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM