• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Millet İttifakı sandık  güvenliğini konuştu

Millet İttifakı sandık güvenliğini konuştu

İYİ Parti Afyonkarahisar İl Teşkilatları ile Millet İttifakı mensubu siyasi partilerin teşkilatları bir araya gelerek seçim koordinasyonu ve sandıklı güvenliği konusunda fikir alışverişinde bulundu.

 

Millet İttifakı il ve ilçe teşkilatları, İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı ev sahipliğinde bir araya geldi. Gerçekleştirilen koordinasyon toplantısında ortak çalışma alanları belirlenerek stratejiler konuşuldu.Sandıklara hakim olma konusunun öncelikli olarak vurgulandığı koordinasyon toplantısında parti teşkilatlarının çalışma alanları da belirlendi. Millet İttifakı il ve ilçe teşkilatlarının katılım sağladığı koordinasyon toplantısı İYİ Parti Seçim Koordinasyon Merkezi’nde yapıldı. Geniş katılımlı toplantıda Millet İttifakı’nın seçim stratejileri masaya yatırıldı. Sandık güvenliğinin de öncelikli olarak ele alındığı toplantının ardından bir açıklama yapan İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, toplantının ana gündeminin sandık güvenliği ve seçim stratejileri olduğunu belirterek Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçilmesinin Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceği açısından bir dönüm noktası olacağını söyledi.

ÇOK SAYIDA AVUKAT OKULLARDA GÖREVLENDİRİLECEK

İYİ Parti Milletvekili Hakan Şeref Olgunda yaptığı konuşmada 28 Mayıs Pazar günü yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı 2’incitur seçimlerinde kendisinin de sandık başında olacağını belirterek, “Tüm Afyonkarahisarlı hemşerilerimi sandıklara bekliyorum. Unutmayın bu seçimlerin ardından Afyon’un 3 Cumhurbaşkanı Yardımcısı olacak” dedi.İYİ Parti Seçim Koordinasyon Merkezi’nde Millet İttifakı partilerinin İl Başkanları ve yöneticileri ile bir araya gelen Milletvekili Olgun, çok sayıda avukat arkadaşının da okullarda görevlendirildiğini belirtti.14 Mayıs seçimlerinde AK Partililerin ortaya koyduğu oyunları tek tek ortaya çıkardığını anlatan İYİ Parti Milletvekili Olgun, “Sandık başında ceplerinde göstere göstere AK Parti rozetli kalemlerin olduğuna dikkat ettik. Bunları yaptığımız itirazlar neticesinde kaldırdığımızı düşünüyorum. Bunlara önümüzdeki seçimlerde asla ve asla müsaade etmeyeceğiz. Ben de sandık başında olacağım ve bu seçimi alacağız. Başka yolu yok” dedi. 28 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı 2. tur seçimlerinde herkesin eşit şekilde yeniden bir yarışa girileceğini belirten Olgun,şunları kaydetti:

AFYON’UN YETERİNCE YATIRIM ALMASI GEREKİYOR

“Bu seçimler Afyonkarahisar’ımız için oldukça önemli. Neden derseniz, Cumhurbaşkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kazanması halinde Cumhurbaşkanı Yardımcılarının birisi benim Genel Başkanım, birisi Afyonlu, ikisi de Afyon’un damadı olacak. Bu ilimiz için oldukça önemli. İlimizin yeterince yatırımı alabilmesi için bu çok önemli. Bunun da bilincinde olarak, tüm halkımızı sandık başına oy kullanmaya, Kemal Kılıçdaroğlu’na oy vermeye çağırıyorum. Demokrasinin bir gereği olan seçimler, vatandaşların 5 yılda bir sandığa gitmesiyle söz sahibi olduğu bir süreçtir. Bu süreci en iyi şekilde değerlendirmek ve sandıklarımıza sahip çıkmak adına bu toplantıyı gerçekleştirdik. Türkiye Cumhuriyeti Devleti bugün gelinen noktada hükümetin basiretsizliği ve adaletsizliği sebebiyle pek çok konuda vatandaşı zor durumda bırakmaktadır. Eğitimde, sağlıkta, ekonomide, ticarette, tarımda vatandaşlarımız zor şartlar altında mücadele vermektedir.”

ÜLKEMİZ YOLGEÇEN HANINA DÖNMÜŞ DURUMDA

Olgun, “Saraylarda altın varaklı koltuklarda oturanların koltuk sevdası yüzünden halk git gide fakirleşmektedir” dedi, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ülkemiz yolgeçen hanına dönmüş, kimlerin ne amaçla ülkemize girip çıktığı bilinmez hale gelmiştir. Üzülerek belirtmek isteriz ki bu toplumsal farklılaşma, zamanla yozlaşma ve asimile olma durumunu da beraberinde getirecektir. Yol yakınken önlem alınmalı, gerekli değişiklik sağlanmalıdır. İktidarın bencil tutumu ülkemizin gençlerini umutsuz ve mutsuz kılmaktadır. Bu sebepledir ki geleceğimizin teminatı gençlerimiz bizim en büyük umudumuzdur. Unutmayalım ki gelişim, değişimle başlar.”Millet İttifakı mensubu siyasi partilerin il başkanlarının ortak açıklamasıyla toplantı sona erdi. Haber Merkezi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM