• DOLAR
  $1.241,18
 • EURO
  $0,3669
 • ALTIN
  $21.447,14
 • BIST
  1,0557
Mısırlıoğlu ; “Ülkemiz üreten değil tüketen bir sisteme girmiştir”

Mısırlıoğlu ; “Ülkemiz üreten değil tüketen bir sisteme girmiştir”

İyi Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı 2021 Yılı olağan ilk basın toplantısını gerçekleştirdi.  İl Başkanı M. Mustafa Mısırlıoğlu; 2020 yılının götürdükleri ve hala devam eden dertleri bizleri derinden üzmeye devam ediyor” dedi.

Mısırlıoğlu; “Virüsün dünyada etkisini gösterdiği ilk günlerde, bizi yönetenlerin bize bir şey olmaz gibi düşünceleriyle hazırlıksız yakalandık, arkasından gelen can kayıplarıyla dünya sıralamasında nüfusa göre ilk sıralarda yerimizi aldık.”

“Ülkenin gelir getiren her yerini satmakla ünlenen tek adam rejimi, bunları dile getirmemeleri için yayın yasağı koyarak milleti susturmaya çalışıyor” diyerek sözlerine başlayan İyi Parti Afyonkarahisar İl Başkanı M. Mustafa Mısırlıoğlu; “ Dünyada aşı imalatıyla ünlü hıfsıssıha kurumunu bile kapatan tek adam jejimi, aylardır aşı alamıyor, her konuda olduğu gibi aşı konusunda da tüm dünyada sonunculuklara adını yazdırdı.83 milyon nüfusu olan ülkemize 3 milyon aşı getirenler neredeyse bayram yapıyor ” ifadelerini kullandı.

BELEDİYELERE YASAK GETİREREK HALKIMIZI MAĞDUR EDİYOR

“Ülkemiz üreten değil tüketen bir sisteme girmiştir” ifadelerini kullanarak konuşmasını sürdüren Mısırlıoğlu; “Tüketilen ürünlerin içinde samandan tutun, her türlü gıda ürünleri dışarıdan ithal edilmektedir. Her ithal edilen ürünler yine bir yandaşa verilmekte ve o yandaş zengin edilmektedir. Kendi üreticisinin gözünün yaşına bakmayan tek adam rejimi, çiftçisini kredi ile bağlayarak mazota, tohuma, gübreye, yeme zam yapıyor ve çiftçisinin iflasını hazırlıyor. Çaresiz kalan çiftçimizin traktöründen hayvanlarına kadar herşeyi icra ile elinden alınıyor.2019 yılında yapılan yerel seçimlerde millet ittifakının kazandığı illere bir bakın. Her türlü engellemelere rağmen, devlet bankalarınca kredi verilmemesine rağmen yapılan hizmetler ortada. Hem halka hizmet veriyor, hem de Ak Parti  tarafından belediyelerin büyük çapta borçlandırılması nedeniyle borçlarını ödüyor. Koranalı günlerde tek adam rejiminin yapamadığı yardımları yine millet ittifakının belediyeleri yapıyor. Bunları hazmedemeyen iktidar, belediyelere yasak getirerek halkımızı mağdur ediyor” diye konuştu.

HUKUĞUN VE ADALETİN OLMADIĞI BİR ÜLKEDE YAŞIYORUZ

Mısırlıoğlu; “Millet ittifakının kazandığı belediyeler asgari ücretle çalışanlarına 3.100 tl, ile 3.650 tl arası maaş açıklarken, iktidar asgari ücreti 2.825.90 kuruş olarak açıklıyor. Halkın yararına olan her türlü önergeler Ak Parti ve küçük ortağı tarafından mecliste red edilerek, kendilerine oy verenlerin mağduriyetine gülüp geçiyorlar. Dışarıdan atanan bir bakan, halkın oylarıyla gelmiş milletvekiline her türlü hakareti ederken, kendilerine bir şey denildiğinde tazminat davası ile cezalandırılıyor. Hukuğun ve adaletin olmadığı bir ülkede yaşıyoruz. Yandaş medya tarafından montaj ile yapılan haberler göz önüne alınarak, karşı davalar açılıyor ve cumhurbaşkanımızın basına yaptığı açıklama ile nasıl bir ceza alması yönünde adalete verilen talimaları hayretler içinde izliyoruz. Üzülüyorum, Cumhurbaşkanımızın dediği gibi ben olmazsan kimse seçim kazanamaz derken, bizleri mecliste temsil edenlerin düştükleri duruma gerçekten üzülüyorum” dedi.

BELEDİYE DEMEK VATANDAŞINA İŞ SAHASI AÇMAK DEMEKTİR

Birinci sıradan vazgeçtim, ikinci ve üçüncü sıra park yapan caddelerde neden sıkı denetim uygulamıyorsunuz? Kaldırımları adeta panayıra çeviren partililerinize ses çıkartmazken, partinizden olmayan esnafa kötü muamelede neden bulunuyorsunuz? Belediye demek vatandaşına iş sahası açmak demektir. Siz vatandaşınıza iş sahası açacağınız yerde, vatandaşın yaptığı işlere göz dikerek rekabet ediyorsunuz. Maaş derdiniz yok, kira derdiniz yok, sadece seçimlerde size oy verenlere iş sahası açmak için pastane kafe otapark petrol ofisi şehir temizliği gibi işlere giriyorsunuz. Bu mu sizin belediyecilik anlayışınız. Belediyenin hangi biriminde huzur var. Her sabah işine gelen memur veya işçi bugün sürülme sırası bende mi diye tedirgin geliyor. Başkan dışında kim belediyede terör estiriyor? Vatandaş merak ediyor. Pandemi süresince millet ittifakından seçilen belediye başkanlarının vatandaşına verdiği hizmetin yüzde kaçını siz verdiniz. Ötelemek veya taksitlendirmek dışında esnaftan sildiğiniz borçları var mı? Çeşitli işlerde sezonluk çalıştıracağınız vatandaşlarımızı neden partiye üye olmaya zorluyorsunuz? İl başkanından referans getir diye şart koşuyorsunuz? Adalet ve kalkınma adını taşıyan partinizde neden tüm işlerinizde adaletsizlik var? Adam kayırma var” diyerek sözlerini tamamladı. HİSAR

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM