• DOLAR
  $1.308,16
 • EURO
  $0,4924
 • ALTIN
  $18.921,33
 • BIST
  0,9694
Milletin şairi olduğunu herkese göstermiştir

Milletin şairi olduğunu herkese göstermiştir

 

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili, Tutuklu ve Hükümlü Hakları Komisyonu Başkanı İbrahim Yurdunuseven ” Vatan Şairimiz Mehmet Akif Ersoy, iman dolu göğüsleriyle düşmanın çelik zırhını delen bir kahramanlık destanını anlatır.”

Yurdunuseven; “Tarih boyunca sayısız destanlar yazmış kahraman milletimizin vatan sevgisini, milli mücadele ruhunu,bağımsızlığından asla ödün vermeyişini, cesaret ve fedakarlığını eşsiz bir şekilde dizelere dökerek ölümsüzleştiren Vatan Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u, İstiklal Marş’ımızın kabulünün yıl dönümünde rahmet ve minnetle yâd ediyorum” dedi

SEYİT ONBAŞI’NIN İMANINI DERİNDEN HİSSEDEREK ANLATIR

“İstiklal Marşı; ufkumuzu kaplayan, yedi düvelden, kimin hangi milletten belli olmadığı bir düşman ordusuyla yurdumuzun etrafı çevrildiğinde, iman dolu göğüsleriyle düşmanın çelik zırhını delen bir kahramanlık destanını anlatır. Bu öyle bir anlatıştır ki; 1071’de Malazgirt’te Alparslan’ın atını nasıl düşmanın üzerine sürdüğünü, 1453 İstanbul’un fethinde gemileri karadan yürüten askerlerin azmini, Çanakkale’de 215 Kg. top mermisini kaldıran Seyit Onbaşı’nın imanını derinden hissederek anlatır. Böyle eşsiz bir marşı yazarak “Vatan Şairi”, “Milli Şair” unvanını hak eden Mehmet Akif Ersoy, ödül olarak verilen 500 Lirayı da hayır kurumuna bağışlayarak bu asil milletin şairi olduğunu herkese göstermiştir. Milli duygularımızı bir kez daha kabartan İstiklal Marş’ımızın kabulünün yıl dönümünde istiklalimiz ve istikbalimiz için şahadete yürüyen aziz şehitlerimize ve Vatan Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’a, Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM